جستجو
آرشیو

قدرت‌طلبان اجازه ورود به ‌بسیجیان را نمی‌دهند‌/بسیج ایران ‌را از گردباد خطرات بیرون می‌برد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد محمدصادق کوشکی در همایش بسیج بصیرت پایدار، غزه مقاومت بیدار در مشهد اظهار کرد: بسیج یک تشکل ملی نیست و امام خمینی(ره) از بسیج به عنوان تفکر نام می‌برد و بسیجی چون اهل فکر و تفکر است با حس سنجش و نگاه نافذ خود حرکت می‌کند.

این فعال سیاسی افزود: امام خمینی(ره) بعد از تشکیل تمام نهادها و سازمان‌ها فرمودند ما نیازمند بسیج مستضعفین هستیم و تعبیر امام این بود که مملکتی که ۲۰ میلیون جمعیت دارد نیازمند ۲۰ میلیون بسیجی است.

کوشکی خاطر نشان کرد: بسیج باید عرصه‌ای باشد که از تمام اقشار جامعه نیرو جذب کند و بسیج یک تشکل با یک ماموریت مشخص نیست.

وی تاکید کرد: نخستین شاخصه بسیجی در عین دین‌داری، هوشیاری است که می‌داند در کجا خلأ وجود دارد و برای پر کردن آن عمل می‌کند و افراد بسیجی برای ادای تکلیف خود زنده هستند، بسیجیان دارای فکر مشترک هستند که نام و نشان در گمنامی یافته‌اند.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق اذعان کرد: ویژگی بارز یک بسیجی این است که قرار نیست ایرانی باشد بلکه جهانی است و طبق فرموده امام خمینی(ره) بسیجیان باید به فکر تشکیل حکومت جهانی باشند که در حال حاضر در تمام جهان افراد بسیجی وجود دارند.

کوشکی یادآور شد: بسیجی واکنشی و دفاعی عمل نمی‌کند بلکه کنش‌گرا است و تهاجمی عمل می‌کند که نمونه بارز آن موشک‌هایی است که در جنگ غزه زده شد.

وی با اشاره به وضعیت موجود در جهان گفت: در شرایط حاکم در دنیا تفکر بسیجی تنها روزنه‌ای است که می‌تواند جمهوری اسلامی را از گردباد خطر بیرون ببرد و زمینه‌ساز ظهور باشد و اگر مسئولان ما تفکر بسیجی داشتند در حال حاضر ما قدرتمندتر بودیم؛ اما یک عده شعار می‌دهند و نمی‌گذارند تا بسیجی عملکرد خود را نشان دهد که اگر این سوء تدبیر وجود نداشت بسیجیان خوش‌نام و خوش‌فکر در تمام کشور چه شاهکارهایی را که به وجود می‌آوردند.

این تحلیل‌گر سیاسی تاکید کرد: در حال حاضر بسیج گسترده شده و در تمام سازمان‌ها، تشکل بسیجی شکل گرفته اما اصل بسیج این نیست و لازم نیست که فرد حتماً پرونده بسیجی داشته باشد؛ بسیجی تکلیف‌محور است و در لحظه حرکت می‌کند و با اخلاص و بدون دریافت پول کار می‌کند و نگرش خود را به دیگران منتقل می‌کند.

کوشکی در ارتباط با حضور افراد بسیجی در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی اظهار کرد: در عرصه سیاسی بسیجی بسیار کم وجود دارد به طوری‌که نماینده مجلس بسیجی بسیار کم است و چون در سیاست قدرت مطرح است افراد قدرت‌طلب اجازه ورود به افراد بسیجی را نمی‌دهند.

وی افزود: در مورد مسائل اقتصادی نیز مشکل این است که جایی که پول مطرح می‌شود رقیب زیاد است و آدم جدی مانند بسیجی را راه نمی‌دهند؛ اما بسیجی در عرصه‌های جهادی که خلوت است به خوبی فعالیت می‌کند.

یک نظر بگذارید