جستجو
آرشیو

جریان انحرافی حقیرتر از آن است که بر مسیر نظام تاثیر بگذارد

محمد صادق کوشکی، درباره فضاسازی‌های اخیر جریان انحرافی برای فعال شدن در صحنه سیاسی کشور و همچنین تلاش برای غیر واقعی جلوه دادن این جریان، گفت: اصولا طرح چنین نگرشی – همانطور که از اسم آن بر می‌آید – انحرافی است؛ این در شرایطی است که کشور ما مسائل اساسی دارد و مطالبه اصلی مردم از دولت و نظام این بوده است که به این مسایل اصلی و اساسی رسیدگی شود. این تحلیل گر مسایل سیاسی در گفتگو با سایت زندگی تاکید کرد: هر حرکتی که در مسیر پاسخ به مطالبات اصلی مردم و همچنین در مسیر حل مشکلات مردم مانع ایجاد کند، یک کار انحرافی است و باید با چنین رفتارهایی برخورد شود.

وی به چگونگی نفوذ جریان انحرافی در دولت اشاره کرد و گفت: اینکه دولت نهم و دهم، خود را اسیر حاشیه‌هایی کند که این حاشیه‌ها باعث شود دولت نتواند به وظایف ذاتی خود رسیدگی کند این یک حرکت انحرافی است . کوشکی تاکید کرد: راه درست آن است که دولت به مسیر واقعی خدمتگزاری بازگردد و دست از حاشیه‌ها بردارد؛ در این شرایط چهره‌های غوغاسالار و حاشیه گری که زندگی خود را در حاشیه می‌بینند، در صورت ایجاد آرامش دیگر وجود نخواهند داشت و خود به خود حذف خواهند شد.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران در ادامه در واکنش به طرح موضوع ترور جوانفکر از سوی سرپرست روزنامه ایران و فضاسازی‌های پیرامون آن، ابراز داشت: اگر جوانفکر اسناد و مدارکی دارد، می‌تواند به مراجع قضایی شکایت کرده و یا اگر نکته ای دارد به وزارت اطلاعات مراجعه کند و در آنجا در میان بگذارد.

وی خاطر نشان ساخت: نه تنها جوانفکر بلکه هر شهروند ایرانی که فکر می‌کند تهدید می‌شود، می‌تواند به پلیس و قوه قضائیه مراجعه و شکایت کند؛ این حق هر شهروند ایرانی است که اگر احساس می‌کند امنیت ندارد به دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و قضایی مراجعه و شکایت کند و قطعا به شکایت رسیدگی خواهد شد. این کارشناس مسایل سیاسی همچنین بر «جدی نگرفتن شایسته‌سالاری در مدیریت‌های اقتصادی» تاکید کرد و گفت: عقلانیت و علم در اداره امور کشور، به ویژه در حوزه اقتصاد جایگاه جدی پیدا نکرده است و نتیجه این موارد آن است که با مشکلات اقتصادی روبرو هستیم و بخش اعظم آن نیز به خود ما بر می‌گردد.

یک نظر بگذارید