جستجو
آرشیو

متاسفانه هنوز خطر مفاسد اقتصادی درک نشده است

محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به سالروز فرمان ۸ ماده‌ای مقام معظم رهبری در خصوص مفاسد اقتصادی، اظهار داشت: فرمانی که مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با فقر، فساد و تبعیض صادر کرده بودند با کمال تاسف از سوی مخاطبان این پیام جدی گرفته نشده است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در این پیام مفاسد اقتصادی را از جمله عوامل اضمحلال نظام جمهوری اسلامی ایران دانسته بودند، گفت: متاسفانه سران سه قوه درک مناسبی از پیام ۸ ماده‌ای مقام معظم رهبری نداشتند؛ چرا که در غیر این صورت ما باید دارای تحرک فوق العاده از سوی مسئولین می‌بودیم.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه مدیران نظام به اندازه رهبری خطرناک بودن مفاسد اقتصادی را درک نکرده‌اند گفت: اگر سران سه قوه و دیگر مسئولان نظام به اندازه رهبری خطر مقوله مفاسد اقتصادی را درک می‌کردند می‌بایست تحرک فوق العادهای را در جهت مقابله با اضمحلال نظام می‌کردند.

کوشکی با اشاره به جلسات مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: آنچه که تحت عنوان جلسه مبارزه با مفاسد اقتصادی از سال ۸۰ تاکنون برگزار می‌شود با بهره وری لازم مواجه نبوده است.

وی افزود: بعد از ۴ سال از تشکل جلسات مبارزه با مفاسد اقتصادی، آیت الله جنتی به عنوان خطیب نماز جمعه تهران خروجی این جلسات را در حد صفر ارزیابی کرده بودند.

کوشکی با بیان اینکه بعد از روی کار آمدن دولت نهم متاسفانه این جلسات در سطوحی پایین تر از سران سه قوه برگزار می‌‌شود یادآور شد: جلسات مبارز با مفاسد اقتصادی به نحوی که اکنون برگزار می‌شود با نگاه مقام معظم رهبری مغایرت دارد؛ چرا که معظم له دخالت سران سه قوه در مقابله با مفاسد اقتصادی را خواستار شده بودند اما سران سه قوه به جهت اینکه درک درستی از این مقوله نداشته‌اند این جلسات را به معاونین خود سپرده‌اند.

این فعال دانشگاهی عدم باز پس‌گیری معوقات بانکی را جمله دلایل عدم موفقیت جلسات مبارزه با مفاسد اقتصادی دانست و گفت: دلیل دیگر عدم کار آمدی جلسات مبارزه با مفاسد اقتصادی جمله‌ای است که مقام معظم رهبری فرموده بودند، ایشان فرموده بودند “با دستمال کثیف نمی‌توان شیشه را تمیز کرد ” و بر همین اساس باید گفت که متاسفانه حضور برخی از چهره‌ها در جلسات مبارزه با مفاسد اقتصادی عملکرد این ستاد را زیر سئوال می‌برد.

یک پاسخ به “متاسفانه هنوز خطر مفاسد اقتصادی درک نشده است”

  • محمد:

    به نظر من مردم از سلامت نظام نا امید شدند. به دو دلیل ۱- مناظره احمدی نژاد موقع انتخابات ۲- عدم واکنش مثبت به ان قضایا اگر درست می بود

یک نظر بگذارید