جستجو
آرشیو

نمایندگان باید دلایل فوریت بخشیدن به طرح وقف اموال دانشگاه آزاد را توضیح دهند

محمد صادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی و کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، در خصوص تصویب طرح یک فوریتی وقف اموال دانشگاه آزاد، اظهار داشت: اینکه چرا مجلس در این نکته بخصوص و کوچک وارد عمل شده جای بسی تعجب دارد.

وی با بیان اینکه در کشور ما صدها مسئله بزرگ وجود دارد که مجلس به صورت مصداقی برای بررسی آنها وارد عمل نمی‌شود، تصریح کرد: آیا این مسئله مشکل عمومی جامعه است؟

عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی خطاب به نمایندگان مجلس، ادامه داد: آیا این مسئله آنقدر برای جامعه مهم بود و اولویت دارد که برای بررسی آن به صورت یک فوریتی وقت گذاشته‌اید؟

کوشکی ادامه داد: آیا وقف اموال دانشگاه آزاد به نفع همه مردم بوده است که تعدادی از نمایندگان برای طرح دو فوریتی آن وقت گذاشتند.

وی با بیان اینکه تصویب چنین طرحی جای تعجب دارد و من از تصویب آن تعجب کردم، تاکید کرد: متوجه نمی‌شوم آقایان چه دلیلی را برای مطرح کردن این مسئله در مجلس دارند و به آن رای داده‌اند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه برخی نمایندگان مجلسی که این مسئله‌ را با قید فوریت مورد بررسی قرار می‌‌دهند باید بتوانند در خصوص آنکه این مسئله چه فوریتی داشته است و این کار چه لزومی دارد توضیح بدهند، افزود: طبق آئین نامه داخلی مجلس مسئله‌ای با قید فوریت مطرح می‌شود که یا به امنیت جامعه برگردد یا به تمامیت ارضی برگردد یا مسئله‌ای باشد که به منافع ملی مربوط باشد که بحث دانشگاه آزاد هیچ کدام از این مسائل را شامل نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه وقف اموال دانشگاه آزاد یک مطلب جزئی است که در کشور صدها نمونه مانند آن وجود دارد، گفت: اینکه چرا نمایندگان روی این مسئله تمرکز کرده‌اند جای سؤال دارد و باید نسبت به آن پاسخگو باشند.

یک نظر بگذارید