جستجو
آرشیو

تلاش غرب روزمره کردن اقدامات تروریستی در ایران است

محمد صادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبری فارس«توانا» گفت: حادثه تروریستی پنجشنبه شب گذشته در مسجد جامع زاهدان حادثه‌ای سطحی نیست که آن را بخواهیم مستقیما به حوادثی همچون ربایش شهرام امیری ربط دهیم؛ چرا که درگذشته نیز حوادث تروریستی زیادی در این منطقه رخ داده و حادثه اخیر برای بار اول اتفاق نیفتاده است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان جمهوری اسلامی سعی کرده‌اند در منطقه جنوب شرق کشورمان با استفاده از مکانیسم تروریسم بومی اقدام به تضعیف کلیت نظام کنند، گفت: ما در طول یک سال گذشته و مخصوصا پس از دستگیری ریگی معدوم، شاهد این بودیم که غربی‌ها به دنبال این هستند که این گروهک تروریستی را زنده نگه دارند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه غربی‌ها با حمایت از چنین گروهک‌هایی سعی دارند شرارت‌های خود در افغانستان را کوچک جلوه دهند، گفت: آمریکایی‌ها با حمایت از گروهک ریگی می‌خواهند اینگونه تبلیغ کنند که جمهوری اسلامی با وجود دستگیری و اعدام ریگی، در مقابله با تروریسم شکست خورده است.

کوشکی در ادامه افزود: دستگاه دیپلماسی کشورمان باید مانند بسیاری از کشورهای دیگر که حوادثی به مراتب کوچکتر از حادثه زاهدان داشته اند، برخورد نماید و باید از تمامی ظرفیت‌های کشور برای مقابله با چنین حوادثی استفاده کند.

وی در این باره اظهار داشت: این حادثه اگر در کشوری اروپایی اتفاق افتاده بود، دستگاه دیپلماسی آن کشور و همچنین رسانه‌های آنها یک‌صدا اقدام به محکوم کردن آن می کردند و موضوع به مساله‌ای جهانی بدل می‌شد؛ همانگونه که چنین شرایطی را در حوادث تروریستی مترو لندن و حادثه قطار در اسپانیا شاهد بودیم.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه غرب در حال تلاش است تا تروریسم را در ایران همانند پاکستان به موضوعی عادی و روزمره تبدیل کند، گفت: ما باید با نشان دادن ابعاد هولناک حمله وحشیانه پنجشنبه شب گذشته در زاهدان، اجازه ندهیم که جهانیان از کنار این حادثه به شکل بی توجه عبور کنند؛ ‌چرا که با ادامه این حوادث، تروریسم عادی می‌شود و غرب به خواسته خود مبنی بر اینکه جو جنوب شرق کشورمان همچون پاکستان نشان داده شود.

یک نظر بگذارید