جستجو
آرشیو

اسلام‌خواهی یکی از نتایج قیام آینده مردم اروپا خواهد بود

دکتر محمدصادق کوشکی، عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر در گفت‌وگو با ندای انقلاب با اشاره به سخن اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حرکت بیداری تا قلب اروپا پیش خواهد رفت، گفت: فضای غرب به دلایلی همچون توجه به معنویت در اروپا و عدالت‌خواهی برای تحقق این فرمایش رهبر انقلاب مساعد است.

وی با بیان اینکه افزایش جمعیت مسلمانان در اروپا نیز زمنیه دیگری برای این قیام خواهد بود، افزود: جمعیت مسلمانان در اروپا موجب یک نوع آگاهی و توجه به اسلام در میان مردم این قاره شده است که این جمعیت بزرگ در اروپا در معرفی اهداف اسلام و آرمان‌های این دین بزرگ الهی و نیز افشای چهره پلید حکام غربی نقش مهمی دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: آگاه شدن مردم اروپا و نیز افشا شدن ظلمی که غرب علیه بشریت انجام داده است موجب می‌شود تا بیداری در این قاره افزایش پیدا کند و باید توجه داشت که بیداری حرکتی رو به رشد است و هیچ قدرتی نخواهد توانست آن را در مرزهای یک کشور یا یک منطقه متوقف کند و قطعا شاهد چنین بیداری در مردم اروپا خواهیم بود، سازمان‌های غیردولتی در اروپا نقش مهمی در آگاه سازی ملتها دارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر افزود: هرچند حکام اروپایی و آمریکایی از چنین قیام‌هایی در آینده هراسان هستند، اما به دلیل سرعت و گستره این قیامها امکان مقابله با مردم را نخواهند داشت.

کوشکی با بیان اینکه این قیام‌ها موقعیت جهان اسلام را در دنیا ارتقا می‌بخشد، اظهار کرد: بیداری اسلامی یک حقیقت است که هر روز بر ابعاد آن افزوده می‌شود و اسلام در آینده اقتدار بیشتری خواهد داشت.

وی در در پاسخ به این سوال که دستگاه دیپلماسی در ایجاد و تسریع موج بیداری در اروپا چه وظیفه‌ای دارد، گفت: دستگاه دیپلماسی با توجه به عملکرد گذشته و کنونی خود نقش ضعیفی خواهد داشت و بیشتر گروه‌های غیر‌دولتی و جوانان در کمک به بیداری در اروپا نقش ایفا خواهند کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر اظهار کرد: دستگاه دیپلماسی با نگرش و پیش‌بینی مقام معظم رهبری در مورد بیداری در اروپا فاصله زیادی دارد.

وی با تاکید بر اینکه میان قیام مردم منطقه و قیام آینده ملت‌های اروپایی اشتراکاتی است، افزود: گرایش به معنویت و عدالتخواهی از وجوه مشترک این قیام‌ها است و اسلام‌خواهی یکی از نتایج قیام آینده مردم اروپا خواهد بود، تحلیگران اروپایی نیز اعتراف کرده‌اند که در آینده نیمی از جمعیت این قاره را مسلمانان تشکیل خواهند داد.

یک نظر بگذارید