جستجو
آرشیو

صهیونیست‌ها می‌خواهند پرونده هسته‌ای ایران همیشه باز باشد

خبرگزاری فارس: یک استاد دانشگاه گفت: رژیم صهیونیستی به دنبال همیشه بحرانی نگاه داشتن فضای پرونده هسته‌ای ایران است.

محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خاورمیانه در گفتگو با خبرنگار سیاست ‌خارجی خبرگزاری فارس با بیان این مطلب افزود: تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه منافع جمهوری اسلامی و برنامه هسته‌ای ایران ماجرای کهنه، تکراری و به کرات استفاده شده از سوی رژیم صهیونیستی است و هراز چندگاهی مقامات مختلف این رژیم به نوعی این بحث را مطرح می‌کنند و عمده هدف آنها از طرح این بحث داغ نگه داشتن و بحرانی جلوه دادن برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی است.

وی در توضیح این مطلب افزود: یکی از راهکارهای رسانه‌ای که مقامات این رژیم در چند سال اخیر برای همیشه بحرانی نشان دادن پرونده هسته‌ای ایران به کارگرفته‌اند، طرح حمله رژیم صهیونیستی به تأسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی است. این بحث با توجه به موافقین و مخالفینی که دارد و با توجه به واکنش‌های مخالف و موافقی که در پی آن بروز می‌کند، به نوعی این هدف رژیم صهیونیستی را که به دنبال انحراف افکار عمومی جهان از مشکلات خودش است، محقق می‌کند.
استاد دانشگاه خواجه‌نصیر در بخش دیگری با اشاره به طرح مکرر مسئله حمله به تأسیسات نظامی ایران از سوی صهیونیست‌ها گفت: این موضوع که این رژیم اصلاً توان چنین حمله‌ای را دارد یا خیر مسئله‌ای است که خود مقامات این رژیم پاسخ مناسبی به آن داده‌اند و مقامات این رژیم بارها اعلام کرده‌اند که در صورتی که چنین حرکتی رخ دهد امنیت کل این رژیم به خطر می‌افتد و فضایی در رژیم صهیونیستی به وجود خواهد آمد که تأمین امنیت این رژیم دیگر در توان هیچیک از قدرت‌های جهانی نخواهد بود.

وی افزود: این حمله برای امنیت رژیم صهیونیستی عواقب غیر قابل پیش بینی و غیر قابل مهاری به دنبال خواهد داشت و طبیعی است همین نکته باعث می‌شود که در عالم واقع رژیم صهیونیستی دست به چنین خطایی نزند، اما به دلیلی که در بالا به آن اشاره شد، این ایده هر از چندی به دلیل کارکرد‌های رسانه‌ای که دارد مطرح می‌شود و به صورت حاشیه‌ای از آن جهت تقویت روحیه‌ خودی در حوزه مرزهای داخلی رژیم صهیونیستی استفاه می‌شود.

کوشکی خاطرنشان کرد: طرح مسئله حمله به ایران گاهی به عنوان خوراک تبلیغاتی داخلی جهت مجادلات حزبی و رقابت‌های انتخاباتی درون رژیم اسرائیل نیز مورد بهره برداری قرارگرفته است.

یک نظر بگذارید