جستجو
آرشیو

آیت الله بهجت حمایت جدی از حزب الله لبنان داشت

استاد علوم سیاسی  گفت:‌ یک از دخالت های بارز آیت الله بهجت در سیاست، حمایت از حزب الله لبنان بود؛ به طوری که شخص سیدحسن نصرالله از این حمایت ایشان تشکر می کرد.

“محمد صادق کوشکی” استاد علوم سیاسی به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: مراجع به دو صورت به سیاست ورود کرده اند. نخست اینکه چون به مقام اجتهاد و تشخیص رسیده اند وسع خودشان را می سنجند و با توجه به این وسع است که به سیاست ورود می کنند.

این استاد دانشگاه افزود: یکی دیگر از نحوه های ورود مراجع به حوزه سیاست به تعریف ایشان از سیاست مربوط می شود و بسته به این تعریف که گوناگون بوده است، مشاهده می کنیم که نحوه ورود مراجع نیز متنوع و گوناگون است.

وی افزود: درباره شخص آیت الله بهجت نیز باید بگویم در طول ۳۰ سالی که از عمر پربرکت این عالم جلیل القدر که در پیروزی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی گذشت، همواره حمایت کلی از نظام ، امام(ره) و مقام معظم رهبری داشتند.

کوشکی گفت: آیت الله بهجت در مراحل خطرناک و بحرانی نظام همواره برای پشت سر گذاشتن آنها دعا می کردند و هرچه در توان داشتند انجام می داند.

وی افزود:‌ یکی از بارزترین دخالت های آیت الله بهجت در سیاست حمایت از حزب الله لبنان، خصوصا در جنگ ۳۳ روزه بود؛ به طوری که شخص سید حسن نصر الله از او به خاطر این حمایت معنوی تشکر کرد.

یک پاسخ به “آیت الله بهجت حمایت جدی از حزب الله لبنان داشت”

  • امیر:

    در جشنواره فیلم عمار فیلم مستندی با عنوان بهجت انقلاب ارائه شده که به بررسی ارتباط آیت الله بهجت با انقلاب، امام و رهبری، رشوه، کنفرانس برلین، حزب الله لبنان، کفار و سایر موضوعات سیاسی پرداخته. ببینید، جذابه.

یک نظر بگذارید