جستجو
آرشیو

آزادی بیان دین ستیز، ‌ره آورد تمدن مادیگرای غرب است / توهین غرب به پیامبر اسلام خارج از عقلانیت بود

محمد صادق کوشکی ،‌کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری تقریب “تنا” ، درخصوص مفهوم آزادی بیان که اخیرا پس از انتشار فیلم موهن منسوب به پیامبر گرامی اسلام ملعبه دستان آمریکا و اسراییل شده، ‌توضیحاتی ارائه داد.
وی با تاکید براین که در باورهای دینی ما مسئله ای به نام آزادی بیان به معنای گسیختگی وجود ندارد اظهارداشت : انسان ها در برابر اعمال و کلام خود باید مسئول و پاسخگو باشند و آزاد نیستند که هر آنچه به ذهنشان می رسد، بیان کنند .
این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد : در دین اسلام ،‌هر انسانی باید کلامی را بیان کند که در چارچوب اخلاق، ‌اعتقادات، ‌قانون و هنجارهای اجتماعی باشد.
وی با بیان این که نقطه مقابل انسان آزاد و لجام گسیخته ،‌بنده خدا قرار دارد تصریح کرد : دین ما می خواهد انسان بنده خدا باشد، ‌ولی آزادی بیان در خصوص اهانت به مذاهب،‌ رهاآورد تمدن دین ستیز غرب است که انسان را از چارچوب های اخلاقی رها کرده و به سمت مدار شهوت پیش می برد.
کوشکی ادامه داد : خداوند به انسان ها حق داده که در برابر بی عدالتی و ظلم مبارزه کنند و به امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بپردازند و هیچ کس نیز نمی تواند انسان ها را از این حقوق منع کند.
وی با تاکید براین که اقدام غرب در توهین به پیامبر گرامی اسلام خالی از عقلانیت بود اظهارداشت : ارتکاب این عمل سودی برای آمریکا و اسراییل نداشت بلکه به شدت نیز زیان آور بود ،‌این عمل در چارچوب اقدامات ضد مذهبی افرادی مانند تری جونز کشیش آمریکایی صورت گرفت .
این کارشناس مسائل بین الملل افزود : اقدام اخیر آمریکا در انتشار این فیلم موهن ،‌ ضربه سنگینی را به سیاست خارجی این کشور وارد کرد زیرا مقامات آمریکا از این اقدام احمقانه دفاع کردند و اکنون نیز باید تاوان این حمایت را بپردازند .

یک نظر بگذارید