جستجو
آرشیو

صدا و سیما مشغول اشاعه تجمل گرایی است

دکتر محمدصادق کوشکی، تحلیلگر مسائل سیاسی و فرهنگی گفت: صدا و سیما به طور مستقیم و غیر مستقیم مشغول اشاعه تجملگرایی است. این سبک، سبک نظام اسلامی ما نیست. این اشرافی گری ها در خور مملکت و انقلاب ما نیست. متأسفانه نظارت درستی بر روی برنامه های این سازمان نمی شود.

وی افزود: طبق قانون وظیفه شورای نظارت است که به برنامه های صداوسیما رسیدگی کند. شورای نظارت هم متشکل از نمایندگانی از سه قوه است. البته آنها همواره از این گلایه می کنند که ابزار و امکانات کافی برای این کار را در اختیار ندارند. این اختیار را شاید مجلس باید در اختیار آنان قرار دهد و البته شاید هم نیاز باشد مجلس در این زمینه قانونگذاری هایی کند که در این زمینه حقوقدانان باید نظر بدهند.

کوشکی در ادامه در خصوص کیفیت برنامه های صداوسیما گفت: صدا و سیما حوزه وسیعی است و باید به صورت منفک آن را مورد بررسی قرار داد. مردمی که دنبال ماهواره می روند صرفا دنبال غنا نیستند. بعضی اوقات کلا فرهنگ حاکم بر نظام را قبول ندارند. البته بعضا هم دنبال کسب خبر هستند. در این زمینه صدا و سیما هرچقدر هم قوی باشد باز هم نمی تواند جلوی آنها را بگیرد.

این تحلیلگر در پایان به اوضاع پوشش و آرایش بازیگران و مجریان صدا و سیما اشاره کرد و گفت: کسانی که در سیمای جمهوری اسلامی ایران فعال هستند معمولا پوشش و آرایش مناسب و منطبق با ارزش های دینی و اخلاقی ندارند. در کل من نمی توانم نمره خوبی به مجریان و بازیگران از لحاظ کیفیت پوشش و آرایش بدهم. این افراد به طور کل الگوی جالبی برای مردم نیستند.

یک نظر بگذارید