جستجو
آرشیو

در آغاز راه پیشرفت قرار داریم

به گزارش ایرنا، محمد صادق کوشکی روز پنجشنبه در کارگاه موقعیت فعلی جمهوری اسلامی در عرصه بین الملل در دانشگاه پیام نور بوشهر افزود: اگر بخواهیم عزیز شویم باید در تمام عرصه ها و به صورت همه جانبه پیشرفت کنیم.

وی اظهار داشت: اکنون شاهد گامهای موفق در عرصه های نظامی، فرهنگی و دیگر حوزه ها هستیم ولی تا رسیدن به جایگاه شایسته ملت و انقلاب اسلامی تلاش بیشتری نیاز است.

کوشکی، سامانه های دفاعی که به دست متخصصان داخلی ساخته شده و شبکه های ماهواره ای جمهوری اسلامی که بخوبی می توانند موفق تر از سایر شبکه ها به جهت دهی افکار عمومی بپردازند را نمونه هایی از پیشرفت های عرصه های دفاعی و فرهنگی کشور ذکر کرد.

این استاد دانشگاه با اشاره به اتفاق نظر تمام مستکبران بر لزوم ضربه زدن به جمهوری اسلامی گفت: تمام دست ها در همه مجامع بین المللی جمع شده اند تا به هر صورتی آسیبی به این کشور وارد کنند، این درحالی است که ایران کاری به آنها ندارد و به راه خود در مسیر توسعه و پیشرفت ادامه می دهد.

وی بیان کرد: ایران در منطقه و حتی جهان از نظر شرایط جغرافیایی و تامین انرژی دارای جایگاه ویژه ای است به همین خاطر در طول تاریخ از سوی مستکبران مورد حسادت و طمع قرار گرفته است.

کوشکی افزود: ما بارها اعلام کرده ایم نمی خواهیم به کسی آسیبی برسانیم و نیازی نیست از ما بترسید ولی آنها به خوبی می دانند که اندیشه ها و افکار برخاسته از انقلاب اسلامی منافع آنها را تهدید می کند.

کوشکی با اشاره به رویکرد ملت های مسلمان منطقه به جمهوری اسلامی گفت: آنها می بینند که در راس این حکومت یک عالم جامع الشرایط به عنوان سخنگوی دین قرار دارد به همین دلیل اینچنین به این نظام علاقه و ارادت نشان می دهند.

وی افزود: اندیشه ها و آرمان های امام خمینی(ره) برگرفته از قرآن کریم است و این ملت ها نیز با قرآن بیگانه نیستند و اهل قرآن هستند به همین دلیل الگوی ما یعنی استقلال را در قرآن مشاهده می کنند.

یک پاسخ به “در آغاز راه پیشرفت قرار داریم”

  • خادم الشهدا:

    سلامو عرض احترام
    من در قسمت نطرات زندگی نامه متنی قرار دادم که منتظر پاسخ شما هستم
    سپاسگزار شما میشوم اگر زودتر به من جواب بگویید.
    التماس دعا

یک نظر بگذارید