جستجو
آرشیو

آمریکا از وجود ۱۵ مسجد در آمریکای لاتین نگران است

خبرگزاری فارس: عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر طوسی گفت: آمریکا با دارا بودن ۲۵ هزار بمب و کلاهک هسته‌ای، از وجود ۱۵ مسجد شیعیان در آمریکای لاتین نگران است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمد صادق کوشکی ظهر امروز در جمع مدیران مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور در مشهد اظهار داشت: فرهنگ، تعبیر دین، زندگی و چگونگی زیستن است و جدی‌‌‌‌ترین کار دینی ما کار فرهنگی است.
وی تصریح کرد: جرقه شکل‌‌‌‌گیری حزب‌الله لبنان از مسجدالرضا (ع) شهر بیروت آغاز شد و طبیعی است تشکلی که از خانه خدا کار خود را آغاز کند، چنین آینده‌ای داشته باشد.
این پژوهشگر با اشاره به وضعیت مسجد در زمان رسول خدا (ص) اظهار داشت: در زمان رسول الله (ص) مسجد مکانی برای تعلیم و تعلم، مدیریت برنامه‌ریزی آموزشی، مکانی برای فضای اقتصادی، کاریابی و محل پیوند و ازدواج و همچنین فضای دیپلماتیک پیامبر بزرگ اسلام بود.
وی مسجد را نمایشگاه دین دانست و ادامه داد: اگر مساجد و به ویژه کانون‌های فرهنگی مساجد در جامعه فعال شوند، اتفاقات مبارکی رخ می‌‌‌‌‌‌‌دهد.
کوشکی مسجد را مکان مدیریت کلان نظام عنوان کرد و اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در مساجد رقم خورد و اگر این برنامه‌ریزی‌ها در مساجد ادامه یابد، آینده انقلاب نیز تثبیت می‌شود.
وی با بیان این مطلب که هنوز به معنای واقعی از کارکرد مساجد استفاده نمی کنیم، افزود: برای استفاده صحیح و دینی از مسجد ابتدا باید نگاه به مسجد تغییر یابد و معنی فرهنگ را بدانیم و در نهایت بدانیم از مسجد چه می‌‌‌‌‌خواهیم.
این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به نامه رئیس‌جمهور وقت رژیم منفور صهیونیستی به رئیس‌جمهور آمریکا در سال۸۱ بیان کرد: در این نامه به صراحت اعلام شد که راه مقابله با جوانان ایرانی تنها سه عامل برهنگی، ولع خرید و تلویزیون است.
وی ادامه داد: در بندهای دیگر این نامه، به رواج برهنگی، نابودی دین داری، نظام دینی و همچنین غیرت دینی اشاره شده بود و همچنین گفته شده بود که باید کاری کرد که مردم ایران به‌ویژه جوانان وقت خود را بیشتر به تماشای تلویزیون اختصاص دهند.
کوشکی با اظهار نگرانی از رشد مراکز بزرگ خرید در تمام نقاط کشور گفت: رشد قارچ‌گونه مراکز خرید، فضای جامعه را به آلودگی کشانده، به گونه ای که پسرها و دختران بیشتر اوغات مفید خویش را در مراکز خرید می‎گذرانند و کمتر به مسائل مهم دینی و عقیده ای می پردازند.
عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر آسیب‌شناسی و نیازسنجی را از مهم‌‌‌‌‌ترین بحث‌های مدیریت فرهنگی در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد عنوان کرد و افزود: مسئولان کانون‌های فرهنگی مساجد باید پس از آسیب شناسی به نیازسنجی و این که چه کارهایی در آن پایگاه لازم و ضرورت دارد، بپردازند.

یک نظر بگذارید