جستجو
آرشیو

هنوز ایران اسلامی جولانگاه حامیان اقتصادی رژیم صهیونیستی است

کمتر از یک ماه به روز قدس مانده و مهلت سه ماهه مجلس شورای اسلامی به دولت جهت شناسایی شرکتها و موسسات حامی صهیونیسم و اعمال ممنوعیت روابط اقتصادی – تجاری با این شرکت‌ها نیز به پایان خود نزدیک شده است اما هنوز هیچ خبری از تلاش دولت برای شناسایی این شرکتها و قطع دستان آلوده به خون مردم فلسطین از منافع اقتصادی – تجاری نیست!به بیان ساده‌تر هنوز ایران اسلامی جولانگاه حامیان اقتصادی رژیم صهیونیستی است! پس از ۳۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از ۳۱ سال شعار ضد صهیونیستی و مرگ بر اسرائیل و پس از سه دهه برپایی باشکوه روز قدس، هنوز ثروت ملی ایران اسلامی به واسطه شرکتها و موسسات حامی رژیم صهیونیستی خرج ساخت و خرید بمب‌ها و موشکهایی می‌شود که بزرگترین هنرشان مدفون کردن نوزادان فلسطینی در زیر آوارهاست!

تعلل بی‌سابقه در اجرای قوانین چندگانه در خصوص ممنوعیت هرگونه تعامل اقتصادی با موسسات حامی صهیونیسم از هر دولتی پذیرفتنی باشد از دولت دهم پذیرفته نیست! داعیه بزرگ ریاست محترم جمهوری و دولت دهم حمایت جدی از آرمان فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی است و بی‌همتی این دولت در اجرای قوانین موجود جهت بریدن پای موسسات حامی صهیونیسم از کشور هیچ نسبتی با این داعیه ندارد و توجیهات عجیب و رنگارنگی که از سوی مقامات دولتی در جهت لاپوشانی و ماله‌کشی این غفلت عظیم ارائه می‌شود مصداق بارز عذر بدتر از گناه است!

وقتی در طول چند سال به ویژه در چند ماهه اخیر بسیاری از موسسات، فروشگاهها و فعالین حقوق بشر در کشورهای اروپایی در یک موج فراگیر تحریم کالاهای ساخت رژیم صهیونیستی و حامیان اقتصادی آن را عملی کرده و به اجرا گذاشته‌اند! آیا نباید از دولت اصولگرا و ضد صهیونیستی دهم سوال کنیم چرا این موج تحریم در ایران به بن‌بست می‌خورد و چرا در قطع روابط اقتصادی با حامیان و تامین کنندگان مالی جنایتکاران و آدم‌کشان صهیونیست تا این حد سستی و غفلت مشاهده می‌شود!

این ماجرا که دیگر مقوله حجاب و عفاف نیست که بتوان با پرتاب آن به عرصه جدال و جدل و درگیر ساختن آن با کش و قوسهای رسانه‌ای – اداری از زیر بار آن فرار کرد!

دنیا و مخصوصا جهان اسلام و به صورت ویژه مردم مسلمان فلسطین حق دارند که از ما به عنوان اولین ملت و کشوری که رسما پرچم حمایت از قدس ملت مسلمان فلسطین را در جهان معاصر، برافراشته و با رساترین عبارات نابودی اسرائیل را فریاد زده بپرسند که چرا دولت و ملت ایران اسلامی به اندازه فلان موسسه تجاری ایتالیایی یا انگلیسی در تحریم اقتصادی حامیان رژیم صهیونیستی جدی عمل نکرده و اصولا وارد عمل نشده است! و البته این سوال بارها و بارها از متولیان امر پرسیده شده و هر بار اهالی دولت دهم (و نهم) به گونه‌ای با مدد گرفتن از سفسطه و مغلطه و سیاست کی بود، کی بود، من نبودم و یا توپ را به زمین مجلس و اینجا و آنجا انداختن به آن پاسخ داده‌اند! پاسخ‌هایی به روشنی و شفافیت اتهام قسم حضرت عباس و نمایان شدم دم خروس!

در یک کلام اگر بحث فلسطین و مقابله با رژیم صهیونیستی از محکمات و الزامات مسلمانی در دنیای فعلی ماست باید تکلیف خودمان را با شرکتهای حامی رژیم صهیونیستی روشن کنیم. شرکتهایی که عموما با وقاحت تمام به حمایت خود از رژیم صهیونیستی اعتراف کرده و به گرفتن جایزه حمایت از این رژیم می‌نازند. همین الان در ایران با خیال راحت و بلکه با حمایت برخی مسئولان دولتی مشغول کاسبی هستند و خرج تسلیحات و ادوات آدم‌کشی‌های صهیونیست‌ها را از جیب ملت مسلمان ایران تامین می‌کنند!

روز قدس در پیش است و دولت باید برای این سوال دیرین امت حزب‌الله و غیرتمند ایران پاسخی منطقی و قانع کننده داشته باشد که:

چرا دولت دهم در اجرای قوانین منع رابطه اقتصادی با حامیان رژیم صهیونیستی تعلل می‌کند؟ آیا هنوز زمان قطع این رابطه منحوس فرانرسیده است؟

آیا ملت مسلمان ایران هنوز باید شرمنده این بدهکاری بزرگ در برابر آرمان فلسطین باشند؟

یک پاسخ به “هنوز ایران اسلامی جولانگاه حامیان اقتصادی رژیم صهیونیستی است”

یک نظر بگذارید