جستجو
آرشیو

نسل کشی مذهبی در بحرین آغاز شده است

محمد صادق کوشکی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تقریب (تنا ) در مورد تحولات اخیر در بحرین به ویژه مسئله تیراندازی و تهدید زنان بحرین و تخریب اماکن مذهبی این کشور اظهار داشت : آنچه در طول یک ماهه اخیر در بحرین به وقوع پیوسته ، پیش از سرکوب قیام های سیاسی مردم ،‌ تلاش برای سرکوب هویت مذهبی مردم است.

**آغاز نسل کشی مذهبی در بحرین

وی با تاکید بر این که چشم انداز تحولات اخیر بحرین حاکی از وقوع یک نسل کشی مذهبی است تصریح کرد : تخریب اماکن مذهبی به این معنا است که نیروهای امنیتی بحرین سعی دارند برای به زانو دراوردن مردم اقدام به از بین بردن هر گونه علائم تشیع کنند.

**تلاش آل خلیفه برای حذف تشیع

این تحلیل گر مسائل سیاسی بازداشت زنان بحرین و تهدید آنها به تجاوز را تلاش برای توهین به هویت مذهبی آنها دانست و خاطرنشان کرد : آل خلیفه از ابتدا در پی حذف تشیع در بحرین بوده و در حال حاضر نیز بهانه ای پیدا کرده که به هویت شیعی حمله ببرد.

**مبارک به محاکمه تن نخواهد داد

وی در مورد محاکمه دیکتاتورهای کشورهای اسلامی نیز گفت : اگر یکی از دیکتاتورهای کشورهای اسلامی محاکمه شود به معنای محاکمه تمامی دیکتاتورها است به عنوان نمونه می توان از مبارک نام برد که به عقیده بنده آمریکا و رژیم صهیونیستی به هر نحوی شده وی را از بند محاکمه نجات می دهند زیرا افشای حقایق و مجازات مبارک دست استکبار و دیگر دیکتاتورها را نیز برملا خواهد کرد.

**سعودی ها به بن علی پناهندگی سیاسی نمی دهند

این استاد دانشگاه با تاکید براین که تلاش تونسی ها برای بازگرداندن بن علی و محاکمه وی بی فایده است اظهارداشت : در درجه اول بن علی برنمی گردد در صورت بازگشت نیز دولت سعودی به وی پناهندگی سیاسی نخواهد داد .

**جبران عدم مقبولیت مردمی با توهین به مراجع شیعی

وی در مورد توهین اخیر روزنامه سعودی به آیت الله سیستانی و اهانت دیگر مفتی های عربستان به برخی مراجع شیعی تصریح کرد : سعودی ها قصد دارند شکست های خود را در عراق با توهین به مراجع جبران کنند و هر زمانی که با فقدان مقبولیت مردمی نزد مردم مواجه شوند تشیع را مورد هدف قرار می دهند البته باید توجه داشت که تمامی این تلاش ها طبیعی است زیرا سعودی ها از ابتدا ماهیتی تفرقه انگیز داشته اند.

کوشکی با تاکید براین که تحولات منطقه بدون بازگشت است گفت : پس از اخراج تمامی دیکتاتورها و به دست گرفتن کشور توسط انقلابیون ظرفیت ملت های مظلوم منطقه تمام می شود و  قطعا دیگر تحمل حکومت های استبدادی را نخواهند داشت و به نظام های مذهبی اسلامی تبدیل خواهند شد.

یک نظر بگذارید