جستجو
آرشیو

حجاب، از ارزنده‌ترین نمودهای فرهنگی ‌اجتماعی در تمدن ایران اسلامی است

دکتر کوشکی تحلیگر سیاسی و عضو هیات علمی دانشگاه تهران در این رابطه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا می گوید: حجاب قلعه محکم و مانع از همه ناهنجاری های شهوانی درجامعه است و اصل حجاب از ضروریات اسلام و جامعه به حساب می آید.

به گفته کوشکی هزینه ای که یک زن با بدحجابی پرداخت می کند از بین رفتن امنیت شخصی است و شکستن حجاب بر داشتن دیوار بین محرم و نامحرم است.

وی تصریح کرد: احیاء سنت حسنه امر به معروف و نهی از منکر درمورد حجاب و عفاف از ضروریات است و در بینش اسلامی اصلاح خود با اصلاح جامعه پیوندی تنگاتنگ و مستقیم دارد که در مسئله حجاب و عفاف تأثیر گذار است.

کوشکی ادامه داد: رعایت نکردن حجاب از منکرات است که در ابعاد مختلف زندگی آثار نامطلوبی برجای می گذارد که ازاین روی می توان گفت احترام به قانون و رعایت آن در جامعه از جمله مصادیق مهم معروف است.

وی خاطرنشان کرد: رواج عیاشی،‌ تن پروری،‌ فساد اخلاقی، ‌مفاسد اجتماعی و در یک کلام منکرات در جامعه از عوامل مهم انحطاط و سقوط فرهنگ و تمدن آن جامعه است و اگر جامعه ای بخواهد باقی بماند،‌به رشد و کمال برسد و از فرهنگ و تمدن مقتدری برخوردار باشد، باید تن به ذلت گناه و مفاسد ندهد.

یک نظر بگذارید