جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for ژانویه, 2020.

Archive for ژانویه, 2020

دیکتاتوری پادوهای سفارت «ایزی لایف»

این جماعت همیشه به نام دموکراسی دیکتاتور بوده‌اند! در آن حد که اگر یک معلم یا یک مجری یا یک برنامه ساز کلمه یا جمله‌ای در نقد آنها بگوید با سلاح جنگ روانی به دنبال بریدن زبان و بستن دهان بر می‌آیند. و تا خفه کردن آخرین حلقوم روشنگر از پا نخواهند نشست!

الف) پادوهای رسانه‌ای سفارت «ایزی لایف» جماعتی‌اند با درآمدهای میلیاردی و معافیت مالیاتی! آنقدر وطن پرستند که فرزندانشان را در خارج می‌زایند!

همانهایی که یک نخ موی فرزندان خارج نشینشان را به هستی ۸۰ میلیون ایرانی ترجیح می‌دهند. همانهایی که سر در آخور بیت المال کرده‌اند و در خالی کردن جیب صندوق ذخیره فرهنگیان استادند! همانهایی که همیشه طلبکاراند و حتی برای نمایش هم قدمی برای کمک به ایران و ایرانی برنداشته‌اند.

ب) این جماعت در جشنواره‌های خارجی با انگلیسی «عالی» علیه وطنشان بلبل زبانی می‌کنند و هر سال در میهمانی‌های سفارت انگلیس و فرانسه طواف می‌کنند بلکه خوش رقصی هایشان مقبول اربابان موبور بیافتد! اینها تا توانسته‌اند از جشنواره‌های «فجر» جوایز میلیونی برای خود و رفقایشان برداشته‌اند و بعد از سیر شدن با لگد نمکدان شکسته و جشنواره تحریم می‌کنند!

ادامه مطلب »

برجام وقتی مرد که ما به همه تعهدات‌ عمل کردیم

مکانیسم ماشه در واقع بازگشت تحریم‌های شورای امنیت است که بار‌ها آقای روحانی و حامیان برجام گفتند که تحریم‌های لغو شده، ولی لغو نشده بود؛ اصطلاحا در حالت فریز قرار دارد و معلق نگه داشته شده است.

محمد صادق کوشکی فعال سیاسی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در خصوص فعال‌سازی مکانیسم ماشه علیه کشورمان، افزود: مکانیسم ماشه، سنگین‌ترین اهرم‌های فشاری است که در برجام در نظر گرفته شد. بار‌ها به تیم مذاکره کننده و مسئولان وزارت امور خارجه پیرامون مکانیسم تذکر داده شده است.

وی گفت: مکانیسم ماشه در واقع بازگشت تحریم‌های شورای امنیت است که بار‌ها آقای روحانی و حامیان برجام گفتند که تحریم‌های لغو شده، ولی لغو نشده بود؛ اصطلاحا در حالت فیریز قرار دارد و معلق نگه داشته شده است.

فضا سازی ها برای تخریب است/ تهمت ها بر اساس داده‌های غلط در فضای مجازی شکل گرفته/ جمله‌ای کاملاً معمولی و استاندارد بیان شده است

مگر قرار است مخاطب را جلبک فرض کنیم؟ اینکه بگویم اگر گروه ریگی که آدمکش است، دستش به شما برسد، این اهانت به مخاطب است. برخی می‌خواهند با زور چیزی را قالب کنند؛ والا این جمله را اگر فرد دیگری گفته بود، هیچ حساسیتی وجود نداشت. این‌ها تخریب است و رایج شده و مردم هم بنا بر این قضاوت می‌کنند

کوشکی در پاسخ به این سؤال ایرنا پلاس که توضیح شما برای این گفته‌هایتان در شبکه افق چیست، با انکار کنایه جنسی به فرد خاصی گفت: من یک جمله مبهم گفتم و اسم هیچ کسی را نیاوردم. صحبت سر این بوده که اگر گروه ریگی که سابقه قتل و آدم کشی دارد، مرزبانی جلویش نباشد می‌آید و به افراد تعرض می‌کند. گفتم آیا گروه ریگی که سابقه ترور دارد، دستشان به افراد برسد، خوششان می‌آید؟ از هیچ کسی اسمی نبردم. این عبارت من در زیان فارسی استفهام انکاری است. آیا اگر یک گروه تروریست دستش به یک فردی، به خانمی، به دخترش برسد، کسی خوشش می‌آید.

کوشکی این استدلال را در حالی مطرح می‌کند که اشاره او به خانمی که فراخوان داده و دخترش که اتفاقا هنرپیشه معروفی هم هست، نیاز به نام آوردن صریح ندارد و روشن می‌کند که منظور او چه کسی است.

ادامه مطلب »

توهین‌کنندگان به تصویر شهید سلیمانی از شکستن هیمنه آمریکا عصبانی‌اند

جهان ارابخش دیگری از برنامه گفت‌وگو محور “جهان‌آرا” با موضوع «بررسی ابعاد گوناگون سقوط هواپیمای اوکراینی و عملیات رسانه‌ای درباره آن» شنبه شب ۲۱ دی‌ماه سال ۱۳۹۸ روی آنتن این شبکه رفت.

پس از سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی در حوالی شهرستان شهریار در روز چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه سال جاری و جان باختن ۱۷۶ از هموطنانمان و تعدادی تبعه خارجی، گمانه‌زنی‌هایی که درباره چرایی حادثه در رسانه‌ها مطرح شد با مصاحبه مطبوعاتی سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران شکل دیگری به خود گرفت؛ از این‌رو عوامل جهان‌آرا بر آن شدند طی برنامه‌ای به ابعاد گوناگون این موضوع بپردازند.

میهمانان این برنامه محمدصادق کوشکی کارشناس سیاست خارجی و استاد دانشگاه و نادر طالب‌زاده فعال رسانه‌ای و کارشناس مسائل بین‌الملل بودند. مجری برنامه امیرحسین ثابتی بود.

ادامه مطلب »

دست جمهوری اسلامی برای هرنوع پاسخ باز است

اقدام تروریستی آمریکا با منافع آمریکا در منطقه نیز سازگار نبود یعنی آمریکایی‌ها با این حرکت تروریستی خودزنی کرده و موقعیت خود را در منطقه به طور جدی به خطر انداختند.
دست جمهوری اسلامی برای هرنوع پاسخ باز است

محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه تهران در خصوص ضرورت و  چگونگی پاسخ ایران نسبت به حمله تروریستی و به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابومهندس گفت: اقدام تروریستی آمریکا با منافع آمریکا در منطقه نیز سازگار نبود یعنی آمریکایی‌ها با این حرکت تروریستی خودزنی کرده و موقعیت خود را در منطقه به طور جدی به خطر انداختند.

کوشکی با بیان اینکه آمریکایی‌ها اگر می‌خواستند معقول رفتار کنند نباید دست به چنین جنایتی می‌زدند گفت: با این اقدام آمریکا به طور همزمان خود را در برابر دو حاکمیت ایران و عراق قرار داد؛ آمریکایی‌ها، سردار سلیمانی را معادل و هم تراز وزیر دفاع خود می‌دانستند یعنی عالی ترین مرتبه نظامی در آمریکا، از طرف دیگر ابومهندس، شاخص‌ترین چهره جهادی عراق در دفاع از این کشور و مبارزه با داعش بود که آمریکا با شهادت این دو سردار، علاوه بر دولت‌های ایران و عراق، ملت‌های این دو کشور را نیز در برابر خود قرار داد و به همه این‌ها باید نفرت تک تک مردم آزاده منطقه را هم اضافه کرد.
ادامه مطلب »

شکسته شدن ابرقدرتی آمریکا نزدیک است

اخراج آمریکا از منطقه ابرقدرتی او را نابود خواهد کرد و در آن صورت دیگر نمی‌تواند به مثابه یک ابرقدرت در دنیا رفتار کند و این سخت‌ترین ضربه‌ای است که می‌توان وارد کرد؛ حال در این میان تاکتیک و روش رسیدن به این هدف راهبردی اهمیت چندانی ندارد.

محمدصادق کوشکی، عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا درباره تعبیر رهبر معظم انقلاب حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه هوایی عین‌الاسد به «سیلی» و نتایج این سیلی در آینده گفت: اخراج آمریکا از منطقه به منزله منشأ تروریسم، بی‌ثباتی، نفرت‌پراکنی، جنگ و تنش در منطقه راهبرد دیرینه جمهوری اسلامی بوده و هست و یکی از آرزوهای شهید سپهبد قاسم سلیمانی تحقق همین مسئله بود.

وی ادامه داد: اکنون و پس از شهادت ایشان این امر یک وظیفه است همچنان که از گذشته یک راهبرد جدی نظام بوده است. اخراج آمریکا از منطقه نیز فقط برای حل مسائل خودمان نیست بلکه برای کاهش بی‌ثباتی، تروریسم و معضلات و بحران‌های امنیتی در کل کشورهای منطقه است و نفع این خروج برای کل ملت‌های منطقه است. امروز هم مردم عراق، لبنان، یمن و سوریه نیز به دنبال تحقق این مسئله هستند و لذا این هدف راهبردی ماست.

ادامه مطلب »

سفرای آمریکا و انگلیس از آذر ۵۷ به شاه دستور فرار دادند

خود محمدرضا پهلوی نیز به این نتیجه رسیده بود که دیگر شانسی برای ماندن و حکومت در کشور ندارد. وی تلاش می‌کرد با خروج از کشور حداقل نظام سلطنت را برای ادامه حکومت خاندان خودش از طریق روی کار آوردن فرح پهلوی به عنوان نایب السلطنه و بعد از آن فرزندش هموار کند. به همین دلیل خودش هم مایل به انجام دستور دولت های آمریکا و انگلیس بود

محمد صادق کوشکی،کارشناس سیاسی در خصوص چرایی فرار محمدرضا پهلوی از ایران در تاریخ ۲۶ دی سال ۵۷ در گفتگو با جام جم، گفت: اسناد به جا مانده مانند خاطرات سفرای وقت آمریکا و انگلیس در ایران، یعنی آنتونی پارسونز و سالیوان نشان می‌دهد که این دو سفیر به نمایندگی دولت های خودشان از آذرماه سال ۵۷ به شاه ابلاغ کرده بودند که باید ایران را ترک کند.

وی عنوان کرد: آنها تاکید هم کرده بودند که ادامه حضورش در کشور باعث تسریع و جدی تر شدن روند انقلاب می‌شود.

ادامه مطلب »

همکاری‌های چین به معنای حمایت نیست، بلکه در مسیر کلی مقابله پکن با واشنگتن بوده است

محمد صادق کوشکی کارشناس مسائل بین الملل درباره اینکه چین با تحریم‌های یکجانبه و ناعادلانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران مخالفت کرده و آن را مغایر با قوانین بین المللی دانسته، اظهار کرد: چین در برخورد‌های که با سیاست تجاری_اقتصادی که با آمریکا دارد و در فضای رقابتی با این کشور ممکن است در مواردی تصمیم بگیرد که با ایران همکاری‌هایی داشته باشد. این موضوع در گذشته هم بوده و اکنون هم است، اما در هر صورت ما نباید نه به پکن و نه به هر کشور دیگری در مقابله با واشنگتن تکیه کنیم.

او افزود: اگر بخواهیم در مقابله با آمریکا به چین تکیه کنیم، آسیب می‌بینیم، چراکه آن‌ها در مقاطع و جایگاه‌هایی که با منافع شان سازگار است، با ایران همکاری خواهند کرد، اما اگر جایی به نفعشان نباشد بدون شک اولویت را به منافع خودشان می‌دهند و در آن صورت ما رها و بی تکیه گاه می‌شویم، به همین دلیل و با استناد به تجارب گذشته نباید به هیچ کشوری در مسائل این چنینی اعتماد نکنیم.

کوشکی ادامه داد: اگر امکان این موجود باشد که همکاری‌هایی با کشور‌های مختلف داشته باشیم، در حدی که منافعمان ایجاب کند، مانعی ندارد و همکاری می‌کنیم، اما تکیه و اعتماد کردن به هر کشوری به صلاح تهران نیست. تجارب گذشته هم نشان داده که نه چین و نه هیچ کشوری به عنوان کشور قابل اعتماد برای جمهوری اسلامی ایران شناخته شده نیست، تنها باید به عنوان همکار تجاری و اقتصادی به کشور‌ها بنگریم.

ادامه مطلب »

طرح اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی تبلیغاتی است

برای عدم کفایت رئیس جمهور راه حل قانونی وجود دارد که اگر آن شرایط قانونی وجود داشته باشد می‌تواند منجر به رأی به عدم کفایت روحانی شود. اما اکنون امکان پیگیری عدم کفایت رئیس جمهور وجود ندارد چراکه مجلس که عنصر اصلی است، توانایی لازم را برای این کار ندارد

دکتر محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی استاد دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین پیرامون طرح مساله استعفا توسط جریان اصلاحات گفت: اصلاح طلبها بنای پیگیری استعفا رئیس جمهور را ندارند، همانگونه که بنای استیضاح آقای آخوندی را نداشتند.

کوشکی تاکید کرد: بیان مساله استعفا آقای روحانی از سوی رسانه‌های اصلاح‌طلب تنها یک حرکت تبلیغاتی است.

ادامه مطلب »

شهادت سردار سلیمانی راه نابودی اسرائیل و خروج آمریکا از منطقه را رقم زد

نظام جمهوری اسلامی باید مسیر بیرون کردن آمریکا از منطقه را دنبال کند؛ مسیر بی بازگشتی که هر چند همواره به دنبال تحقق آن بوده ایم اما شهادت سردار سلیمانی ما را وارد فاز جدیدی کرد که بازگشتی در آن نیست، لذا الان بهترین زمان برای پاکسازی غرب آسیا از لوث وجود امریکایی ها و صهیونیست هایی است که باید گورشان را از منطقه گم کنند.

محمد صادق کوشکی کارشناس سیاست بین‌الملل در گفت و گو با قدس آنلاین گفت:  دستور حمله و به شهادت رساندن سردار سلیمانی را می‌توان نهایت تصمیم گیری احمقانه آمریکایی ها عنوان نمود؛ این تصمیم گیری نابخردانه ضربه ای بزرگ به موقعیت آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه و در سطح بین‌الملل است؛ شاید ارتکاب هر حرکت دیگری تا این اندازه برای آمریکا و رژیم صهیونیستی آمریکایی ها  خسارت بار نبود، لذا می توان گفت آمریکایی ها عملا تمامی  پل های پشت سرشان رادر منطقه خراب کردند .

وی در این باره افزود: تنها راه پیش روی آمریکایی‌ها برای نجات و در امان ماندن تخلیه فوری پایگاه های نظامی خود در منطقه از عراق تا لبنان و سوریه و سایر کشورهای منطقه است چرا که در هیچ جای منطقه امنیت نخواهند داشت و شاگردان سردار سلیمانی و درس آموختگان مکتب ایشان در گوشه گوشه منطقه به صورت آتش به اختیار آماده انتقام گیری هستند. بی شک این حرکت تروریستی و جنایت بار آمریکایی ها موجب شد تا مسیر اخراج آمریکا از منطقه و نابودی رژیم صهیونیستی به صورت جدی در مدت زمان کوتاه تری محقق شود.

ادامه مطلب »