جستجو
آرشیو

سران فتنه در زندان فراموشی محبوس هستند

به گزارش عدالتخواهی به نقل از فارس ،محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با اشاره به ‌عملکرد‌ قوه قضائیه درباره پرونده متهمان فتنه ۸۸، اظهارداشت: قوه قضائیه به طور طبیعی با هر قانون‌شکنی مقابله می‌کند و متخلف هر کس باشد، هیچ اهمیت و مانعی برای این قوه نخواهد داشت و با حرمت‌شکنان قانون، برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

وی در‌خصوص طولانی‌شدن تشکیل دادگاه و صدور حکم برای سران اغتشاشات، تصریح کرد: در جریان رسیدگی به این پرونده‌ها، قوه قضائیه تا به حال کوتاهی و تعلل نکرده و هر جا که لازم بوده حوادث سال ۸۸ را پیگیری و انجام داده است و درنگی هم در این رسیدگی دیده نمی‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر ‌مطرح کردن اسامی خاص فتنه‌گران در اقدامات قضایی این قوه را توهین به قوه قضائیه دانست و افزود: در امور قضائی شخص هیچ اهمیتی ندارد و هر کسی به قانون‌شکنی متهم باشد و امکان جلب آن وجود داشته باشد، این دستگاه با صدور حکم جلب و پس از تکمیل پرونده آنها را به دادگاه فرا می‌خواند تا مجرم بودنشان ثابت یا آنکه تبرئه خواهند شد.

کوشکی با بیان اینکه قوه قضائیه در امور قضائی به تنهایی عمل نمی‌کند، گفت: اگر در کلیت و مدیریت نظام اسلامی نتیجه‌گیری شود که انجام کاری ضروری است، حتماً اقدام مورد نظر انجام خواهد شد؛ خواه به صورت بازداشت یا زندانی و یا اینکه اصلاً در تنبیه اولیه بخواهند آنها را در اذهان افکار عمومی به فراموش خانه بسپارند و اقدام مقتضی بعدی هم در موقع لزوم صورت می‌گیرد.

وی مجازات کروبی و موسوی و دیگر سران فتنه را در این موقعیت، شکلی از تنبیه خواند و ادامه داد: این مدل از مجازات از سوی نظام اسلامی برای اینگونه افراد تدارک دیده شده که روش مناسب و معقولی است و اگر زندان فیزیکی برای ادب‌کردن این فتنه‌گران بهتر بود، حتماً آنها را به زندان‌های رسمی موجود می‌سپردند.

این کارشناس مسائل سیاسی اقدام قضایی در پرونده‌های فتنه سال ۸۸ را شجاعانه و مقتدرانه توصیف کرد و گفت: تشخیص مدیریت کلان نظام در این بوده که آقایان به همین شکل مجازات شوند و این تصمیم کاملاً منطقی و مدبرانه است.

کوشکی مردم و شخصیت‌های دوستدار نظام را همراه و همگام با این تصمیم و اراده قضایی جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: در این مسیر افرادی که خواهان از سرگیری موضوع جریان فتنه و راه‌‌اندازی فاز جدیدی از اغتشاش در اذهان عمومی را دنبال می‌کنند، از طرق مختلف سعی در گره‌زدن این جریان به امور جاری کشور دارند.

وی اعتماد اذهان عمومی به مدیریت کلان نظام را تحسین کرد‌ و افزود: مردم به اقتدار و صلابت نظام در برابر فتنه‌گران ایمان دارند و می‌دانند که اگر ضرورت ایجاب کند، به هر شکل از برخورد با متخلفان که ممکن باشد دریغ نکرده و در حفاظت از امنیت و منافع ملی، مدیریت کلان نظام یک قدم عقب‌نشینی نخواهند کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: اگر نظام اسلامی بخواهد آقایان خاصی در زندان فراموشی محبوس باشند؛ یعنی کسانی که به نوعی در فتنه ۸۸ نقش داشته‌اند، در این زندان مخصوص بمانند، در حقیقت محبوس خواهند ماند و نظام مقتدر اسلامی نه با کسی تعارف می‌کند و نه از شخصیتی هراس دارد و نسبت به طبقه خاصی هم رودربایستی ندارد.

کوشکی در ادامه به بررسی روند رسیدگی قضایی به این پرونده‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: نظام اسلامی تا به امروز دادگاه سران فتنه را برگزار نکرده، زیرا نیازی به این جلسه نبوده، اما سران فتنه خواهان تشکیل دادگاه هستند و می‌خواهند که همین اتفاق بیفتد تا نهایت سوءاستفاده را ببرند و این نظام مقتدر جمهوری اسلامی است که آنها را در رسیدن به هدف شومشان ناکام گذاشته است.

وی گفت: همه سرفصل‌های متخلفان انتخابات سال گذشته، تا به امروز انتظار داشتند که نظام اسلامی آنها را دستگیر، محاکمه و زندانی کند تا بتوانند از این طریق شانتاژ تبلیغاتی و دیگر سوءاستفاده را ببرند، در حالی که همین بی‌اعتنایی نظام به سران فتنه و بایکوت آنها بدترین مجازات برای آنها است.

عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر با یادآوری ماجرای خلع ‌منتظری ‌‌از قائم‌مقامی رهبری، یادآور شد: نظام در مقابل تحرکات و ارتباطات وی با سران و شبکه نفاق، عکس‌العمل خاصی به نام پرونده‌سازی، تشکیل دادگاه، زندانی و غیره را به کار نبرد، ولی بدون تنبیه او را رها‌ نکرد، یعنی اگر به صورت رسمی مجازات نشد، ولی به روش خاص بی‌اعتنایی از سوی نظام تنبیه شد.

کوشکی در پایان خاطرنشان‌ کرد: شاید در مورد افراد فتنه‌گر سال گذشته نیز چنین تصمیمی گرفته باشند که اگر ضرورتی برای تشکیل دادگاه تشخیص داده شود، در آینده حتماً تشکیل خواهد شد.

یک نظر بگذارید