جستجو
آرشیو

بی‌بی‌سی با تحریف دفاع مقدس به دنبال از بین بردن وحدت ملت ایران است

دکتر محمدصادق کوشکی گفت: از آنجایی که دفاع مقدس جز عرصه‌هایی بود که کمتر مورد هجمه قرار گرفته، این بنگاه سخن‌پراکنی تلاش می‌کند تا با وارد کردن شبهات و تحریفات مختلف، این مظهر وحدت ملت را از بین ببرد و قداست جنگ را در ذهن مخاطبان خود بشکند.

محمد صادق کوشکی؛ عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گفت‌وگو با   فارس  با اشاره به اینکه بنگاه سخن‌پراکنی بی‌بی‌سی از ابتدای انقلاب سعی کرده است که وارد تاریخ‌نگاری انقلاب شود، اظهار داشت: بی‌بی‌سی در حدود ۲۰ سال پیش پروژه‌ای را برای تحریف نهضت امام خمینی (ره) آغاز کرد که با استفاده از آرشیوهای غنی خود و مصاحبه با وابستگان حکومت پهلوی و بخشی از نیروهای به ظاهر انقلابی گام محکمی را برای تحریف واقعیت‌های انقلاب به نفع ملی‌گراها برداشت.

وی اقدام جدید بی‌بی‌سی که همزمان با هفته دفاع مقدس در راستای تحریف جنگ کلید خورده است را گامی دیگر در ادامه تحریف واقعیت‌های انقلاب از سوی این بنگاه سخن‌پراکنی دانست و تصریح کرد: بی‌بی‌سی با استفاده از توانمندی‌های رسانه‌ای و ارتباطی که در اختیار دارد، با گزینش مصاحبه‌ها و تاریخ شفاهی جنگ، تصاویر وارونه‌ای را به مخاطبان خود عرضه می‌کند.

این استادیار دانشگاه با بیان اینکه شهدا، ایثارگران و جانبازان جزء اصول وحدت ملی ملت ایران قلمداد می‌شوند، عنوان کرد: از آنجایی که دفاع مقدس جز عرصه‌هایی بود که کمتر مورد هجمه قرار گرفته بود، این بنگاه سخن‌پراکنی تلاش می‌کند تا با وارد کردن شبهات و تحریفات مختلف، این مظهر وحدت ملی را از بین ببرد و قداست جنگ را در ذهن مخاطبان خود بشکند.

کوشکی افزود: بنگاه سخن‌پراکنی بی‌بی‌سی در چند روز اخیر سعی دارد این نکته را القا کند که بسیجیان کم سن و سالی که جز تاریخ‌سازان دفاع مقدس بودند بر اساس وعده‌های دروغین و بدون بصیرت وارد عرصه جنگ شدند.

وی با اشاره به اینکه هیج ایرانی شرافتمندی حاضر نیست که به دفاع مقدس توهین شود، خاطر نشان کرد: هدف نهایی این بنگاه سخن‌پراکنی ایجد تردید در کلیت دفاع مقدس و شکستن قداست آن دروان است به گونه‌ای که دیگر نتواند الهام بخش فکر ملت ایران باشد.

یک نظر بگذارید