جستجو
آرشیو

برخی نمایشگاهها محل مد لباس شده اند

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با حمایت از اقدام پلیس برای بستن غرفه های بدحجاب نمایشگاه صنایع غذایی گفت: برخی نمایشگاهها به جای اینکه نمایشگاه تخصصی باشند، نمایشگاه مدل لباس و مو هستند.

دکتر محمدصادق کوشکی در گفتگو با مهر اظهار داشت: مهمترین امری که باید بدانیم این است که اجرای قانون پدیده فراگیر است و همه ملزم به رعایت آن هستیم. شرط سلامت و صحت جامعه رعایت قانون است.این امر از طرف ادارات دولتی و اماکن و عرصه هایی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به حاکمیت وابسته اند باید بیشتر رعایت شود.

وی ادامه داد: حجاب براساس قانون مجازات اسلامی یک امر مسلم قانونی است رعایت ان بر همه شهروندان ایرانی لازم و ضروری است. رعایت حدود اسلامی در ملا عام وپوشش منطبق با شرع و عرف باید انجام شود.

به گفته این استاد دانشگاه با توجه به اینکه حاکمیت ما دینی و نظام ما مبتنی بر دین پایه گذاری شده ضرذوری است دستگاه دولتی فراتر از یک مقوله قانونی به آن توجه و رعایت مسائل و ارزشهای دینی را جدی بگیرند. این امر نباید به عنوان یک نکته قانونی رعایت شود بلکه بر این عنوان اینکه مبنای جامعه دین است باید دستگاههای وابسته به حکومت بیش از سایر دستگاها وبخش های دیگر دین و ارزش های دینی را جدی بگیرند.

کوشکی افزود: متاسفانه در سالهای اخیر شاهد بودیم که دستگاههای دلتی و مراکزی که مستقیم یا غیر مستقیم به حاکمیت وابسته بودند نمایشگاهایی را برگزار کردند که رفتارهایی در آن رخ داد که هم نقض قانون کشور محسوب می شد و به نوعی نادیده گرفتن قوانین دینی جامعه و اهانت به آن بود. این موضوع به یک تخلف شایع و بارز بدل شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اظهار تاسف از این رویداد گفت: متاسفانه نمایشگاههایی که توسط نهادهای دولتی و غیر دولتی برگزار می شد به جای اینکه نمایشگاه تخصصی باشند به نمایشگاه مدل مو، البسه و لوازم آرایش تبدیل شده اند.

وی تاکید کرد: اقدام قانونی نیروی انتظامی و مشخصا پلیس تهران در بستن تعدادی از غرفه های نمایشگاه صنایع غذایی به علت بدحجابی یک گام در راستای اجرای قانون بود. نیروی انتظامی وظیفه دارد بر اساس قانون با تخلفاتی که در حوزه عمومی به عنوان جرم مشهود انجام می شود برخورد کند. دستگاههای دولتی باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند اما این اتفاقات به دلیل غفلت مدیران و برگزار کنندگان این نمایشگاهها رخ می دهد.

کوشکی تاکید کرد: نیروی انتظامی با توجه به شرایط موجود ناگزیر است برای حفاظت از ارزشهای الهی از امکانات قانونی استفاده کند. امیدواریم در آینده دستگاههای برگزار کننده قانون را اجرا کنند که نیازی به استفاده پلیس از ابزارهای قانونی برای حفاظت از ارزشها نباشد.

یک نظر بگذارید