جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for می, 2012.

Archive for می, 2012

“سبک زندگی معصومین” راه مقابله با عرفانهای کاذب/ معنویت “جنگ” یک تجربه موفق

یک عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: عرفان‏های کاذب و ساخته دست بشر دروغین هستند، زیرا نمی‎توانند آن نیازهای اساسی انسان را به صورت دقیق و کامل پاسخ دهند.

دکتر “محمد صادق کوشکی” عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در مورد عرفان‏های کاذب و ساخته دست بشر به خبرنگار مهر گفت: انسان به دلیل نیاز جدی به ابعاد معنوی می‏خواهد راهی به سوی معنویت در زندگیش پیدا کند. این یک کشش فطری است و هیچ ربطی به دین و مذهب ندارد. یعنی انسان‏ها به واسطه فطرتشان به دنبال راهی به سمت معنویت هستند.

وی افزود: راه استانداردی که در این زمینه دین معرفی کرده عرفان متکی بر دیانت است. اما کسانی که به دلایلی از این عرفان شناخت ندارند و یا از دین بی‏بهره هستند به دنبال روشها‎های جایگزین هستند. به همین دلیل از گذشته تا امروز بازار عرفان‎های دروغین که همین روش دستیابی به معنویت در زندگی عادی و طبیعی است داغ بوده و هست. ادامه مطلب »

صلابت در برابر ابرقدرتها، راز احترام جهانیان به امام (ره)

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت:سیاستمداران غرب اذعان دارند که امام خمینی (ره) شخصیت تحول‌ساز جهان است.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر آقای کوشکی در اجلاس امام بیداری که به همت سازمان ورزش و جوانان استان تهران در دانشگاه تهران برگزار شد افزود:این که چرا امام خمینی (ره) در جهان شناخته شد و حرکتش در جهان صدا کرد ، در نحوه کار ایشان ریشه دارد.

وی با یادآوری نحوه رفتار امام خمینی(ره) با ادوارد شوارد ناتزه وزیر امور خارجه شوروی با امام خمینی(ره) گفت: این مقام روس پس از آن دیدار گفته بود در طول ۲۷ سال فعالیتم هیچ گاه به اندازه‌ای که در برابر رهبر ایران قرار گرفتم،‌ نترسیدم گویی جای یک ابر قدرت با رهبر کشورهای اسلامی عوض شده بود. ادامه مطلب »

برخی نمایشگاهها محل مد لباس شده اند

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با حمایت از اقدام پلیس برای بستن غرفه های بدحجاب نمایشگاه صنایع غذایی گفت: برخی نمایشگاهها به جای اینکه نمایشگاه تخصصی باشند، نمایشگاه مدل لباس و مو هستند.

دکتر محمدصادق کوشکی در گفتگو با مهر اظهار داشت: مهمترین امری که باید بدانیم این است که اجرای قانون پدیده فراگیر است و همه ملزم به رعایت آن هستیم. شرط سلامت و صحت جامعه رعایت قانون است.این امر از طرف ادارات دولتی و اماکن و عرصه هایی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به حاکمیت وابسته اند باید بیشتر رعایت شود.

وی ادامه داد: حجاب براساس قانون مجازات اسلامی یک امر مسلم قانونی است رعایت ان بر همه شهروندان ایرانی لازم و ضروری است. رعایت حدود اسلامی در ملا عام وپوشش منطبق با شرع و عرف باید انجام شود. ادامه مطلب »

اهانت به مقدسات اسلام ادامه یک پازل بین المللی است

یک عضو هیئت علمی دانشگاه تهران درمورد دلایل اهانت به امام دهم گفت: این حرکت جزئی از یک پازل بزرگ است که ساخت فیلمی به نام فتنه توسط نماینده مجلس هلند و کاریکاتورهای کاریکاتوریست دانمارکی در اهانت به پیامبر اسلام قطعه‎های دیگر این پازل را تشکیل می‎دهند.

دکتر محمدصادق کوشکی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران درمورد دلایل اهانت به امام دهم به خبرنگارمهر گفت: بحث اهانت به مقدسات پرونده تازه‏ای نیست و از مقطعی که مشخصا حکومتی بر دین بر اساس باورهای اسلامی و شیعی در کشورمان حاکم شده و به عنوان یک حادثه بین المللی، مبنای رایج درجهان را که سیاست لائیک است به چالش کشیده یکی از روشهایی که غرب از ابتدای پیروزی انقلاب و مشخصا از سال ۱۹۸۸ به این طرف اتخاذ کرد خالی کردن زیرساخت‎های نظام دینی و سیاست دینی ما بود که مشخص‎ترین ایجاد این حرکت توهین به مقدسات و اسلام هراسی بود. ادامه مطلب »

از قایق تا کشتی

پایگاه خبری انصارحزب الله: از آنجا که معاون سینمایی وزارت ارشاد فرموده‌اند:«معترضین به نمایش فیلم‌های فاسد خودشان فیلمنامه بیاورند ما نخوانده به آنها مجوز بدهیم» لذا طرح فیلمنامه «از قایق تا کشتی» به شرح زیر جهت تصویب منتشر می‌شود! مرد است و قولش!

در ابتدای فیلم جمله وزیر ارشاد (آقای حسینی) در جشنواره سی‌ام فیلم فجر روی پرده می‌آید که: « ما می‌خواهیم قایق سینما را به کشتی تبدیل کنیم!» و سپس فیلم آغاز می‌شود!

وزیر ارشاد در حالی که یک قایق زنگ زده را به ماشینش بکسل کرده جلوی وزارت ارشاد توقف می‌کند و چند لحظه بعد یک تریلی سر می‌رسد و مقداری تیر و تخته کنار قایق خالی می‌کند! ادامه مطلب »

گشتی در ارشاد باکارگردانی سهیل سعیدی

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله،هفته نامه یالثارات الحسین(ع) در ستون سیاست به روایت همولایتی نوشت:فیلم سینمایی «گشتی در ارشاد» بانویسندگی و کارگردانی سهیل سعیدی در بخش مسابقه سی و یکمین جشنواره فیلم فجر در بهمن ماه ۹۱ شرکت کرد و موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم گردید. داستان این فیلم درباره سه نفر لمپن و خلافکار است که خود را وزیر ارشاد، رئیس سازمان سینمایی وزارت ارشاد و مدیرکل ارزیابی و نظارت سازمان سینمایی جا زده وبه این وسیله از کارگردانان، تهیه کنندگان و عوامل سینمایی اخاذی می‌نمایند!

در این میان «فری» که رئیس باند سه نفره خلافکاران محسوب می‌شود و خود را وزیر ارشاد جا زده است عاشق نیوشا (یکی از بازیگران زن سینما) می‌شود و پی می‌برد که تهیه کننده و کارگردان فیلم «خیلی خصوصی» که نیوشا برای بازی در آن قرارداد بسته از او توقع روابط نامشروع دارند. ادامه مطلب »

در حال حاضر منطق و عقلانیت بر رفتار غربی‌ها حاکم نیست

محمدصادق کوشکی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران  درباره چرایی تأکید ویژه غرب و به خصوص آمریکا بر فتوای مقام معظم رهبری در مذاکرات اخیر ۵+۱ با ایران گفت: به نظر می‌رسد که آمریکا و غرب با دو نگرش به این قضیه نگاه می‌کنند؛ اول‌ اینکه فتوای مقام معظم رهبری یک تضمین عملیاتی است، به این معنی که جمهوری اسلامی ایران تمایلی برای حرکت به سمت سلاح‌های هسته‌ای ندارد و دیگر اینکه آن‌ها می‌خواهند به نوعی این مسئله را به عنوان موفقیت خود حساب کنند یعنی بگویند فشارهای ما باعث شد که ایران دست از حرکت به سمت ساخت و تولید سلاح هسته‌ای دست بردارد.

وی اظهار کرد: به عبارتی از یک طرف غربی‌ها به فتوای مقام معظم رهبری به عنوان یک تضمین نگاه می‌کنند و از طرفی در قالب یک بحث تبلیغاتی می‌خواهند وانمود کنند که بالاخره فشارهای ما ثمر داده است و موفق شدیم با فشار و تهدید از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری کنیم تا بتوانند فعالیت‌های چند ساله خود علیه ایران را مثمرثمر نشان دهند و به نظر می‌رسد تأکید جدی غرب به مسئله فتوا ناشی از این دو عامل باشد. ادامه مطلب »

دولت احساس می‌کند خبرنگاران کارمندان روابط عمومی‌اش هستند

یک عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: متاسفانه تلقی غلط دولت از رسانه در حد میرزابنویس و یا کارمند یک روابط عمومی دولت است.

محمد صادق کوشکی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: متاسفانه عملکرد دولت نهم و دهم در حوزه رسانه چه شخص رییس جمهور و چه همراهان ایشان در نهاد، در واقع در ارتباط با رسانه به صورتی بود که نه توانستند رسانه‌ها را به معنی واقعی درک کنند و نه تصویر مناسبی از رسانه های در ذهنشان است.

وی گفت: مخصوصا از رسانه های مکتوب تلقی درستی ندارند، و همچنین تلقی درستی از رسانه و کار کرد آن دارند و نه توانستند درک کنند و نه توانستند ارتباط درستی با رسانه برقرار کنند. ادامه مطلب »

اختلاف‌نظر مسئولان نباید به لجبازی و تخلف از قانون منتهی شود

در سال جاری اگر مسئولان کشور و نمایندگان مجلس مفهوم واقعی شعار تولید ملی را درک نکنند، قطعا به این شعار نیز بی‌اعتنایی خواهد شد و نمی‌توانیم از مزایای این شعار بهره ببریم.

محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با ندای انقلاب با تأکید بر لزوم توجه بیشتر به تولید ملی و تلاش برای محور قرار دادن این مسئله گفت: مشکل اصلی در همه شعارهای سال و سال‌های قبل این است که عمده مسئولین و اشخاصی که در کشور تصمیم‌ساز هستند، متاسفانه امکان درک دقیق این شعارها، محتوا و فلسفه آن را ندارند.

وی عنوان کرد: از واکنش‌هایی که نشان می‌دهند مشخص است که این شعارها و ضرورت آن و و محتوا و جایگاه آن را درک نکرده‌اند. مشاهده می‌کنیم، خصوصا مسئولان اجرایی که مخاطبان اصلی این شعارها هستند، واکنش مساعدی نشان نمی‌دهند. ادامه مطلب »

طرح الحاق عربستان و بحرین برای خاموش کردن شعله انقلاب بحرینی است

یک استاد دانشگاه گفت: طرح الحاق عربستان و بحرین صرفا یک نوع مانور تبلیغاتی ـ سیاسی در مقطع کنونی برای ترساندن مردم بحرین است تا از اقدامات انقلابی خودداری کنند و به نوعی شعله انقلاب در بحرین فروکش کند.

صادق کوشکی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس بیداری اسلامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: با توجه به تحولاتی که در طول یک سال گذشته در بحرین شاهد بوده‌ایم، تقریبا اکثریت کشورهای حاشیه جنوب خلیج‌فارس، مشخصا عربستان و پس از آن کویت و حتی حکومت‌هایی مانند قطر، امارات و عمان هم به طور جدی در مورد خیزش‌های مردمی در کشورشان احساس خطر کردند و در واقع از آنجایی که هیچ یک از این حکومت‌ها دارای پایگاه مردمی نیستند و عمدتا متکی به حمایت‌های قدرت‌های فرامنطقه‌ای هستند و هیچ سازوکار جدی برای مشارکت سیاسی مردم در نظر نگرفته‌اند و حکومت‌های استبدادی مطلقه هستند به همین دلیل هرگونه خیزش و حرکت مردمی در مسیر تلاش برای کسب فضای مشارکت سیاسی و استقلال را به عنوان تهدید می‌نگرند. ادامه مطلب »