جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for آوریل, 2014.

Archive for آوریل, 2014

مقاومت به معنای بدبختی نیست

یک تحلیلگر مسائل سیاسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا سران فتنه مجازات نمی شوند، گفت: این روشی که اکنون در پیش گرفته شده بهترین راهکار است و اگر قرار باشد آنان مجازات شوند آنگاه قهرمانان اصلاحات نام می گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق کوشکی ظهر پنجشنبه در همایش کشوری اقتصاد مقاومتی در مسیر پیشرفت درون‌زا در دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: ما نمی خواهیم سران فتنه از سوی رسانه های بیگانه به عنوان قهرمانان اصلاحات معرفی شوند به همین دلیل نباید این افراد مجازات شوند.

دولت از دیدار خانم اشتون با حامیان فتنه با خبر بود

وی در خصوص دیدار خانم اشتون با حامیان فتنه ادامه داد: دولت از جزئیات دیدار خانم اشتون با خبر بود و دولتمردان هم راضی بودند که او با حامیان فتنه دیدار و گفتگو داشته باشد. ادامه مطلب »

روحانی آمریکا را کدخدای جهان می‌داند/بی‌حرمتی‌های مقامات آمریکایی بی‌سابقه است

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، محمدصادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی در جلسه بررسی عملکرد سیاست خارجه دولت تدبیر و امید که در دانشگاه الزهرا(س) و به همت جامعه اسلامی دانشجویان برگزار شد، گفت: همانگونه که در بدن یک جاندار هر سلول باید با سلول پیرامون خود رابطه داشته باشد یک کشور هم باید با محیط پیرامون خود رابطه برقرار کند وگرنه جامعه مرده و بدون حیات می‌شود.

کوشکی ادامه داد‌: هر کشوری این ارتباط را به صورتی برای خود تنظیم می‌کند و در پی آن است که بیشترین منفعت را نصیب خود کند و اگر با استفاده از داده‌های مناسب و مطلوب هر کشوری بتواند بر فضای بین‌المللی منفعت بیشتری را برای خود کسب کند بهترین سیاست خارجی را داشته است و البته در هر کشوری ممکن است منفعت معنایی خاص داشته باشد. ادامه مطلب »

مدیران فرهنگی خودی‌ها را رها کردند و به دنبال غیرخودی‌های پیاده نظام دشمن هستند

محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه تهران و کارشناس مسائل فرهنگی در نشست تخصصی «روز هنر انقلاب اسلامی» درباره زمینه‌های عملکرد صدا و سیما عنوان کرد: حضرت آقا فرمودند صدا و سیما باید دانشگاه باشد، وقتی ایشان این را فرمودند یعنی برنامه‌سازان باید دانشمند باشند و این اولین فاصله‌ای است که صدا و سیما از صدا و سیمای مطلوب دارد.

وی در ادامه به برنامه «ثریا» که از شبکه ۴ سیما پخش می‌شود اشاره کرد و گفت: چند دانشجو ولی اهل فکر جمع شدند و برنامه ثریا را راه‌اندازی کردند و این برنامه تومنی سنار با دیگر برنامه‌های رسانه ملی فرق می‌کند و آنها بر این باورند که داشته‌هایی دارند که باید از آنها استفاده کرد.

کوشکی افزود: ثریا دانشجوهایی که در بد آب و هواترین نقاط کشور برای ساخت زیردریایی کار می‌کردند و حقوقشان از یک بازیگر دلقک تلویزیونی هم کمتر است را به برنامه خود دعوت کرد تا دیده شوند.

وی تأکید کرد: بی‌دانشی اولین نقطه ضعف حال حاضر صدا و سیما است.

استاد دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: دغدغه انقلابی در صدا و سیما کم شده است و فضا به فضای کارمندی تبدیل شده، کسی قدرت ریسک ندارد هنوز هم برخی از مردم از حوادث سوریه خبر ندارند و به نظر شما این سؤالها را چه کسی باید پاسخ بدهد. ادامه مطلب »

اگر با دیدارهای هیأت‌های اروپایی در تهران درست برخورد شده بود، شاهد قطعنامه اخیر اروپا نبودیم

محمدصادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس با بیان اینکه تصویب قطعنامه اتحادیه اروپا مهر تاییدی بر فرمایش حضرت امام خمینی (ره) بود که فرمودند که در برابر جهان استکبار اگر یک قدم عقب نشینی کنیم آنها اقدام به پیشروی خواهند کرد گفت: قطعنامه حقوق بشر اتحادیه اروپا تحت عنوان راهبرد با ایران نتیجه اقدامات و وادادگی دولت روحانی و وزارت خارجه است.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه تصویب چنین قطعنامه ای به دلیل نرمش های بی منطق دولت روحانی در جهان استکبار بویژه در عرصه سیاست خارجی  است گفت: اگر در بازدید هیات‌های دیپلماتیک اتحادیه اروپایی از ایران برخورد قاطع صورت گرفته بود موجبات تصویب چنین قطعنامه‌ای پدید نمی‌آمد. ادامه مطلب »