جستجو
آرشیو

رهبر انقلاب ابهامات چگونگی نسبت «روحانیت با حاکمیت» را رفع کردند

محمد‌صادق کوشکی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به سفر پربرکت رهبر انقلاب شهر مقدس قم گفت: رهبر انقلاب در نظام جمهوری اسلامی ایران به تعیین استراتژی‌های کلان نظام می‌پردازد؛ مخاطب این سیاست‌های کلان گاهی مجموعه دولت و حاکمیت است و گاهی آحاد مردم و همه مجموعه نظام بر حاکمیت است.

وی اظهار داشت: یکی از نقاط جدی و قابل تامل در نظام جمهوری اسلامی ایران جایگاه دیانت و روحانیت، همچنین چگونگی نسبت «روحانیت با مردم» و «روحانیت با حاکمیت» است.

این تحلیلگر مسایل سیاسی بیان کرد: یکی از مسایل اساسی مدنظر رهبر انقلاب در سفر به قم تبیین و ترسیم همین سیاست‌های مربوط به روحانیت بود؛ یعنی اینکه با توجه به نیازها، اقتضائات زمان و رفع برخی ابهامات از نسبت‌های فوق‌الذکر به خوبی این مسایل تبیین شد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه خاطرنشان کرد: سیاست‌های بیان شده از سوی رهبر معظم انقلاب در خصوص روحانیت همان مسایل بیان شده توسط حضرت امام خمینی رحمةالله علیه بود که با شفافیت و صراحت در این سفر مطرح شد.

وی با بیان اینکه دولت و کل نظام حاکمیت باید این سیاست‌گذاری‌ها را با جدیت پیگیری کنند، افزود: با این وجود دیگر بهانه‌ای برای ابهام وجود ندارد و در خصوص نسبت‌های حوزه‌های و حفظ استقلال آن و نحوه تعامل دولت با روحانیت و حوزه و نیز رابطه مردم با روحانیت دیگر ابهامی نباید وجود داشته باشد، چراکه سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب بسیار شفاف و پررنگ بود.

کوشکی افزود: اگر کسی از این سیاست‌ها عدول کند و راه دیگری را رود در واقع از راه رهبر معظم انقلاب جدا شده است.

این تحلیلگر مسایل سیاسی اظهار داشت: هر حرکتی که تاکیدی بر نسبت مردم و ولایت فقیه و رهبری باشد طبیعتا برای دشمنان اسلامی خوشایند نیست و کوشش و استقبال عظیم مردم از مقام عظمای ولایت تاکیدی مجدد بر جایگاه رفیع ولی فقیه و مقام معظم رهبری است.

یک نظر بگذارید