جستجو
آرشیو

آمریکا برد تضمینی برای مناظره می‌خواهد

محمد صادق کوشکی عضو هیات علمی داشنگاه خواجه نصیر ضمن طبیعی دانستن رد پیشنها مناظره احمدی نژاد و اوباما توسط دولت آمریکا، گفت: متاسفانه این پیشنهاد هم مانند پیشنهادات سابق، با مخالفت طرف مقابل بی نتیجه ماند.

وی در گفتگو با «فردا» علت عدم پذیرش چنین پیشنهاداتی را به دلیل خوی استکباری آمریکا دانست و بیان کرد: آنها می خواهند در هر مذاکره ای ابتکار عمل داشته و پیش شرط های مخصوص خود را تعیین کنند. آمریکا تحت هیچ شرایطی حاضر به حضور بدون پیش شرط و متعادل در مناظره زنده نخواهد بود. به گونه ای دیگر می توان گفت که تا برد تضمینی در کار نباشد قدمی به جلو نخواهد گذاشت.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: به قدری شعارها با مواضع این کشور متفاوت است که می ترسند در روند مناظره ها، دوگانگی هایشان افشا و در نهایت هم ساختارهایشان دچار چالش جدی شود.

وی با تاکید بر اینکه مناظره باید در یک فضای باز رسانه ای و بدون هرگونه خدشه در عملکرد طرف آمریکایی انجام شود، افزود: تنها بدین طریق ایران می تواند دوگانگی عملکرد آنها را علنی کند.

کوشکی گفت: دولتمردان آمریکا حاضر نیستند در مسیری قدم بردارند که منافع ایران و ملت آمریکا در آن باشد، آنها تنها به فکر منافع استکباری خود هستند و در این راه هم از هیچ کوششی فروگذاری نخواهند کرد.

یک پاسخ به “آمریکا برد تضمینی برای مناظره می‌خواهد”

یک نظر بگذارید