جستجو
آرشیو

تقویت روحیه خودباوری و هویت اسلامی میان ملت ها از دستاوردهای کنفرانس تهران است

محمد صادق کوشکی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا، با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس تهران و تاکید ایشان مبنی بر حرام دانستن سلاح هسته ای اظهارداشت:هر فردی که یک شناخت نسبی از معرفت اسلامی داشته باشدمتوجه خواهد شد که در فرهنگ اسلامی، جنگ آخرین گزینه است.

وی با بیان این که در فرهنگ اسلامی جنگ تنها در چارچوب قوانین اسلامی از سوی اسلام پذیرفتنی است،تصریح کرد :اسلام برای جنگ هم مقررات پیچیده ای قرارداده که اگر اجرا شود جنگ هم چهره ای انسانی به خود می گیرد مانند قانون خودداری از کشتن مجروحین در جنک از منظر اسلام و بسیار از مقررات دیگر.

این کارشناس مسائل سیاست خارجی،ادامه داد:سلاح های کشتار جمعی با توجه به مشی خشونت آمیز آن به هیچ عنوان از منظر اسلام پذیرفته شده نیست و با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، یکی از اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مقابله با ظلم در سطح جهانی است.

کوشکی با بیان این که استکبار با سلاح های کشتار جمعی ظلم خود را بر ملت مظلوم بسط داده است،اظهار داشت:مقابله با این ابزار کشتار جمعی مقابله با ظالم و حمایت از مظلوم است واین مسئله یکی ازاصول مهم انقلاب اسلامی و سیاست خارجی ایران به شمار می رود.

وی یکی از دستاوردهای کنفرانس تهران را تقویت روحیه خودباوری و هویت اسلامی در میان ملت های مسلمان دانست و تصریح کرد: حرکت جمهوری اسلامی ایران در مسیر توسعه فناوری هسته ای و پیشرفت های علمی گوناگون ،یاری رساندن به کشورهای مستضعف در جهت شکوفا شدن استعداد ها است.

کوشکی دستاورد دیگر کنفرانس تهران را تاثیر گذاری بر افکار عمومی جهان دانست و اظهارداشت: بسیار مهم است که این اجلاس اذهان عمومی را به سمت احقاق حقوق ملت ها هدایت می کند که استکبار سال ها در تلاش برای منحرف کردن ملت ها از حقوق خود بوده است.

این کارشناس سیاسی،ابراز امیدواری کرد این اجلاس به راهکارهای عملیاتی تری در راستای خلع سلاح اتمی دست پیدا کند.

 

یک نظر بگذارید