جستجو
آرشیو

قدرت‌طلبی از جمله دلایل شکست جریان موسوم به اصلاحات بود

محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در پاسخ به سؤالی در خصوص چرایی پایان عمر سیاسی جریان موسوم به اصلاحات در کشور، اظهار داشت: جریانی که خود را اصلاح‌طلب می‌دانست بدلیل اینکه وحدت مفهومی و مبنایی نداشت، دچار شکست شد که اصولگرایان نیز باید از این مسئله درس بگیرند.

وی با بیان اینکه در جریان مدعی اصلاحات تک تک افراد به گونه‌ای متفاوت از یکدیگر فکر می‌کردند، گفت: جریان اصولگرایی بر اساس نظر امام خمینی و مقام معظم رهبری وحدت خود را حفظ می‌کند و عامل وحدت در بین این جریان مر بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

کوشکی با بیان اینکه نگاه معطوف به قدرت در روحیه نیروهای جریان مدعی اصلاحات محسوس بود، قدرت‌طلبی را یکی از دلایل شکست این جریان از مردم دانست و گفت: اصولگرایان باید بر اساس مبانی فکری خود که استنتاج شده از رهنمودهای مقام معظم رهبری و امام راحل است افراد نفوذی به این جریان خودی را که قدرت‌طلب هستند را به مردم معرفی و از جریان خارج کنند.

وی افزود: جبهه اصولگرایان باید از حالت جبهه خارج شده و تبدیل به یک جریان شود و سپس با یک سیستم منسجم در بدنه اصولگرایی هر بخشی از کار به گروهی ارجاع شود.

کوشکی ادامه داد: گفتمان اصیل اصولگرایی گفتمان خدمت به مردم و عدالت است و هر کس که گفتمان خدمت به مردم را قبول نداشته باشد اصولگرا نخواهد بود. اصولگرایان قدرت‌طلب نیستند و هر کس که به دنبال حفظ و رسیدن به قدرت به هر قیمتی است در دایره اصولگرایی جای ندارد.

یک نظر بگذارید