جستجو
آرشیو

با هرگونه تجمع غیرقانونی ضد انقلاب به صورت جدی برخورد شود

محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل بین‌‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به برنامه‌‌ریزی جریان ضد‌انقلاب برای ایجاد اغتشاش و کشته‌سازی انبوه و ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه گفت: از بدیهیات هر جامعه حفظ امنیت شهروندان است.

وی با بیان اینکه یکی از فلسفه‌های هر حکومتی فارغ از اینکه چه ماهیتی داشته باشد، حفظ امنیت جامعه و جان شهروندان آن جامعه است، خاطرنشان کرد: اگر حکومتی نتواند امنیت و نظم را برقرار کند، آن موقع فلسفه وجودی خودش خدشه‌دار می‌شود.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران خوشبختانه از اقتدار کافی برای برقراری نظم و امنیت برخوردار است و این توانایی را نیز نشان داده است، بنابراین از تمامی مسئولان حفظ نظم و امنیت کشور توقع می‌رود گذشته از هر اتفاقی که تا امروز افتاده، در این شرایط ویژه بین‌المللی نظم و امنیت را به صورت دقیق در کشور حفظ کرده و اجازه ندهند کسی بخواهد در مسیر اهداف رژیم صهیونیستی قرار گرفته و نظم را خدشه‌دار کند.

کوشکی در ادامه رژیم صهیونیستی و آمریکا را سفارش‌دهندگان اصلی آشوب‌ها نام برد و یادآور شد: هر‌گونه تجمع، حتی چند نفره که خوراک تبلیغاتی برای رسانه‌های صهیونیستی و آمریکایی درست کند، با منافع جمهوری اسلامی در تضاد است و باید با آن برخورد جدی شود.

وی با اشاره به تزلزل نظام‌های دیکتاتوری وابسته به آمریکا، وضعیت آمریکا و رژیم صهیونیستی را وضعیتی متشنج دانست و تأکید کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی برای اینکه خود را از وضعیت فعلی نجات دهند، به دنبال فرافکنی هستند و این فرافکنی را در ایجاد آشوب و اغتشاش در ایران دنبال می‌کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی همچنین گفت: در این شرایط که در منطقه تمام حکومت‌هایی که به نوعی به آمریکا وابسته‌اند، دچار تزلزل شده‌اند، اگر نظام جمهوری اسلامی خدای ناکرده دچار حداقل ناآرامی شود، روند کلی که به ضرر آمریکا و اسرائیل رقم می‌خورد، ممکن است معکوس شود، حتی ممکن است موجب ناامیدی ملت‌هایی شود که کمابیش نگاه‌شان به جمهوری اسلامی ایران است، از همین رو باید با هرگونه تجمعی که خوراک تبلیغاتی به رسانه‌های رژیم صهیونیستی می‌دهد، برخورد شود.

یک نظر بگذارید