جستجو
آرشیو

نباید در برابر تصمیمات قانونی همچون معرفی رئیس دانشگاه آزاد هوچی‌گری کرد

محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه و تحلیل‌گر مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان این که انتخاب رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یک فرایند قانونی مانند دیگر مسایل مهم در کشور است، افزود: در شورای عالی انقلاب فرهنگی اشخاص حقیقی و حقوقی وجود دارند که قانون این اجازه را به آنها داده است و انها نیز کاملا به وظایف خود آشنا هستند و بطور قطع فرد مورد اطمینان برای این پست را انتخاب کرده‌اند.

وی افزود: این فرهنگ باید در بین تمام افراد جامعه نهادینه شود که در برابر تصمیمات قانونی مانند معرفی رئیس دانشگاه آزاد یا هر مصوبه قانونی دیگر به جای هوچی‌گری و جنجال‌های بی‌مورد آن را بپذیریم.

این تحلیلگر مسایل سیاسی در عین حال اضافه کرد: اگر فرد یا عده‌ای در این باره نقد دارند باید نقدهایشان مستند، دقیق و فارغ از هرگونه حب و بغض‌های جناحی باشد و بتوانند با سند و نقدهای علمی به تصمیم‌سازان در این زمینه کمک کنند.

کوشکی گفت: اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی که افرادی قابل اعتماد هستند در مدت زمان لازم تمامی سوابق افراد معرفی شده را بررسی کرده‌اند؛ لذا تصمیم شان در این زمینه لازم الاجرا است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه‌نصیر در پایان خاطرنشان کرد: برای کمک به سامان دادن امور در نظام آموزشی باید با رفتارهای درست و منطقی اجازه دهیم که افراد طبق قانون عمل کنند و بدینوسیله به قانون نیز احترام بگذاریم.

یک نظر بگذارید