جستجو
آرشیو

جامعه علمی کشور هدف ترور قرار گرفته است

دکتر محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه و تحلیل‌گر مسائل سیاسی و بین‌المللی در ارزیابی خود از ترور روز گذشته اساتید هسته‌ای گفت: به نظر می‌رسد هدف از این عملیات تروریستی ناامن کردن فضای علمی دانشگاهی کشور باشد.

وی افزود: تهدید اساتید و پژوهشگرانی که تلاش دارند در عرصه‌های مختلف علمی کشور پیشرفت‌هایی را کسب کنند در این ترورها مدنظر واقع شده در حقیقت مخاطب این تهدیدها همه جامعه دانشگاهی کشورمان است.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی و بین‌المللی با اشاره به اینکه تهدید کلیت جامعه دانشگاهی مورد نظر دشمنان نظام و انقلاب قرار گرفته است، تصریح کرد: جامعه دانشگاهی کشورمان که علیرغم میل دشمنان نظام و انقلاب وارد فضای تولید علم و استقلال علمی شده است دقیقا به همین علت هم مورد تهدید قرار گرفته است چرا که تصمیم به پیشرفت جامعه علمی کشور برای دشمنان ما به ویژه رژیم صهیونیستی گران تمام شده و بنابراین عصبانیت خود را با استفاده از تروریسم کور نشان می‌دهند.

وی درباره ارتباط منافقین با این ترور و ارتباط آن با درخواست اتحادیه اروپا برای خروج منافقین از لیست گروه‌های تروریستی توضیح داد: این موضوع که مباشر این جنایت چه کسی بوده مهم نیست بلکه مهم طراحان و حامیان و بانیان این جنایت هستند که انگشت اتهام به سوی اسرائیل و حامیان غربی آنهاست اگرچه این جریان ارزش عملیاتی ندارد.

استاد دانشگاه با اشاره به اینکه توقع می‌رود برای اینکه چنین حرکت‌هایی تکرار نشود دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی دقیق‌تر وارد عمل شوند، تصریح کرد: دشمنان برای ناامن سازی فضای علمی و دانشگاهی دست به هر اقدامی زده‌اند که در این راستا ترور مرحوم محمدی استاد هسته‌ای که درست سال گذشته در همین روزها مورد ترور قرار گرفت از این دست اقدامات است.

کوشکی در پایان اضافه کرد: ما خواستار دقت بیشتر دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی هستیم چرا که پرونده استاد هسته‌ای سال گذشته هم به هیچ نتیجه‌ای نرسید و هیچ اتفاق خاصی در این باره از سال گذشته تاکنون برای تامین امنیت این افراد رخ نداده است.

یک نظر بگذارید