جستجو
آرشیو

زنان شهید مهم ترند یا یک قهرمان رالی؟

دکتر محمد صادق کوشکی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص پروژه “لاله” گفت: ماجرایی تحت عنوان پروژه لاله قرار است بین وزارت ارشاد و طرف ظاهرا آمریکایی ساخته شود و این نمونه ای از تفکرات بسیار غلطی است که در وزارت ارشاد حاکم است.

وی اظهار داشت: موضوعی که انتخاب شده موضوعی نیست که در خور سرمایه گذاری دولتی باشد و معرفی چنین الگویی با ترازها و شایستگی های انقلاب اسلامی سازگار نیست و بیشتر یک ارزش گذاری غربی برای زن است.

کوشکی در ادامه گفت: برای ما ارزش های دیگری برای معرفی زن نمونه طرح است این مسئله نشان می دهد چه تفکرات غرب زده ای در بخش سینمایی وزارت ارشاد حاکم است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران بیان کرد: تلاش برای تولید مشترک آن هم با این موضوع و با بخش کم ارزش سینمای آمریکا نشان می دهد چقدر مسئولین سینمایی وزارت ارشاد شیفته سینمای غرب هستند و در واقع دچار خودکم بینی و مرعوبیت هستند.

وی در ادامه اظهار داشت: این بهترین مثال و دلیل است برای آنکه کسانی که الان متولی بخش سینمایی وزارت ارشاد هستند به هیچ عنوان شایستگی چنین موقعیتی را ندارند و باید اظهار تاسف کرد و امیدوار بود کسی پیدا شود و جلوی اسراف بیت المال را بگیرد.

کوشکی گفت: اگر وزیر ارشاد مدعی است که فردی ارزشی و با ارزش های دینی و انقلاب آشنا است باید در این زمینه وارد عمل شود و جلوی چنین کار سخیفی را بگیرد.

این استاد دانشگاه بیان کرد: ما ده ها شهید زن داشتیم شهیدان قهرمانی که در دفاع مقدس به شهادت رسیدند چرا برای زندگی آنان سرمایه گزاری نمی شود؟

دکتر کوشکی در پایان گفت: بدون تردید مغز متفکر فرهنگی دولت را همه می شناسند و به نظر می رسد وزیر ارشاد در این زمینه تصمیم گیر نباشد اگر وزیر ارشاد اراده ای دارد و در این زمینه تصمیم گیر است خودش را در نظام جمهوری اسلامی مسئول می داند باید جلوی تفکر غلط فرهنگی که بر دولت حاکم است را لااقل در حوزه مسئولیت خودش بگیرد و اجازه ندهد با امضای او و در زمان مسئولیت او چنین حرکت ضد فرهنگی اتفاق بیفتد که بطور قطع تا همیشه در پرونده وزیر ارشاد به عنوان نقطه منفی و تاریک ثبت خواهد شد.

یک نظر بگذارید