جستجو
آرشیو

یادگاری از یادگار امام

۱- “به جز رعایت حریم رهبر معظم انقلاب اسلامی که وظیفه همه است، مسئولیت ها هر اندازه بزرگتر باشد مردم باید به طرح نقطه نظرات و انتقادات خود در مورد آنها حساس تر باشند.

یکی از گرفتاریهایی که متاسفانه بعضی ها به آن دچار شده اند این است که نمی توانند نظرات مخالف خود را تحمل کنند. این شیوه عمل منجر به دیکتاتوری می شود با فرهنگ انقلاب و اصول بنیادین نظام اسلامی ما مغایرت دارد.”(۲۳/۸/۷۰)

۲- “دیدگاهی که بیان ضعف ها را باعث تضعیف نظام می داند، دیدگاه اشتباهی است. نقد یک حرکت و سیاست بد، دقیقا عین حمایت از نظام است و رسانه ها و دستگاه های خبری کشور باید در این زمینه به نحو احسن ایفای نقش نمایند. متاسفانه بعضی به غلط معتقدند اگر از سیاستی و یا عملکرد مسئولی در یک گوشه ای از کشور انتقاد شود، نظام تضعیف شده است. این تفکر غلط به تدریج کار را به جایی می رساند که هر مسئولی در هر گوشه ای از کشور عمل خود را عین اسلام و حرف خود را حکم اسلامی دانسته و باورش شود که اسلام و انقلاب همان است که من فکر می کنم. این باور غلطی است… اینگونه روحیات و نفوذ آن در جامعه مقدمه دیکتاتوری است و رسالت رسانه های خبری و خبرگزاری جمهوری اسلامی این است که با آن مقابله کند. “(۶/۳/۷۲)

این جملات گوشه ای از تذکرات مرحوم سید احمد خمینی به مردم و مسئولان وقت است. تذکراتی که اگر شنیده می شد، شاهد بسیاری از گرفتاری ها و انحرافات امروز نمی بودیم! این تذکرات برای این روزهای ما هم کاربردی است. اصولا چنین تذکراتی تاریخ مصرف ندارد، چرا که به تعبیر قرآن کریم انسان ظلوم و جهول است و به همین دلیل این موجود ظالم و جاهل اگر به قدرت برسد و با نهی از منکر و امر به معروف و نظارت محکم شرعی و قانونی مواجه نشود، بدون تردید همان راهی را طی خواهد کرد که با کمال تاسف بسیاری از مسئولان گذشته نظام طی کردند!

جدی گرفتن این تذکرات باعث خواهد شد تا در آینده شاهد موسوی ها، کروبی ها و… جدید نباشیم.

یک نظر بگذارید