جستجو
آرشیو

بی‌بی‌سی با تحریف دفاع مقدس به دنبال از بین بردن وحدت ملت ایران است

دکتر محمدصادق کوشکی گفت: از آنجایی که دفاع مقدس جز عرصه‌هایی بود که کمتر مورد هجمه قرار گرفته، این بنگاه سخن‌پراکنی تلاش می‌کند تا با وارد کردن شبهات و تحریفات مختلف، این مظهر وحدت ملت را از بین ببرد و قداست جنگ را در ذهن مخاطبان خود بشکند.

محمد صادق کوشکی؛ عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گفت‌وگو با   فارس  با اشاره به اینکه بنگاه سخن‌پراکنی بی‌بی‌سی از ابتدای انقلاب سعی کرده است که وارد تاریخ‌نگاری انقلاب شود، اظهار داشت: بی‌بی‌سی در حدود ۲۰ سال پیش پروژه‌ای را برای تحریف نهضت امام خمینی (ره) آغاز کرد که با استفاده از آرشیوهای غنی خود و مصاحبه با وابستگان حکومت پهلوی و بخشی از نیروهای به ظاهر انقلابی گام محکمی را برای تحریف واقعیت‌های انقلاب به نفع ملی‌گراها برداشت.

وی اقدام جدید بی‌بی‌سی که همزمان با هفته دفاع مقدس در راستای تحریف جنگ کلید خورده است را گامی دیگر در ادامه تحریف واقعیت‌های انقلاب از سوی این بنگاه سخن‌پراکنی دانست و تصریح کرد: بی‌بی‌سی با استفاده از توانمندی‌های رسانه‌ای و ارتباطی که در اختیار دارد، با گزینش مصاحبه‌ها و تاریخ شفاهی جنگ، تصاویر وارونه‌ای را به مخاطبان خود عرضه می‌کند.

این استادیار دانشگاه با بیان اینکه شهدا، ایثارگران و جانبازان جزء اصول وحدت ملی ملت ایران قلمداد می‌شوند، عنوان کرد: از آنجایی که دفاع مقدس جز عرصه‌هایی بود که کمتر مورد هجمه قرار گرفته بود، این بنگاه سخن‌پراکنی تلاش می‌کند تا با وارد کردن شبهات و تحریفات مختلف، این مظهر وحدت ملی را از بین ببرد و قداست جنگ را در ذهن مخاطبان خود بشکند.

کوشکی افزود: بنگاه سخن‌پراکنی بی‌بی‌سی در چند روز اخیر سعی دارد این نکته را القا کند که بسیجیان کم سن و سالی که جز تاریخ‌سازان دفاع مقدس بودند بر اساس وعده‌های دروغین و بدون بصیرت وارد عرصه جنگ شدند.

وی با اشاره به اینکه هیج ایرانی شرافتمندی حاضر نیست که به دفاع مقدس توهین شود، خاطر نشان کرد: هدف نهایی این بنگاه سخن‌پراکنی ایجد تردید در کلیت دفاع مقدس و شکستن قداست آن دروان است به گونه‌ای که دیگر نتواند الهام بخش فکر ملت ایران باشد.

۳پاسخ به “بی‌بی‌سی با تحریف دفاع مقدس به دنبال از بین بردن وحدت ملت ایران است”

 • حمزه:

  با سلام
  نباید به این رسانه ها توجه نمود . ولی باید قبول کرد کشور ایران که در آن زمان با کوپن و فروش نفت آن هم زیر قیمت و تحریمهای سنگین اداره میشد ، نباید جنگ را هشت سال طول میداد .
  حتی ایران همین قطعنامه ۵۹۸ را در سال ۱۳۶۶ قبول نکرد و انقدر طول داد که بمب شمیایی زد عراق ، شهرهای بزرگ ما را بشدت بمباران کرد ، کشتیهای ما را نابود کردند و هواپیمای مسافر بری ایران را زدند تا بعد از یک سال ایران تصمیم گرفت با دادن خسارت و تلفات شدید در این یک سال و از دست دادن جزیره مجنون ، این قطعنامه را بپذیرد . واقعا به نسلهای بعدی و آینده مملکت این طولانی کردن جنگ ضربه زد .

 • احمد:

  خیر اصلا نباید با فردی که مذهبی است و خود را به خدا نزدیک می داند حرفی از نتایج بد بزنید .
  کی میگه جنگ به این طولانی برای کشور و نسل بعد زیان داره ؟اصلا نسل بعد در مقابل هدف مهمی مثل دشنام دادن به کشورهای دیگر چه ارزشی دارد ؟اصلا زندگی مردم در مقابل جنگ با استکبار معنی دارد ؟

 • احمد:

  در ضمن اقای دکتر امکان دارد در مورد خدمات بی بی سی به پیروزی انقلاب در ایران مطلبی بنویسید ؟ راست می گویند در سال ۵۷ بی بی سی دایما اخبار به نفع انقلابیون پخش می کرد ؟چرا ان موقع دشمن نبود ؟

یک نظر بگذارید