جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for مارس, 2015.

Archive for مارس, 2015

ریاض در بی ثباتی عراق را بررسی کرده ام

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس،‌ محمد صادق کوشکی نویسنده کتاب سیاست خارجی غرب آسیا؛ بررسی روابط معاصر عراق و عربستان در مراسم رونمایی از کتاب خود در خبرگزاری فارس، گفت: این کتاب گام اول در عرصه بررسی سیاست خارجی غرب آسیا به حساب می‌آید و در گام‌های بعدی نیز به بررسی مجموعه آثار سیاست خارجی در غرب آسیا خواهم پرداخت. وی افزود: تلاش دارم که در گام دوم به بررسی روابط معاصر ترکیه در ده سال اخیر و همچنین نقش احزاب بزرگ این کشور به عنوان بازیگر منطقه غرب آسیا بپردازم. کوشکی اظهار داشت: در این کتاب به بررسی منابع آمریکایی و سعودی در خصوص بی‌ثباتی در عراق با زاویه دید ایرانی و از دریچه دیدگاه انقلابی و ارزشی پرداخته‌ام.

برنامه‌سازان سیما مطالبات رهبری را بحق نمی‌دانند

محمدصادق کوشکی در گفتگو با صراط از باور نداشتن برنامه سازان به مطالبات به عنوان یکی از دلایل اجرایی نشدن مطالبات رهبری و بحق مومنین جامعه در دستگاههای متولی هنر در کشور از جمله رسانه ملی نام برد و افزود: افرادی که باید این مطالبات را اجرا کنند باوری به این مطالبات ندارند و چون باور ندارند نمی توان انها را به با بخشنامه مجبور به اجرای این مطالبات کرد.

وی در پاسخ به سوال صراط پیرامون اینکه آیا مدیران صداوسیما مطالبات رهبری را قبول دارند یا خیر گفت: حداقل بخشنامه می کنند اما این اتفاق با بخشنامه رخ نمی دهد.

کوشکی در ادامه با اشاره به جشنواره مردمی عمار اضافه کرد: در شهرستانها برخی از هنرمندان با هزینه شخصی آثاری را در راستای مطالبات امام و رهبری و نظام تولید می کنند چون به حق بودن مطالبات رهبری اذعان دارند، اما بخشی از برنامه سازان صداوسیما مطالبات رهبری را قبول ندارند و همچنین دیدگاههایشان متفاوت است.

وی در ادامه راه حل پایان این روند را سپردن کار به کاردان توسط مدیران صداوسیما دانست و افزود: برنامه سازان متعددی در جشنواره عمار با هزینه شخصی در آثارشان مطالبات رهبری را پیگیری کردند، مدیران صداوسیما باید از این هنرمندان در بدنه سازمان استفاده کنند. ادامه مطلب »