جستجو
آرشیو

شبکه های بیگانه از رشد صنایع دفاعی ایران نگران هستند

محمد صادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران روند رو به رشد صنایع دفاعی ایران را مورد اشاره قرارداد و گفت: سیاست خودکفایی دفاعی جمهوری اسلامی ایران با هدف تامین امنیت همه جانبه نظام جمهوری اسلامی از جمله سیاست هایی است که از سوی امام خمینی (ره) از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ابلاغ گردید و پس از ایشان نیز همواره از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته است.

وی افزود: در اجرای این سیاست نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با همکاری دانشگاه ها ، مراکز تحقیقاتی و پژوهشگران متدین ایرانی ، از تمامی امکانات بومی بهره گیری کردند.

کوشکی درخصوص اعترافات فاکس نیوز مبنی بر دفاعی بودن توان نظامی ایران گفت : بدیهی است که از ابتدای انقلاب اسلامی فعالیت های ایران در عرصه ی نظامی ، ماهیتی ، دفاعی داشته و هیچ گاه چهره ی متجاوزانه به خود نگرفته و نخواهد گرفت. وی با اشاره به پیش بینی شبکه های بیگانه همچون فاکس نیوز از افزایش برد موشک های بالستیک ایران تا سال ۲۰۱۵ تصریح کرد: زمان بندی های ارائه شده از سوی بیگانگان در چهار چوب پروژه ی ایران هراسی و جنگ روانی علیه ملت ایران واین گونه اظهارنظرها ،‌مبنایی بجز ترس ندارد.

وی اذعان داشت: همچنین بازتاب اخبار پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در عرصه ی صنایع دفاعی از طریق شبکه هایی چون فاکس نیوز می تواند نماد نگرانی این شبکه ها از رشد فناوری های ایران در عرصه ی نظامی نیز باشد.

کوشکی در پاسخ به اینکه چرا آمریکا در مواضع خود نسبت به ایران دچار تناقض گویی شده است گفت: چنین تناقض گویی هایی از سوی مقامات امریکایی بی سابقه نیست و از انجا که آنها جهان را صرفا از جانب منافع خود می نگرند و قدرت انطباق با واقعیت های جهان موجود را ندارند لذا این تناقض گویی ها بارها رخ داده و در آینده نیز رخ خواهد داد.

وی با اشاره به سیاست های گذشته ی آمریکا مبنی بر تهدیدها و تحریم ها و تحت فشار قرار دادن برنامه های صلح آمیز هسته ای ایران گفت: در طول ۳۰ سال گذشته امریکایی ها از اتخاذ دیدگاهی منطقی در ارتباط با ایران عاجز بوده اند و با وجود تداوم سیاستهایشان در جهت تهدید یا ترس و یاجلب اعتماد، موفق نشده اند بر جمهوری اسلامی ایران تاثیرگذار باشند.

وی تاکید کرد : اصلاح رویکردهای کاخ سفید تنها راه حل پیش روی آمریکاست.

۴پاسخ به “شبکه های بیگانه از رشد صنایع دفاعی ایران نگران هستند”

 • طالب روشنگری عمارگونه:

  با سلام و درود
  نظرات حضرت عالی بسیار قابل استفاده است

 • ناشناس:

  نگرانی آمریکا نشان دهنده درستی مسیری است که باید در آن شتاب کنیم

 • ناشناس:

  همین که تا الان کسی جرات تجاوز نداشته یعنی ما دارای قدرت دفاعی بالایی هستیم

 • سربازرهبر:

  باسلام به رهبرم به نظراین حقیرپیشترفت سلاح های ماکافی نیست وهنوزمحدوداست نمی دونم تاحالابه چه بردی دست پیداکردیم ولی تلاش های مادربرابرموشکهای آمریکایی که قاره پیمااندوبیش از۱۰هزارکیلومتربرددارندهیچی نیست ازرهبرعزیر ورئیس جمهورمحترم درخواست داریم.
  ۱:منعطف بشیدبرصفرکردن بدهی های ایران عزیزدرسازمان های بین الملی تامثل دیگرکشورهادرآینده زیربدهی های سازمان های مالی دنیاکمرنشکنیم.
  ۲:تمام قدرت وتوان رابکارببریدتادریک یادوسال آینده بتوانیم به یک ابرقدرت جهانی درزمینه موشکی تبدیل بشویم هدفتون برای بردموشک هامون نقطه دوردست باشه یعنی سیاره نپتون وپلوتون دراین صورت میشه که مامی توانیم باآمریکاوابرقدرت هازورآزمایی کنیم.موشک های شهاب ۱٫۲٫۳٫۴٫۵٫۶٫۷٫۸٫۹٫۱۰٫و…..رابسازیدمامی توانیم.

یک نظر بگذارید