جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for ژانویه, 2009.

Archive for ژانویه, 2009

توسل به گروهک مرده رجوی نشانه اوج درماندگی اروپا است

خبرگزاری فارس: استاد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تأکید کرد: این اوج درماندگی اروپایی‌ها را می رساند که به فرقه مرده رجوی پناهنده شده و در این نعش مرده باد می‌‌کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمد صادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در جمع این تجمع‌کنندگان اظهار داشت:‌ این اقدامات اتحادیه اروپا حاکی از آن است که آن روز که منافقین فاطمه ۳ ساله را در کانکس آتش زدند، قطعاً او بشر نبود و حقی نداشت، چه آنکه تنها جرم او این بود که پدر و مادرش جهادی بودند. آن روز که کارگری را در سر سفره افطار در مقابل چشمان اعضای خانواده‌اش سر بریدند، او هم حتماً بشر نبوده و حقی نداشته است. ادامه مطلب »

دیپلماسی ایران در جنگ غزه پیروز بوده است

عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر گفت: دیپلماسی ایران در جنگ غزه پیروز بوده که یکی از مصداق های این پیروزی را در عملکرد نمایندگان و کارشناسان ایرانی در کنگره بین‌المللی حمایت از مقاومت در لبنان شاهد بودیم.

محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس (توانا) حضور مقامات رسمی، تشکلهای غیر دولتی و نمایندگان پارلمان‌های ۶۶ کشور دنیا به ویژه کارشناسان و گروه‌های ایرانی را درگنگره سه روزه‌ای که هفته قبل با موضوع حمایت از مقاومت در بیروت برگزار شد، موفق و چشمگیر ارزیابی کرد و افزود: در ابتدای این همایش پیام مقام معظم رهبری درباره مسائل غزه و نامه ایشان به اسماعیل هنیه قرائت شد و در ادامه آن مسائلی چون حمایت از مقاومت حماس در مقابل رژیم صهیونیستی، مقابله با امپریالیسم و سرمایه‌داری، همبستگی ملت‌ها و یافتن جایگزینی برای ساختارهای سیاسی فعلی جهان مورد بحث و کارشناسی قرار گرفت. ادامه مطلب »

عاشورا ، انتظار وهویت انقلاب اسلامی از منظر امام خمینی(ره)

الف. عاشورای حسینی و هویت انقلاب اسلامی در دیدگاه امام خمینی

     با توجه به مباحث ارائه شده در خصوص مفهوم هویت یک حرکت آگاهانه ( مانند انقلاب اسلامی ) مشخص گردید که هویت در یک پدیده اجتماعی با ارائه تعریف و شاخصه هایی یکسان موجبات پیوستگی اجزای آن پدیده به یکدیگر را فراهم می آورد و قالبی منسجم برای ایجاد و جهت یابی آن تحرک اجتماعی ایجاد می سازد. بر این مبنا می توان ضمن جستجو در آثار مکتوب و منقول حضرت امام مصادیق تاثیرهای عاشورا و انتظار بر هویت انقلاب اسلامی را استخراج و عرضه نمود . ادامه مطلب »

عناوین اصلاح طلبی و اصولگرایی تنها برای تصاحب قدرت هستند

دکتر محمد صادق کوشکی، استاد دانشگاه خواجه نصیر و تحلیلگر سیاسی، در گفتگو با آریا گفت: از آنجایی که عناوین اصلاح طلبی و اصولگرایی تعریف و اساس مشخصی ندارد، طرح شعار هایی با این مضامین تنها برای تصاحب قدرت هست.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه این دوجناح از طیف ها و جریانات زیادی تشکیل شده اند و در خصوص مسائل مختلف نظرات و سلائق متفاوتی را اتخاذ می نمایند، لذا اختلاف درون اردوگاهی آنها دست کمی از اختلاف بین جناحی شان ندارد. ادامه مطلب »

اجرای سیاست‌های برنامه ‌پنجم نیازمند تعیین استراتژی کلان است

خبرگزاری فارس: تحلیل‌گر مسایل سیاسی گفت: اینکه سیاست‌های کلی ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب چگونه به سیاست‌های جزئی و اجرایی تبدیل شوند، نیازمند تعیین تاکتیک و استراتژی‌های کلان از سوی دولت و مسئولین است.

محمدصادق کوشکی تحلیل‌گر مسایل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، در خصوص ابعاد سیاسی ابلاغیه سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه و تحقق «رهایی منطقه از حضور نظامی بیگانگان» اظهار داشت: برای تحقق این بند باید اجماع نظری در سطح منطقه‌ ایجاد شود که حضور نیروهای بیگانه جز سلب امنیت برای منطقه تأثیر دیگری نداشته است. ادامه مطلب »

مقاومت ادامه پیدا کند، اسرائیل به زانو درمی آید

محمد صادق کوشکی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در ارزیابی خود از اوضاع غزه با بیان اینکه مقاومت مردم مسلمان غزه، رزمندگان حماس و جهاد اسلامی فلسطین و سایر گروه ها در مقابل تهاجم بی نظیر صهیونیست ها تا همین امروز هم پیروزی ارزشمندی محسوب می شود، اظهار داشت: مقاومت مردم غزه هم از نظر نظامی و استراتژی و هم از نظر سیاسی پیروزی مطلق محسوب می شود زیرا این تهاجم اسرائیل در تاریخ جهان بی سابقه است. ادامه مطلب »

فایل صوتی

لینک زیر قسمتی از سخنرانی دکتر کوشکی در جمع متحصنین فرودگاه مهرآباد است.

http://enghelab-3.persiangig.com/audio/koshki.amr

مصاف غزه برنده‌ای اعجاب‌انگیز خواهد داشت

خبرگزاری فارس: یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: مصاف غزه برنده‌ای اعجاب‌انگیز خواهد داشت و اسرائیل باید از هم اکنون به فکر افتتاح یک پرونده وینوگراد دیگر برای ارزیابی پیامدهای خفت‌بار نبرد غزه باشد.

محمد صادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس درباره حمله گسترده امروز رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت: بدون تردید بازنده اصلی نبرد غزه رژیم صهیونیستی خواهد بود همانگونه که در اوج ناباوری جهانیان رژیم صهیونیستی بازنده اصلی نبرد ۳۳ روزه معرفی شد. ادامه مطلب »

فتنه‌انگیزی‌‌های جدید طیف علامه دفتر تحکیم در محیط دانشگاهی

یک استاد دانشگاه پروژه‌های جدید طیف غیرقانونی و افراطی علامه دفتر تحکیم وحدت برای فتنه‌انگیزی در سطح دانشگاه‌ها را تشریح کرد.

محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: با رصد کردن تحولات یکساله گذشته متوجه این نکته می‌شویم که طیف غیرقانونی و افراطی علامه دفتر تحکیم که ارتباطات آنها با قدرت‌های خارجی و مشخصاً سرویس‌های امنیتی آمریکا از طریق چهره‌هایی همچون افشاری و عطری، علنی و افشا شده است، خطی را در قالب نشریات دانشجویی و تریبون‌‌های آزاد خود در دانشگاه‌های کشور برای تخریب وجهه سپاه در محیط دانشگاه و ایجاد جو منفی علیه این ارگان انقلابی دنبال می‌کنند و اخیراً چیزی که به این خط اضافه شده است، ایجاد اختلاف میان ارتش و سپاه است. ادامه مطلب »

پیشروی بر اساس اندیشه‌های امام باشد

دکتر محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و تحلیل‌گر مسائل سیاسی، درباره رفتارهای دوگانه سران برخی کشورهای عرب و تجدیدنظر ایران در سیاست‌های خود با این کشورها گفت: سیاست خارجی ایران در صورتی که بر مبنای اندیشه‌های امام پیگیری و تعقیب شود کاملا‌ با واقعیت‌های حاکم بر حوزه روابط بین‌الملل منطبق خواهد بود. ادامه مطلب »