جستجو
آرشیو

سفر رییس جمهور به ترکیه منافعی برای هر دو طرف خواهد داشت

سفر رییس جمهور به ترکیه منافعی برای ما و طرف ترک دارد و طبیعی است که مقامات رژیم صهیونیستی از هر حرکتی که بهره ای برای ایران داشته باشد ، مخالفت می کنند. محمد صادق کوشکی در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیوز”، با بیان اینکه فضای ژئوپلتیک ایران به گونه ای است که امکان ارتباط با کشورهای مهم و متعددی را فراهم می کند، اظهار داشت: از گذشته تا به امروز با همسایگان در اشکال مختلف در ارتباط بودیم که البته فراز و فرودهایی در این روابط نیز وجود داشته است.ترکیه به دلایل متفاوتی از کشورهای مهم منطقه محسوب می شود و طبیعی است که ارتباط میان سران دو کشور و مقامات می تواند منجر به توافق دو کشور شود.این تحلیلگر مسایل سیاسی با اشاره به اینکه دو کشور دارای ملت های مسلمان هستند خاطرنشان کرد: دو کشور می توانند درخصوص نیازمندی هایشان و حل مشکلات مشترک تلاش کنند تا برای حل و فصل مسایل راه حل های یگانه ای پیدا کنند.

کوشکی تصریح کرد: طبیعی است که رژیم صهیونیستی از چنین حالت هایی رنج می برد و سعی می کند چنین روابط را برهم زده و یا مختل کند.

وی درخصوص نقش واسطه گری ترکیه و سوریه میان ایران و آمریکا بیان کرد: مشکلات ایران و آمریکا در سطحی نیست که با واسطه گری کشورهایی مانند ترکیه و سوریه حل و فصل شود.

این تحلیل گر مسایل سیاسی عنوان کرد: مشکل ایران و آمریکا مشکل اعتقادی است و مشکل اعتقادی با واسطه گری حل و فصل نمی شود.

کوشکی با بیان اینکه این مشکل تنها در صورت اتفاق دو مساله حل خواهد شد افزود: این مشکل تنها زمانی حل و فصل می شود که یا ایران دست از اعتقادات خودش بردارد و یا اینکه طرف آمریکایی از موضع استکباری خود کوتاه بیاید.

وی عنوان کرد: در صورتی که آمریکا از موضع خود کوتاه بیاید ،می تواند به صورت عادلانه و منصفانه با جمهوری اسلامی ایران برخورد کند.

یک نظر بگذارید