جستجو
آرشیو

بسیجی کنش‌گر و فعال است/ تهاجمی عمل می‌کند و منتظر نمی‌ماند دشمن به او ضربه بزند تا بعد به دنبال دفاع باشد

صهیونیست‌هایی که می‌گفتند ما به کشور ایران حمله نظامی می‌کنیم، فهمیدند که بسیج منتظر حمله دشمن نمی‌ماند و قبل از آنکه به فکر حمله بیفتند، ایران حمله خود را با موشک های والفجر پنج آغاز کرده بود.

محورهای سخنان این استاد دانشگاه که شب گذشته در همایش “بسیج، بصیرت و پایداری” در سالن همایش‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی ایراد شده به شرح ذیل است:

- بسیج یک تشکل نیست، بلکه یک نهاد خود‌جوش است، بسیجی یک نگاه جهانی دارد که دین را می‌شناسد و آنچه را که دارد در قالب استعدادهایش وقف اعتقاداتش می‌کند.

- بسیجی خودکار است و منتظر دستور نمی‌ماند و هرکجا احساس نیاز شد، با تمام وجود در صحنه حضور پیدا می‌کند.

- امام(ره) بعد از اینکه همه ادارات و سازمان‌ها به وجود آمدند، گفتند که در حال حاضر یک چیز دیگر نیاز است به نام بسیج مستضعفین و تعبیر امام(ره) این بود، در مملکتی که ۲۰ میلیون جوان وجود دارد، باید ۲۰ میلیون بسیجی نیز وجود داشته باشد.

- امام راحل(ره) می‌دانست شاید خیلی از این جوان‌ها با دین آشنا هم نباشند، اما بسیج می‌تواند آنها را جذب کند و تبدیل به کسانی کند که برای ادای وظیفه خود نسبت به دین تلاش کنند.

- این تفکر بسیجی است که هر کجا خلأی دیده شود، افرادی با روحیه بسیجی و برای تشکر از خداوند بابت استعدادهای موجود، در صحنه حضور پیدا می‌کنند و به بهترین نحو وظیفه خود را انجام می‌دهند.

- فرد بسیجی بایستی هوشیار و با بصیرت باشد و هر کجا احساس کرد خلأی در کشور وجود دارد، بدون اینکه به او ابلاغ شود و حکمی صادر شود، آن خلأ را خودجوش و با تفکر بسیجی پر کند.

- بسیج واکنشی نیست، کنش گر و فعال است، دفاعی کار نمی‌کند بلکه تهاجمی عمل می‌کند و منتظر نمی‌ماند تا دشمن ضربه بزند بعد به دنبال دفاع باشد.

- در سال ۲۰۱۰ موشک‌های والفجر سه و پنج بدون اینکه دنیا بفهمد به غزه فرستاده شد و امسال این موشک‌‌ها به قلب اسرائیل کوبیده شد.

-صهیونیست‌هایی که می‌گفتند ما به کشور ایران حمله نظامی می‌کنیم، فهمیدند که بسیج منتظر حمله دشمن نمی‌ماند و قبل از آنکه به فکر حمله بیفتند، ایران حمله خود را با موشک های والفجر پنج آغاز کرده بود.

- وقتی دشمنان، شهید احمدی روشن را ترور کردند، یک عده از بسیجیان با سازمان‌های ضد جنگ در کشورهای استکباری مرتبط شدند و آنها را آماده کردند که راهپیمایی ضد استکباری علیه کشورهای خودشان با تصاویر شهید احمدی روشن برگزار کنند و این نشان می‌دهد که بسیجی منتظر نمی‌ماند و قبل از هر اقدامی، عمل شایسته دارد.

- جمهوری اسلامی به مقطعی رسیده است که دشمن می‌خواهد آن را شکست دهد، در حال حاضر ایران به گردنه‌ای رسیده است که تمام دشمنان دنیا در یک کفه ترازو قرار دارند و تمام تلاش خود را برای شکست ما می‌کنند و این نشان دهنده این است که جمهوری اسلامی ایران قوی است؛ زیرا اگر ایران قوی نبود همه دشمنان ما علیه نظام به پا نمی‌خواستند.

- چند سال پیش یک ایرانی تبعه کویت شد که تجارتی در آنجا به دست گرفت، در زمان جنگ متوجه شد که ایران در تحریم است و نیاز به قایق موتوری دارد با مسئولین ایران ارتباط برقرار کرد و حاضر به تأمین نیازهای ایران به صورت رایگان در طول جنگ شد و زمانی که دولت کویت متوجه قضیه شد، همه اموال او را در کویت مصادره کرد، این نشان دهنده تفکر بسیجی است.

یک نظر بگذارید