جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for دسامبر, 2009.

Archive for دسامبر, 2009

قتل خواهرزاده موسوی توسط محاربین هتاک صورت گرفته‌است

محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به حوادث روز گذشته تهران و اهانت اغتشاشگران به ارزش‌های اسلامی و ایرانی اظهار داشت: به نظر من حوادث روز عاشورا و رفتار اغتشاشگران با روزهای گذشته کاملا متفاوت بوده است و باید برای این روز حساب جدیدی باز کنیم.
وی دلیل خود را در متفاوت دانستن حوادث روز عاشورا با روزهای دیگر را در محارب بودن اغتشاشگران علیه اسلام و انقلاب دانست و گفت: کسانی که روز گذشته در خیابان‌ها حاضر و علیه انقلاب و اسلام شعار دادند در حقیقت عناد خود را نسبت به جمهوری اسلامی و ارزش‌های دین مبین اسلام نشان دادند. ادامه مطلب »

تحلیلی بر زمینه ها و علل شکل گیری حوادث بعد از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری

مقدمه

حوادث پس از انتخابات دهمین  ریاست جمهوری در نوع خود در تاریخ سی ساله نظام جمهوری اسلامی کم نظیر بود و شاید آن را بتوان از تلخ ترین و پرهزینه ترین تحولات پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز محسوب کرد. ویژگی اصلی این مجموعه حوادث که موجب برجسته تر و در عین حال زیان بارتر شدن آن شده، رخ داد آن در فردای با شکوه ترین انتخابات ریاست جمهوری در طول تاریخ انقلاب اسلامی است! انتخاباتی که به خودی خود می توانست تا مدت ها منشأ اقتدار و ثبات جمهوری اسلامی در سطح داخلی، منطقه ای و بین المللی باشد! بدون شک پرداختن عالمانه و محققانه به زمینه ها و علل حوادثی که با انتخاباتی چنین کم نظیر را به حوادث نا خوشایند و هزینه ساز پس از آن پیوند داد بهترین روش در مسیر پیش گیری از تکرار چنین حوادثی خواهد بود، هم چنان که مداوای این زخم و عفونت برآمده بر پیکره انقلاب و نظام اسلامی نیز با شناخت دقیق عوامل شکل گیری این زخم امکان پذیر نخواهد بود و بازگشت آرامش و حاکمیت عقلانیت و آگاهی بر اذهان و اتمسفر فکری جامعه از جمله شروط اساسی رویارویی مؤثر و کم هزینه با چنین چالش ها و معظلاتی خواهد بود. چالش ها و معظلاتی که از آن به درستی  به فتنه تعبیر شده است. ادامه مطلب »

نقش مدیریت در انحراف صدا وسیما

IMG_0216صدا وسیما در حکومت دینی باید یک ابزار کارآمد باشد. ابزاری در خدمت اهداف حکومت دینی. یعنی حکومت دینی اگر بخواهد ارزشهای دینی را در جامعه پیاده کند، و احکام دین را محقق کند و جامعه را به سمت تکامل سوق دهد باید دارای یک ابزار مهم و کارآمد چون صدا وسیما باشد.

حضرت علی(ع) برای حکومت چهار وظیفه را بیان می کند که از اینها، یکی تعلیم مردم، یکی تربیت مردم، یکی ایجاد امنیت و دیگری تکفل تأمین معیشت مردم عنوان شده است. ادامه مطلب »

در سوگ فارس

انتصاب یک استاندار جوان (در حد جوان ترین استاندار در بیست سال اخیر کشور!) بی تجربه، غیربومی، نا آشنا با مسائل استان فارس به استانداری این استان جند معنی می تواند داشته باشد:

  • معنی اول) در سراسر این استان یک آدم به درد بخور پیدا نشده تا آن حد که رئیس جمهور مجبور شده اولین کسی که دم دستش بیابد را به استانداری فارس منصوب کند! (طبیعتاً اگر در این استان یک آدم در حد واندازه استاندار فعلی پیدا می شد آن وقت دیگر یک آدم غیر بومی و غیرآشنا با مسائل این استان به عنوان استاندار منصوب نمی شد!) ادامه مطلب »

اختلافات ایران و آمریکا با مذاکره حل نمی‌شود

وی که در نشست پانزدهم از سلسله نشست‌های اندیشه‌ای دفتر گفتمان انقلاب اسلامی با عنوان “انقلاب اسلامی و حماسه نه بزرگ”سخن می گفت افزود: همان طور که رهبر انقلاب نیز فرمودند، مذاکره با آمریکا یعنی معامله.

کوشکی با تاکید بر وجود اختلافات ماهیتی بین ایران و آمریکا اظهار داشت: جنس اختلافات ما ماهیتی است و اگر قرار به مذاکره باشد بحث معامله پیش می آید و باید نگریست که در مذاکره با آمریکا چه چیز را می خواهی معامله کنی. ادامه مطلب »

فرهنگ شهادت طلبی و بلوغ فکری انتفاضه

سوال) انتفاضه ریشه در چه مقوله ای دارد و چرا اصولا این اصطلاح در جهان عرب و مبارزات فلسطینی مطرح شده است؟

جواب) انتفاضه یک حرکت سیاسی نیست، انتفاضه یک حرکت اجتماعی هم نیست، یک تحول فکری است. یعنی اگر بگوییم انتفاضه قیام مردم فلسطین علیه رژیم صهیونیستی است، بی راه نگفته ایم؛ چون تا قبل از دهه ۸۰ میلادی گروه های فلسطینی چندین بار دست به قیام و مبارزه با دشمن زده بودند. ادامه مطلب »

موضع نظام نسبت به یمن

سوال: چرا ایران در مورد کشتار مسلمانان در برخی مناطق به شدت موضع می گیرد مانند غزه اما در برخی مناطق ما کمترین واکنش را از خود نشان می دهیم مانند پاراچنار،سین کیانگ و اخیرا صعده؟ آیا ماهیت این وقایع با هم متفاوت است؟

دکتر کوشکی : بسم الله الرحمن الرحیم. ببینید واقعیت حوادثی که گفتید واقعا متفاوت است. یعنی اینکه ماجرای فلسطین الان اوج رویاروئی در واقع جبهه حق و باطل در دنیای امروز است یعنی در واقع در صحنه فلسطین دنیای استکبار و تمامیت باطل یک سو ایستاده اند و جبهه حق سوی دیگر ایستاده اند . جائیست که منازعه حق و باطل و استکبار و استضعاف است. ادامه مطلب »

ستاد ضربه فنی

احمدی نژاد: ستادی جهت زمین زدن دولت تشکیل شده است!(خبر۲۱/۸/۸۸)

بنا به اطلاعات واصله اعضای این ستاد عبارتند از:

۱- (ا،ج،م) نامبرده ریاست این ستاد را بر عهده داشته و در طول فعالیت این ستاد(از ابتدای سال۸۴ تا به امروز) از انجام هر کاری که بشود و تصورش را بکنید جهت به زمین زدن دولت رویگردان نبوده است! شرکت در جلسه رقص بانوان در ترکیه، صدور مجوز بی حجابی خانم های توریست و خارجی در ایران، به رسمیت شناختن ملت اسرائیل، تمجید و تجلیل از تمدن آمریکایی، ارائه تئوری مردن خدا در صورت مردن انسان، طرح نظریه رسیدن قد انسان تا خداوند، به باد دادن میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، دعوت از محمدرضا گلزار به ریاست جمهوری  و گرفتن وقت ملاقات فوری با رئیس جمهوری برای نامبرده، همراهی با انجمن حجتیه و… از جمله کوچکترین اقدامات اسفندیار جان مشایی در مقام ریاست ستاد ضربه فنی کردن دولت بوده است! ادامه مطلب »