جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for سپتامبر, 2009.

Archive for سپتامبر, 2009

خودمحوری و عدم توجه به تذکرات منتقدان ضعف‌ دولت نهم بود

محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه ‌نصیرالدین طوسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در خصوص نقاط ضعف و قوت دولت نهم اظهار داشت: بی‌توجهی به فرهنگ در طول ۴ سال گذشته و همچنین عدم ثبات در مدیریت و بی‌توجهی به مقوله مدیریت کارآمد از جمله نقاط ضعف دولت نهم به شمار می‌رود.

وی افزود: خودمحوری و عدم توجه به تذکرات کارشناسان و منتقدان متدین، ناهماهنگی در ابعاد دولت و تقسیم آن در میان تفکرات و جریانات مختلف، عدم هماهنگی معقول میان دولت و سایر قوا و عدم تمایل به تعامل منطقی با مجلس و قوه قضائیه از دیگر نقاط ضعف این دولت به شمار می‌رود ادامه مطلب »

اتخاذ مواضع تکراری در سفر احمدی نژاد به نیویورک

d8a7d8add985d8afdb8c-d986da98d8a7d8af120دکتر محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی و بین‌المللی در ارزیابی خود از دستاوردهای سفر احمدی‌نژاد به نیویورک با تاکید بر اینکه این سفر نسبت به سفرهای قبلی چگونه بود، گفت: هر چند که باید بپذیریم حضور احمدی‌نژاد در نیویورک و اجلاس یک فرصت رسانه‌ای مناسبی را هم برای شخص رئیس‌جمهور و هم برای جمهوری اسلامی ایجاد کرد، اما احساس می‌کنم مواضعی که در این اجلاس از سوی احمدی‌نژاد اتخاذ شد مواضعی تکراری بود.وی افزود: در این اجلاس احمدی‌نژاد از قاطعیت لازم فاصله داشت و به همین دلیل از فرصت رسانه‌ای خوبی که ایجاد شده بود استفاده خوبی نشد در حالیکه می‌توانست بهتر باشد. ادامه مطلب »

جمهوری اسلامی ساختار نظم نوین جهانی را در هم شکست

IMG_0224aدکتر صادق کوشکی در گفت‌وگو با خبرنگار «شبکه خبر دانشجو» در شیراز، با بیان این مطلب اظهار داشت: عصبانیت و هراس آمریکا از ایران به دلیل به خطر افتادن منافعی است که در عرصه بین الملل برای خود تعریف کرده بود. وی تاکید کرد: آمریکا توانایی دیدن ترویج شعارهای آزادی طلبانه هیچ کشوری را ندارد و حتی نوع نگاه این دولت به روسیه و انگلستان هم تحقیرآمیز است؛ پس رفتار آمریکا با ایران، به دلیل سردمدار بودن جمهوری اسلامی در ترویج این نوع شعارهای خصمانه است. ادامه مطلب »

بی‌بصیرتی در جامعه موجب ظهور تدریجی ابن‌ملجم‌ها می‌شود

صادق کوشکی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس  با بیان اینکه دین ما دین خط زدن افراد نیست، گفت: ما از انحراف افراد خوش سابقه خوشحال نمی‌شویم و آرزو داریم با عاقبت به‌خیری در راه امام (ره) قدم بردارند.

کوشکی زمانه فعلی را با زمان حضرت علی (ع) مشابه دانست و خاطرنشان کرد: چه شد که افرادی که ده سال بسیجی پیامبر (ص) بودند و همه نوع افراد ایثارگر اعم از خانواده‌های شهدا، جانباز و رزمنده و… در بین آنها بود به راه کج رفتند و مقابل حضرت علی (ع) ایستادند. ادامه مطلب »

تفهیم مطالبات ایران از جهان غرب مطرح شود

دکتر محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی و بین‌المللی درباره محورهای گفت‌وگوی ایران و گروه ۱+۵ پس از ارائه بسته پیشنهادی ایران گفت: بر اساس پیش فرض مطرح شده از سوی جمهوری اسلامی ایران کشور ما بحث پرونده هسته‌ای را برای همیشه بسته شده می‌داند.

وی افزود: طبیعی است مهمترین محور در مذاکرات دو جانبه بین ایران و ۱+۵ از جانب ایران می‌بایست تفهیم مطالبات جمهوری اسلامی از جهان غرب و عرصه بین‌الملل باشد. ادامه مطلب »

کروبی از فعالیت‌های سیاسی استعفا دهد

karoubi081دکتر محمدصادق کوشکی استاد علوم سیاسی و عضو هیأت علمی دانشگاه نیز در گفت‌وگو با «جوان» در این خصوص گفت: برداشت من این است که اقدام کروبی در دامن زدن به شایعه‌ای که تهمت و افترا بود ناشی از برخورد ساده ایشان با فضای سیاسی کشور است.

کوشکی ادامه داد: آقای کروبی با ساده‌انگاری وارد سیاست شد و با همان ساده‌لوحی به حیات سیاسی خودش ادامه داد. این ساده‌انگاری همان چیزی است که امام خمینی(ره) را ناچار کرد تا منتظری را به خاطر داشتن چنین روحیه‌ای از دخالت در سیاست منع کند. آقای منتظری هم ساده و خوش‌باور بود. این استاد علوم سیاسی با بیان این مطلب که «آقای کروبی ظرفیت‌های لازم یک سیاستمدار را ندارد»، «اهل تحقیق بودن و سعه صدر داشتن» را از ویژگی‌های یک سیاستمدار پخته دانست. ادامه مطلب »

هویت و تمدن غرب به حیات رژیم صهیونیستی وابسته است

4c625130ad3d5b7e4f6b72c338b6bec5محمد صادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، گفت: بحث غصب سرزمین فلسطین با موجودیت و هویت تمدن غرب پیوند خورده و ما نمی‌توانیم آن را یک اتفاقی بدانیم که توسط برخی از صهیونیست‌ها طراحی شده و رخ داده است.

وی تداوم حیات تمدن غرب را به تداوم حیات رژیم صهیونیستی وابسته دانست و گفت: اگر رژیم صهیونیستی با خللی مواجه شود و یا موجودیتش به خطر بیافتد این خطر تمامی هویت غرب را تهدید می‌کند. کوشکی تاکید کرد: با این نگاه و به دلایل بسیار تاریخی و تحلیلی بحث نابودی اسرائیل که حضرت امام با صراحت مطرح کردند به معنای محو سرمایه داری، محو لیبرالیسم فرهنگی و محو لیبرالیسم سیاسی است. ادامه مطلب »

روز قدس اضمحلال اندیشه سکولار – لیبرال غرب است

qods1محمد صادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس در خصوص روز قدس با بیان اینکه روز جهانی قدس همانطور که امام مطرح کردند روز احیای اسلام است، اظهار داشت: اهتمام و اهمیت به بزرگداشت این روز یعنی اینکه تفکری در جهان قرار است احیاء شود که احیای آن نیاز به زمینه‌سازی و فرهنگ‌سازی مناسب دارد. وی افزود: اگر این روز در جهان اسلام و در سراسر جهان زنده نگه داشته شود، شاهد یک زمینه‌سازی برای احیای حقوق مستضعفین و مسلمین خواهیم بود. ادامه مطلب »

جنایات اسرائیل در غزه محور سخنان احمدی‌نژاد در سازمان ملل باشد

محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به برنامه سفر احمدی‌نژاد به نیویورک و سخنرانی وی در مجمع عمومی سازمان ملل، اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن در ایام روز قدس و وضعیت اسفناک مردم فلسطین به خصوص ساکنان غزه، این موضوع باید در سخنرانی احمدی‌نژاد مطرح شود.
وی وضعیت مردم غزه را بسیار بدتر از سال گذشته ارزیابی کرد و گفت: به دلیل وضعیت نابسامان مردم فلسطین به خصوص ساکنان غزه یکی از محورهای اصلی سخنان احمدی‌نژاد در سازمان ملل باید تشریح وضعیت مردم این منطقه باشد. ادامه مطلب »

نگاهی به وضعیت تولید علم در دانشگاه های ایران-۲