جستجو
آرشیو

صلابت در برابر ابرقدرتها، راز احترام جهانیان به امام (ره)

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت:سیاستمداران غرب اذعان دارند که امام خمینی (ره) شخصیت تحول‌ساز جهان است.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر آقای کوشکی در اجلاس امام بیداری که به همت سازمان ورزش و جوانان استان تهران در دانشگاه تهران برگزار شد افزود:این که چرا امام خمینی (ره) در جهان شناخته شد و حرکتش در جهان صدا کرد ، در نحوه کار ایشان ریشه دارد.

وی با یادآوری نحوه رفتار امام خمینی(ره) با ادوارد شوارد ناتزه وزیر امور خارجه شوروی با امام خمینی(ره) گفت: این مقام روس پس از آن دیدار گفته بود در طول ۲۷ سال فعالیتم هیچ گاه به اندازه‌ای که در برابر رهبر ایران قرار گرفتم،‌ نترسیدم گویی جای یک ابر قدرت با رهبر کشورهای اسلامی عوض شده بود.

کوشکی اقتدار و صلابت در برابر دشمنان و ابرقدرت‌ها، تواضع و فروتنی با مستضعفان را موجب احترام جهانیان به امام (ره) دانست و گفت: ریچارد نیکسون رئیس‌جمهور دهه ۱۹۷۰ آمریکا در سال ۱۹۸۴ (۱۳۶۳) در کتابی نوشت “ تغییر در جهان سوم آغاز شده و بادهای آن وزیدن گرفته است و ما قادر به مهار این طوفان نیستیم “ .

کوشکی با طرح این پرسش که چه عواملی موجب شد کشورهای اسلامی انقلابی شبیه انقلاب ایران را خواستار شوند افزود: استقلال جمهوری اسلامی ایران ، نقش پررنگ مردم در تعیین سرنوشت سیاسی و بازگشت به ارزش‌های دینی در ایران از مهمترین علل الگو گرفتن مردم مسلمان منطقه از ملت ایران در انقلاب های اخیر است.

این استاد دانشگاه ادامه داد:ده ها سال تلاش کردند تا سکولاریسم را در منطقه ترویج کنند اما انتخاب های اخیر در پی انقلاب ها نشان داد که راهبرد آنان شکست خورده است.

یک نظر بگذارید