جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for مارس, 2020.

Archive for مارس, 2020

منتظر داعش جدید در مرزهای شرقی باشید

از طرفی متاسفانه دیپلماسی ما در رابطه با افغانستان انفعالی محض است و باید از این وضعیت خارج بشویم و حاکیمت افغانستان سامان پیدا کند و الا جنگ در این کشور شعله ور خواهد شد و به طور جدی آسیب های فراوانی را باید متحمل بشویم.

کوشکی: نامزدی که منابع مالی تبلیغاتش را شفاف نمی‌کند، صلاحیت نمایندگی نداردطی روزهای اخیر شاهد تحولات عجیب و زیادی در افغانستان هستیم، از توافق آمریکا با طالبان، توافقی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان در حد کاغذ می ماند و بیشتر برای ترامپ کاربرد انتخاباتی دارد، تا برگزاری دو مراسم تحلیف ریاست جمهوری در یک روز که شاید در جهان کم نظیر باشد.

این تحولات ما را بر آن داشت تا با محمد صادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و کارشناس ارشد مسائل منطقه به گفتگو بپردازیم.

ادامه مطلب »

پشت پرده دستگیری شاهزاده سعودی

از سال گذشته تا امروز احمد بن عبدالعزیز در عربستان بود و زندگی می‌کرد، اما دستگیری این شاهزاده یک پیام دارد و آن این است که انگلیسی ها دیگر از این فرد حمایت نمی کنند، و دست حمایت خود را از پشت این فرد برداشته اند. و الا به نظر نمی رسد، بن سلمان جرات کرده و ضمانت انگلیسی ها را نادیده گرفته باشد و او را دستگیر کند

رسانه‌های آمریکایی بعد از شنیده شدن زمزمه‌هایی از دور جدیدی از بازداشت‌ها به دستور «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی گزارش‌هایی منتشر و شایعات درباره این بازداشت‌ها را تأیید کردند.

بر اساس گزارش روزنامه وال‌استریت ژورنال و پایگاه خبری «بلومبرگ»، شاهزاده «احمد بن عبدالعزیز» برادر شاه سعودی و «محمد بن نایف» ولی‌عهد سابق به اتهام خیانت بازداشت شدند.

ادامه مطلب »

در مجلس یازدهم کسی نباید سخنی از مذاکره با آمریکا بزند

مجلس یازدهم باید کشورمان و منطقه را پاکسازی کند و انتقام خون سردار شهید سلیمانی را مجلس آتی باید بگیرد در حالیکه این انتقام هنوز گرفته نشده است.

محمد صادق کوشکی در همایش لیست انتخاباتی ۹ دی که عصر امروز (دوشنبه) در مجتمع فرهنگی عرفان تهران برگزار شد، گفت: مجلس آینده دو وظیفه اصلی و مهم دارد که هیچکدام از مجالس ۴۱ سال اخیرمان چنین وظایفی نداشته‌اند.

وی افزود: مجلس یازدهم باید کشورمان و منطقه را پاکسازی کند و انتقام خون سردار شهید سلیمانی را مجلس آتی باید بگیرد در حالیکه این انتقام هنوز گرفته نشده است.

عضو لیست ۹ دی تصریح کرد: انتقام سردار سلیمانی زمانی گرفته می‌شود که حتی یک سرباز نجس آمریکایی هم در منطقه نباشد.

ادامه مطلب »

لیست سیاه واقعیت خارجی ندارد

افرادی که از FATF حمایت می‌کند، به دنبال بستن آخرین راه‌های تنفسی کشور هستند. موارد انبوهی از پیمان FATF تا به امروز، بدون مصوبه مجلس و شورای نگهبان به شکل غیرقانونی به اجرا درآمده است.

محمدصادق کوشکی فعال سیاسی و عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران در خصوص اظهارات اخیر رئیس‌جمهور پیرامون FATF، اظهار داشت: اگر مطالباتی که FATF از کشورمان دارد را مرور کنیم، خواهیم دید که بیش از ۹۰ درصد آن را دولت اجرا کرده و به‌صورت تقریبی ۱۹ مورد آن عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: با اجرای این بندها، دسترسی‌های خود را در شرایط تحریمی محدود کرده‌ایم و تسلط آمریکایی‌ها را به مبادلات مالی خود را افزایش داده‌ایم؛ از مجموع کل مطالبات FATF حدود دو بند است که اجرانشده است.

این فعال سیاسی تصریح کرد: آقای روحانی و مسئولان دولت بگویند اگر آن دو مورد اجرا شود، چه مشکلاتی از کشور حل می‌گردد؛ موارد انبوهی از پیمان FATF تا به امروز، بدون مصوبه مجلس و شورای نگهبان به شکل غیرقانونی به اجرا درآمده است.

انفعال دولت در موضوع مسلمانان هند تخلف از قانون اساسی است

انفعال دولت در موضوع مسلمانان هند تخلف از قانون اساسی است

محمدصادق کوشکی کارشناس مسائل بین الملل  در مورد انفعال وزارت امور خارجه و دولت در مورد خشونت‌ها علیه مسلمانان در هندوستان اظهار داشت: این مسئله چه در بُعد انسانی و چه در بُعد اعتقادی آن، جز اولویت‌های اصلی سیاسی و سیاست خارجی ما است.

وی ادامه داد: در موضوعاتی این چنینی که مسلمانان تحت ظلم و ستم قرار می‌گیرند، باید در حوزه اتخاذ واکنش به طور شفاف و روشن، مواضع کشور مشخص اعلام شود.

استاد دانشگاه تهران گفت: آنچه در هند رخ می‌دهد، مربوط به چند روز اخیر و حتی یک ماه اخیر نیست و توالی چند بحران و تقابل این دو گروه عقیدتی در این کشور سبب شده است که خشونت علیه مسلمانان افزایش یافته و دولت هندوستان نیز در این مسیر از حمایت‌های لازم از مسلمانان کوتاهی کرده است.

ادامه مطلب »