جستجو
آرشیو

خودکفایی، بهترین و تنهاترین راه برای مقابله با تحریم‌ها است

محمدصادق کوشکی در گفت‌وگو با خبرنگار “رویداد” در خصوص راه‌های تقویت اصولگرایان خاطرنشان کرد: اتحاد در صورتی ایجاد می‌شود که اصولگرایان حوزه و مبانی فکری مشترکی داشته باشند و نمی توان آن را بالاجبار به وجود آورد.

وی با اشاره به آیه قرآنی انما المومنون اخوة ادامه داد: مومنان با هم برابرند، چون مبانی فکری مشترکی دارند، بنابراین گروه‌های سیاسی در صورتی که مبانی و سرچشمه‌های فکری یکسانی داشته باشند، با هم متحد خواهند شد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی و بین‌المللی با بیان این مطلب که تنوع و تکثر در تعداد کاندیداهای اصولگرای انتخابات مجلس نهم با وحدت منافاتی ندارد افزود: در عین کثرت میتوان به وحدت رسید، وحدت کلمه ای که امام (رحمه­الله علیه) و رهبر معظم انقلاب و دیگر عقلا و دلسوزان نظام بر آن تأکید دارند، این است که باید در برابر دشمنان واقعی و اصول نظام موضع­گیری مشترکی داشته باشیم.

کوشکی درباره تهدید حمله نظامی به ایران که ازسوی برخی از کشورهای غربی مطرح میشود تصریح کرد: آمریکایی‌ها بسیار بیچاره­تر از آن هستند که قصد حمله نظامی به ایران را داشته باشند، اگر آنها قادر بودند در عراق یا افغانستان پیروز می‌شدند.

این استاد دانشگاه افزود: در حال حاضر آمریکایی‌ها در ضعیف‌ترین حالت خود از ابتدای تأسیس این کشور تاکنون هستند، به همین دلیل هیچ کس، حتی خود مسئولان امریکایی نیز این حرف‌ها را باور ندارند، این سخنان از نظر سیاسی بسیار مبتذل بوده و هرگز ارزش جواب دادن ندارد.

کوشکی بزرگترین چالش کشور در بحث امنیت ملی را عدم توجه به خطرات دانست و افزود: نباید از خطرات غفلت کرد، تاکنون هر زمان که متوجه خطرات و تهدیدها بوده­ایم، توانسته­ایم به لطف خداوند آنها را خنثی کنیم.

وی ادامه داد: راهکار حضرت امام و نظام جمهوری اسلامی برای مقابله با هر گونه تحریم، خودکفایی و به طور دقیق‌تر جنبس ش نرم افزاری، تولید علم و حل مشکلات جامعه با تلاش‌های بومی و درون‌زا است.

یک پاسخ به “خودکفایی، بهترین و تنهاترین راه برای مقابله با تحریم‌ها است”

  • با سلام و عرض ادب
    لطفا راهنمایی بفرمایید برای گفتگوی با شما از طریق نت یا تلفن جهت مشاوره چه باید بکنیم.
    متشکرم

یک نظر بگذارید