جستجو
آرشیو

می خواهند جایگاه سپاه نزد مردم را مخدوش کنند/سپاه وظیفه دارد در برابر هرنوع تهدیدی ایستادگی کند

نظام با اصلاح‌طلب بودن و اصولگرا بودن افراد مشکلی ندارد و مهم به دست آوردن شرایط است نباید کاری کرد که افرادی سوء‌استفاده کنند.

محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر در گفت‌وگو با ندای انقلاب گفت: سپاه بر اساس اساسنامه و قانون اساسی وظیفه دارد در برابر هرگونه تهدید فرهنگی و نظامی از هویت انقلاب اسلامی دفاع کند.
وی با بیان اینکه تعبیر در مورد مقابله با انواع تهدیدات عام است، افزود: کسی نمی‌تواند سپاه را متهم کند که چرا در برابر تهدیدات غیرنظامی وارد عرصه شده است، آنچه در مصوبه سپاه و قانون اساسی متوجه می‌شویم این است که وظیفه این نهاد پاسداری از انقلاب در برابر هر نوع تهدید است.
این کارشناس مسائل سیاسی تأکید کرد: اگر این تهدیدات سیاسی باشند سپاه بر اساس وظیفه لازم است که وارد عمل شود، در برابر تهدیدات سیاسی که انقلاب را می‌تواند با چالش روبرو سازد، موضع‌گیری و برخورد قاطعانه سپاه یک امر مهم است.
کوشکی با ذکر اینکه این دفاع سیاسی به معنی مداخله نظامیان در امور سیاسی و سیاسی‌کاری محسوب نمی‌شود، بیان کرد: اگر سپاه بخواهد به عنوان یک جناح سیاسی وارد عمل شود و قدرت را در دست بگیرد، آن ممنوع است، اینکه اعضای سپاه در احزاب و گروه‌ها واد شوند و از یک حزب خاص حمایت کنند، مردود است این تعابیر را امام و رهبری مورد تاکید‌ قرار داده‌اند و سپاه نیز بر اساس فرامین ولایت فقیه حرکت کرده است.
عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر عنوان کرد: اینکه سپاه بر اساس قانون اساسی در برابر تهدیدات سیاسی از نظام دفاع کند وظیفه درستی است که برخی برای مخدوش کردن این جایگاه، سپاه را متهم به دخالت در امور سیاسی می‌کنند.
این کارشناس مسائل سیاسی با ذکر اینکه هر کس که شرایط قانونی را داشته باشد برای نامزدی مجلس می‌تواند شرکت کند، گفت: التزام عملی به اسلام و ولایت‌فقیه و قانون اساسی از جمله شرایط است، این شرایط را اگر شورای نگهبان احراز کند و مردم نیز رای دهند هر فردی حق دارد در کسوت نمایندگی مجلس وارد شود.
وی با بیان اینکه شورای نگهبان شرایط نمایندگان را بررسی می کند، افزود: مهم به دست آوردن این شرایط است و در این میان اصلاح‌طلبانی که این شرایط را ندارند دوست دارند، در سایه حاشیه‌ها زندگی کنند. نظام با اصلاح‌طلب بودن و اصولگرا بودن افراد مشکلی ندارد و مهم به دست آوردن شرایط است نباید کاری کرد که افرادی سوء‌استفاده کنند.
عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر افزود: کسانی که از الان برای نظام شرایطی مطرح می‌کنند، باید بدانند که مهم آن است که در نهایت از دید شورای نگهبان التزام افراد به اسلام و ولایت فقیه ثابت و احراز شود.
کوشکی اظهار کرد: اگر سپاه به عنوان نهادی که وظیفه دفاع از انقلاب را دارد، احساس و رصد کرد و متوجه شود که افرادی با بیگانه ارتباط دارند، هشدار می‌دهد و وارد عمل می‌شود و با دادن آگاهی لازم به جامعه خطر را دفع خواهد کرد.
وی با بیان اینکه متاسفانه خط امام(ره) مهجور مانده است، افزود: اگر کسی خط امام را به معنای واقعی و به روایت امام بشناسد، دیگر جای جدلی نیست، عموم جامعه چون با اندیشه امام آشنا نیستند، هر کسی می‌تواند خود را خط امام نشان دهد و عده‌ای را فریب دهد.
عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر اظهار کرد: امروز اگر ما برای سنجش معیار داشته باشیم، در این صورت جنس تقلبی در بازار خریداری ندارد، این استاندارد همان خط امام و تفکر ولایت فقیه است، امروز استاندارد حضرت آیت‌الله خامنه‌‌‌ای است که کسی که که نزدیکتر به تفکر ایشان باشد، بیشتر در خط امام است.
کوشکی در پایان بیان کرد: بی‌توجهی به این استاندارد و غفلت از اندیشه امام دو عاملی هستند که موجب شده است خط امام تقلبی زیاد شود

۴پاسخ به “می خواهند جایگاه سپاه نزد مردم را مخدوش کنند/سپاه وظیفه دارد در برابر هرنوع تهدیدی ایستادگی کند”

 • احمد:

  در برابر تهدیدات سیاسی که انقلاب را می‌تواند با چالش روبرو سازد، موضع‌گیری و برخورد قاطعانه سپاه یک امر مهم است.
  …………………………………………………….
  معنی این جمله این است که هر ایرانی را که فعالیت سیاسی دارد و این فعالیت نظریات مخالف و اصلاح گر را داشته باشد …باید از بین برد ؟

 • احمد:

  شما چگونه دکتری هستید که تاریخ تغییرات سیاسی کشورها را نخوانده اید ؟چگونه به نوعی دیکتاتوری عملا اعتراف می کنید ؟

 • احمد:

  اقای دکتر شما تمایل دارید نان خریدن مردم هم سیاسی شود ؟ به خدا انقدر مردم افسرده هستند که نا ندارند حرکت کنند .اینها در تاریخ ثبت می شود .

 • ناشناس:

  این حرف این احمد اقا نشون میده که درست مفهوم رو درک نکرده ماهیت وجودی سپاه اینه و هر کس درون سپاه هم اگه از این ماهیت فراتر بره خطا کاره
  این جوری که تو این متن توضیح داده اساسشو توضیح داده دیگه وکیل وصی خطاهای بقیه که نیستیم!!!

یک نظر بگذارید