جستجو
آرشیو

خروج از NPT یک اقدام انقلابی است

محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه با انتقاد از پایبندی بیش از حد ایران به معاهده NPT و همکاری خارج از عرف با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: متأسفانه معاهده NPT نه تنها سود خاصی برای کشور ما نداشته است بلکه باعث شده که اطلاعات ارزشمند هسته‌ای ما از طریق جاسوسان امریکا و رژیم‌صهیونیستی که تحت نام بازرس به ایران می‌آیند، به دست بیگانگان بیفتد.

وی با اشاره به این موضوع که آژانس انرژی اتمی به هیچ کدام از تعهدات حداقلی خود در قبال ایران عمل نکرده است، عنوان کرد: ساختار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ساختاری است که برای کنترل جهان از سوی کشورهای بزرگ تنظیم شده و هیچ کشور مظلومی نتوانسته از این معاهده استفاده‌ای ببرد.

این استاد دانشگاه به مجلس و دولت پیشنهاد کرد که در روابط کشورمان با آژانس تجدید نظر کنند و افزود:‌ما باید سریع و شجاعانه عضویت خود در NPT را تعلیق و از آژانس خارج شویم چراکه این یک عمل و شجاعت انقلابی است.

کوشکی در ادامه افزود: حضرت امام(ره) استراتژی بسیار خوبی داشتند که ما باید به این استراتژی عمل کنیم. ایشان فرمودند: امریکا از انگلیس بدتر، انگلیس از شوروی بدتر و همه از هم بدتر هستند. ما پس از انقلاب یک نکته مثبت از روسیه ندیدیم و هیچگاه به خاطر نداریم که معاهده‌ای سودمند با ۵ عضو دائم شورای امنیت بسته باشیم. بنابراین ما باید روابط خود با دولت‌های استکباری چه شرقی و چه غربی را مورد بازنگری قرار دهیم. چراکه آنها به گردن‌کلفتی و زور‌گویی عادت کرده‌اند.

وی در پایان عمل به استراتژی امام(ره) برای مبارزه با استکبار را خواستار شد و تصریح کرد: متأسفانه برخی افراد شعار اولیه انقلاب که همان نه شرقی نه غربی است را فراموش کرده اند و به دامان ابرقدرت‌های شرق و غرب افتاده‌اند. به راستی چه معنی دارد که برخی افراد سالگرد پیروزی روسیه در جنگ جهانی دوم را تبریک بگویند؟‌کشوری که در طول تاریخ ایران بدترین اعمال را انجام داده و در جنگ جهانی دوم نیز به ایران تعرض کرده است. جنگی که وحشیانه‌ترین اعمال از سوی دو طرف انجام و هزاران انسان بیگناه در آن کشته شدند و روسیه نیز به بدترین شکل ممکن در آن به پیروزی رسید.

یک نظر بگذارید