جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for ژانویه, 2021.

Archive for ژانویه, 2021

مرحبا به فائزه؛ تنها مرد جبهه اصلاحات!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر کوشکی، دکتر محمد صادق کوشکی طی یادداشتی که در صفحه خود در شبکه های اجتماعی منتشر شد به اظهارات اخیر فائزه هاشمی واکنش نشان داد. وی در این یادداشت نوشت:

فائزه هاشمی در مصاحبه اخیرش چهره واقعی «اصلاحات» را به نمایش گذاشت، بدون بزک و گریم و رتوش. اصلاح‌طلبی یعنی همه آنچه فائزه گفت…! فائزه آن قدر شجاع بود که پچ‌پچه‌های اندرونی اصلاح‌طلبان را با صدای بلند فریاد بزند و مردم را با حقیقت اصلاح‌طلبی آشنا کند. بالاخره روزی باید ماهیت «سرطان اصلاحات» برای مردم افشا می‌شد و چه کسی بهتر و صریح‌تر از دختر خلف هاشمی برای شفاف کردن آنچه جبهه اصلاحات از آمریکا و اروپا برای مردم ایران خواسته بود: افزایش تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی!

فائزه خیلی شریف‌تر از اصلاح‌طلبانی است که بارها برای کاخ سفید نامه نوشتند و بیشتر شدن و سخت‌تر شدن تحریم‌ها علیه مردم ایران را درخواست کردند. چون فائزه آرزوی افزایش تحریم‌ها را داشت اما اصلاح‌طلبان برای افزایش تحریم‌ها اقدام کردند.

گناه فائزه این بود که بر خلاف اصلاح‌طلبان دروغ نگفت و نفاق پیشه نکرد اما جبهه اصلاحات از یک طرف برای جدی‌تر شدن تحریم‌ها با کاخ سفید رایزنی و لابی می‌کرد و از طرف دیگر خود را نگران فشار تحریم‌ها بر مردم نشان می‌داد و برای رفع تحریم‌ها نابودی صنعت هسته‌ای و پذیرش FATF و کنوانسیون پالرمو و اجرای برجام موشکی و منطقه‌ای را تجویز می‌کرد!

در جبهه اصلاحات فقط یک مرد پیدا می‌شود و او هم «فائزه هاشمی» است.

روحانی می‌خواهد همه تابع او باشند/ اعتقادی به صنعت هسته‌ای ندارند

روحانی می‌خواهد همه تابع او باشند/ اعتقادی به صنعت هسته‌ای ندارندپایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی:

صادق کوشکی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به دلایل مخالفت‌های دولت با قانون اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها که توسط مجلس به تصویب رسیده است، اظهار کرد: نگاه و درک رئیس‌جمهور، اطرافیانش و کلاً جناح اصلاحات این است که جمهوری اسلامی در حد عربستان و کویت است یعنی کشور که باید نفت خام بفروشد و مایحتاج خود را از طریق واردات تامین کند.

کوشکی گفت: این جریان به دفعات بیان کرده است که معنی ندارد ما توانایی غنی‌سازی، فضایی خودکفایی در تسلیحات داشته باشیم، اصلاً این توانایی‌ها را برای کشور قبول ندارند. تعریف ذهنی آنها این است که ایران یک کشور جهان سوم است و در تقسیم جهانی، فروش مواد خام برای او پیش‌بینی شده است و باید نفت و گاز را بفروشد و وارد کننده کالا و خدمات باشد.

وی تاکید کرد: وقتی چنین نگاه و تعریفی به جمهوری اسلامی دارند بنابراین طبیعی است که هرگونه تلاش کشور برای رسیدن به فناوری‌های اقتدارآمیز و خودکفایی در حوزه‌های گوناگون اقتصادی را غلط، غیر علمی، بلندپروازی و جاه‌طلبی می‌دانند و مسخره می‌کنند.

ادامه مطلب »

فیلمی که جرم است!

فیلمی که جرم است!

دکتر محمدصادق کوشکی در یادداشتی که در شبکه اجتماعی منتشر شد ، نوشت: طی ۴۰ سال گذشته هیچ اثری مانند “دیدن این فیلم جرم نیست” به سپاه و لباس آن اهانت نکرده و ناامیدی از آینده جمهوری اسلامی ایران را به مخاطب (بویژه مخاطب مومن و انقلابی) القاء نمی‌کند!


ساخت و اکران این فیلم نتیجه استفاده “خط نفوذ” از نادانی و ساده‌لوحی سازمان تبلیغات و خباثت دولت روحانی است!

فیلم جدید رئیس مجلس!

دکترمحمدصادق کوشکی در یادداشتی که در کانال خبری خود در پیام رسان ایتا منتشر کرد ، نوشت: جناب قالیباف فرموده اند اگر سوء مدیریت وزیر اقتصاد در بحران بورس اثبات شود وزیر را استیضاح می کنیم.

برادر عزیز! میلیاردها سرمایه مردم دود شده و عزل وزیر اقتصاد دردی از مردم را دوا نمی کند! اصلا وزیر اقتصاد را اعدام هم کنید زیانهای میلیاردی مردم جبران نمی شود!

آقای قالیباف! خوب می دانید که مشکل بورس از جانب رئیس جمهور است و ربطی به عملکرد وزیر اقتصاد یا مدیر سازمان بورس ندارد!

آقای قالیباف! آن روز که جلوی استیضاح و اخراج حسن روحانی را گرفتید، باید به چنین روزهایی فکر می کردید! آیا شما در این بلاهایی که روحانی سر مردم می آورد سهیم نیستید؟

برادر عزیز! شما دیگر برای مردم فیلم بازی نکنید! نکند توقع دارید مردم نگرانی شما برای سرمایه های به غارت رفته در بورس را باور کنند؟

کرونا و کینه های قدیمی

کرونا و کینه های قدیمی

پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی: روحانی لغو راهپیمایی ٢٢ بهمن را یک ماه زودتر اعلام کرد اما هنوز دستور ممنوعیت ورود مسافران در ایام ٢۵ تا ٢٨ دیماه به مناطق قرمز شمال کشور را صادر نکرده است!

اگر روحانی دنبال کاهش کرونا بود مانع سفر دهها هزار مسافری می شد که از ۵شنبه ٢۵ دیماه به شهرهای قرمز شمالی سرازیر شدند. مسافرینی که در بازگشت برای شهرهای خود «کرونا» سوغات خواهند برد!

دیگر یقین داریم کرونا فرصتی برای دشمنان و مخالفان زیارت ، نماز جمعه، هیات‌های مذهبی، راهپیمایی و مراسمهای انقلابی و نماز جماعت، ایجاد کرد تا کینه های کهنه خود را به بهانه فاصله گذاری اجتماعی عملی کرده و انتقام خود را از این رفتارهای دینی و انقلابی بگیرند.

رویکرد «مسجد رهبر» فردمحوری و تملق نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر کوشکی؛ کتاب «مسجد رهبر (تاریخ شفاهی مسجد کرامت)» درباره یکی از مساجد و مراکز مبارزات انقلابی دوران پیش از انقلاب است. این‌کتاب آذرماه امسال توسط انتشارات راه‌یار چاپ شد و اواخر همان‌ماه به چاپ دوم رسید.

در این‌کتاب با بیش از ۷۰ تن از اشخاص و چهره‌های مرتبط با مسجد کرامت در مشهد گفتگو شده است. مصاحبه‌های کتاب هم توسط حسن سلطانی، سیدمحمد امیر احمدی طباطبایی و احمد عسگری انجام و توسط مرتضی انصاری‌زاده تدوین شده‌اند.

«مسجد رهبر»، به گفته دست‌اندکاران تولیدش، گزارشی است از شکل‌گیری و فعالیت‌های مسجد کرامت، در نزدیکی حرم مطهر امام رضا (ع) است. این‌مسجد را که بعدها امام جماعتش، رهبر انقلاب اسلامی شد، می‌توان از جهات گوناگون نمونه‌ای ممتاز از الگوی فعالیت مسجدی در منظومه معرفتی آرمانی اسلام ناب معرفی کرد. «مسجد رهبر»، از یک سو این الگو را توضیح می‌دهد و از دیگر سو، مسیر رشد مشهد انقلابی را از چند دهه پیش از انقلاب اسلامی روشن می‌کند؛ مسیری که در آن، برخی دشواری‌ها و پیچیدگی‌های آمیختن سنت و روشن فکری، توده و نخبگان، دینداری و مبارزه آشکار شده است.

ادامه مطلب »