جستجو
آرشیو

باید موج تبلیغاتی علیه زرادخانه هسته‌ای اسرائیل ایجاد شود

خبرگزاری فارس: یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی می‌باید در عرصه‌های خبری تبلیغاتی این اعتراف را به گونه‌‌ای تکرار کنند که زمینه ایجاد یک موج تبلیغاتی جهانی علیه رژیم صهیونیستی فراهم شود.

محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با بیان این مطلب افزود: اولین نکته‌ای که در مورد اعتراف کارتر به وجود ۱۵۰ کلاهک هسته‌ای در اسرائیل جلب توجه می‌کند اولین اعتراف رسمی یک منبع معتبر بین المللی در خصوص دستبابی رژیم صهیونیستی به سلاح هسته‌ای است.

وی در توضیح این مطلب افزود: تا امروز ما شاهد چنین اعترافی نبودیم و نه رژیم صهیونیستی و نه مقامات شناخته شده جهانی در مورد زرادخانه سلاح‌های هسته‌ای این رژیم اظهار نظر نکرده‌ بودند و این موضوع عملا در هاله‌ای از ابهام قرار داشت.
این کارشناس مسائل خاورمیانه در توضیح این مطلب افزود: اما اینکه رئیس جمهور اسبق آمریکا این مطلب را در سطح افکار جهانی مطرح می‌کند – صرف نظر از تعداد صحیح این کلاهک‌های هسته‌ای- می‌‌‌تواند مهر تائیدی بر این واقعیت در ابهام باشد که رژیم صهیونیستی زرادخانه سلاح‌های هسته‌ای در اختیار دارد و اینکه این سلاح‌ها چه مقدار باشد در اصل ماجرا تفاوتی ایجاد نمی‌کند.
وی در ادامه افزود: دومین نکته این است که رژیم صهیونیستی علیرغم مساله‌دار بودن فعالیت‌های هسته‌ای خود سردمدار حرکت جهانی علیه فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی به شمار می‌رود و هرگاه حرکت‌‌ جهانی در خصوص فشارآوردن به جمهوری اسلامی کند شد و یا مواضع آژانس و یا کشور‌های غربی در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران سمت و سوی تعدیل یافته است رژیم صهیونیستی سعی نموده تا با استفاده از تمامی ابزارهای تبلیغاتی و سیاسی جهت‌گیری و زاویه آژانس و کشورهای غربی در مورد ایران را از موضع اعتدال خارج نماید و یا به تندی برساند.

وی خاطر نشان کرد: اما اینکه چرا دستگاه تبلیغاتی سیاست خارجی جمهوری اسلامی در مورد چنین اعترافی از سوی رئیس جمهور آمریکا ساکت نشسته‌اند محل نقد بسیار دارد.

 استاد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی یادآور شد: سومین نکته‌ای که در این خصوص به ذهن می‌رسد فرصت تبلیغاتی مناسبی است که این اعتراف در اختیار جمهوری اسلامی، کشورهای اسلامی و کشورهای عربی و غیر متعهد قرار داده است تا به روند یکجانبه دستیابی به امکانات هسته‌ای در جهان اعتراض نمایند.

 وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی می‌تواند با یک برنامه ریزی در سیاست خارجی و دستگاه دیپلماسی خود از این اعتراف حداکثر بهره‌برداری را علیه رژیم صهیونیستی به عمل آورد، خاطر نشان کرد: به عنوان نمونه مقامات مسئول در سیاست خارجی می‌توانند با تکرار این اعتراف در مجامع بین‌المللی، ملاقات‌های دوجانبه و کنفرانس‌های بین‌المللی افکار عمومی جهانی را علیه این رژیم بسیج کنند.

کوشکی در ادامه خاطر نشان کرد: بدین وسیله همچنین می‌توانیم گروه‌های طرفدار صلح را نسبت به تهدایدات رژیم صهیونیستی علیه صلح، امنیت و محیط زیست در خاورمیانه تحریک کنیم.

این استاد دانشگاه یا تاکید بر اینکه چنین فرصتی به رایگان در اختیار دستگاه‌های سیاست خارجی و نظام‌ تبلیغاتی ما قرار گرفته است، گفت: از این فرصت‌ بایستی به نحوه احسن استفاده شود چرا که مشخص نیست چنین فرصتی در آینده نزدیک و یا میان مدت دوباره پدید آید.

وی با اشاره به اینکه پس از تاسیس رژیم صهیونیستی تاکنون چنین امکان تبلیغی در اختیار ما نبوده است، خاطر نشان کرد: این فرصت مناسب تبلیغاتی علیه سیاست‌های جنگ افروزانه رژیم صهیونیستی و تهدیدات آن علیه صلح جهانی است که از سوی یک مقام شناخته شده و معتبر آمریکایی ارائه گردیده است و مجددا تاکید می‌کنم که مقامات ارشد سیاست خارجی جمهوری اسلامی می‌باید در عرصه‌های خبری تبلیغاتی سیاست‌ خارجی این اعتراف را به گونه‌‌ای تکرار کنند که زمینه ایجاد یک موج تبلیغاتی جهانی علیه رژیم صهیونیستی فراهم شود یا حداقل توجه افکار عمومی از پرونده جمهوری اسلامی به سوی پرونده سیاه رژیم صهیونیستی معطوف گردد.

به گزارش فارس، روزنامه “تایمز” چاپ لندن در شماره روز ششم خرداد خود به نقل از “جیمی کارتر” نوشت: اسرائیل ۱۵۰ سلاح اتمی در زرادخانه خود دارد.

به نوشته این روزنامه انگلیسی اظهارات کارتر شگفت‌انگیز است زیرا اسرائیل صرف‌نظر از تعداد این سلاح‌ها هرگز نپذیرفته است که تسلیحات اتمی در اختیار دارد و از طرف دیگر جهان وجود آنها را پذیرفته است.

یک نظر بگذارید