جستجو
آرشیو

ضعف بنیه‌ علمی و اقتصادی، یکی از راه‌های نفوذ دشمن در خصوص جنگ نرم است

دکتر کوشکی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)بیان کرد: اکنون جامعه به سمتی پیش می رود که وقتی بنیه علمی ضعیف باشد بنیه اقتصادی هم پیرو آن ضعیف خواهد شد و با تضعیف شدن این دو اصل مهم دیگر نمی توان فرایندهای توسعه را پیش برد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در ادامه گفت: وقتی دانشگاه ها نتوانند مولد علم باشند این معضل هم به جامعه کشیده می شود و افراد دیگر بینش و آگاهی کامل از مسائل پیدا نخواهند کرد و این موجب می شود دشمن با نفوذ بین مردم و رسوخ در افکار و عقاید آنها به هدف خود برسد.

کوشکی تصریح کرد: به گفته امام خمینی (ره) دانشگاه مبدا تحولات است پس فقط دانشگاه می تواند خلع این دو نقطه نفوذی مهم که همان دانشگاه و اقتصاد است پر کند و مانع نفوذ دشمن به افکار و عقاید جامع شود.

به گفته کوشکی دانشگاه باید قدرتمند شود و قدرتمندی دانشگاه فقط از طریق علم و تفکر است که حاصل می شود.

وی بیان کرد: در عرصه فناوری جنگ سخت ایران به مرحله قدرتمند و خودکفایی رسیده است و همه این موفقیت ها توسط نیروهای بومی و متخصصین داخلی بدست آمده پس دشمن تنها راه مقابله با نظام را تضعیف پایه ها و اساس انقلاب می داند و به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب دانشگاه را به عنوان مکانی برای تولید علم و تحول معرفی می کند.

کوشکی در ادامه گفت: دانشگاهها باید به یک خود باوری برسند تا هیچ نیازی به متخصص خارجی نباشد و علم دانشگاه باید کاربردی شود و کاربردی شدن علم یعنی همان حل مشکلات که هدف نهایی نیز رسیدن به این امر مهم است.

وی خاطر نشان کرد: تفکر و عقلانیت نکته مهم مبارزه با جنگ نرم است و این تفکر وقتی از دانشگاه بیرون رود خود به خود جامعه به سوی آگاهی و تفکر پیش می رود و فرهنگ مولد یعنی بجای اینکه تهاجم فرهنگی داشته باشیم می توانیم فرهنگ خود را به خارج صادر کنیم و دانشگاهها درخصوص فرهنگ سازی و آگاهی دادن از تبعات جنگ نرم نقش مهم و اساسی دارند.

یک نظر بگذارید