جستجو
آرشیو

آقای رئیس‌جمهور!«سیروان یگانه» دیگر زنده نیست!

آقای رئیس‌جمهور! خبر دارید که «سیروان یگانه» دیگر زنده نیست! تا الان این اسم را نشنیده‌اید؟ همان دختر ۱۰ ساله پیرانشهری که با ۳۰ نفر از همکلاسی‌هایش در مدرسه روستای شین‌آباد آتش گرفت؟ بعید است اسم «شین‌آباد» و مدرسه آتش گرفته را نشنیده باشید!

سیروان سوخت! همان روزی که شما سخت مشغول نامه‌نگاری به رئیس دفترتان بودید! همان روزی که شما قربان صدقه مشایی جانتان می‌رفتید! و لابد آتش عشق و علاقه چنان سرتاپای شما را شعله‌ور کرده بود که دیگر وقت و حواسی برای پیگیری ماجرای دختران خردسال آتش گرفته در مدرسه شین‌آباد نداشتید! آدم که نمی‌تواند عشقش را دو قسمت کند! (حتی اگر متخصص کارهای غیرممکن باشد!)

اگر نام خانوادگی «سیروان»، ملک‌زاده، بقایی، جوانفکر یا مشایی بود باز هم در ۱۰ سالگی و با بدنی سوخته با جهان خداحافظی می‌کرد؟! شما که به محض رفتن خاری به کفش اطرافیانتان فریادتان بلند و مهر و محبتتان شکوفا و نامه‌نگاریتان تقویت می‌شود، چرا در این حادثه ساکتید؟! آیا بدنهای سوخته دختربچه‌های معصوم شین‌آباد به اندازه چند روز حبس «جوانفکر» ارزش گفتن و همدردی و نامه‌نگاری نداشت؟!

شما که از نردبان رای همین مردم روستایی و محروم بالا رفتید! شما که رئیس‌جمهور شدنتان را مدیون همین دهاتی‌ها و پابرهنه‌هایید!! تلاش برای پیشگیری از وقوع حوادثی مانند آتش‌سوزی شین‌آباد پیشکش!! (چون این ایام تمام وقت شما صرف دوئل قانون اساسی با سایر قوا و تلاش برای دیدار مشاور مجرمتان «جوانفکر»می‌شود و دیگر وقتی برای حل مشکلات مردم ندارید!) لااقل برای صحنه‌سازی هم که شده زحمت تسلیتی، پیام همدردی، اظهار تاسفی و… را می‌کشیدید! جای دوری نمی‌رفت!

آقای احمدی‌نژاد! اگر دختر خودتان آن هم در چنین وضعیتی می‌سوخت بازهم ساکت می‌ماندید؟!

دختران کوچکی که الان روی تخت‌های بیمارستانهای ارومیه و تبریز درد جانکاه سوختگی را تحمل می‌کنند چطور؟ مادران و پدرانشان چطور؟ شما که به قول اطرافیانتان از همه چیز و همه جا خبر دارید از درد سوختگی ریه هم باخبرید؟ به نظر شما یک بچه ۹ ساله چقدر می‌تواند درد سوختگی ریه را تحمل کند؟ یعنی با هر بار نفس کشیدن مچاله شود و…!

هزینه راه‌اندازی یک سیستم گرمایشی ایمن برای مدرسه شین‌آباد چقدر می‌شد؟ هرچقدر می‌شد، اندازه یکی دو روز خرج و برج دفتر آقای مشایی یا بقایی یا… که نبود! شما که برای اعزام چندباره ستارگان سینمای ایران به حج تمتع پول دارید! شما که برای خاصه خرجی‌‌های میلیاردی تیم‌های قرمز و آبی مشکلی ندارید، شما که برای راه‌اندازی روزنامه خورشید (که وظیفه دفاع تمام قد از محبوبتان را بر عهده دارد) پول کافی دارید! شما که تا اسفندیارجان لب تر کند دنیا را به پایش می‌ریزید! آیا همه دختربچه‌های مدرسه شین‌آباد به اندازه فلان دخترخانم بازیگر از بیت‌المالی که به امانت دست شما سپرده شده، سهم نداشتند؟! «سیروان» با هدیه و مهتاب و مهناز چه فرقی داشت؟

اگر پول بیت‌المال خرج کادوهای میلیونی برای مهتاب و هدیه و مهناز نشده بود، الان سیروان زنده بود! الان همکلاسی‌هایش به جای درد کشیدن روی تخت بیمارستان و لحظه‌شماری برای مرگ، مشغول درس و مشق و بازی بودند!

می‌خواهید همین الان در همین تهران آن هم در حاشیه شهر که در مرکز شهر، نشانی مدارسی را خدمتتان تقدیم کنیم که در کلاسهای تنگ و تاریک و ۱۵ متری آن ۳۰ دانش آموز مثل ماهی ساردین در کنار هم کنسرو شده‌اند! آن هم در کنار بخاری گازی! (که به‌قول فلان مسئول آموزش و پرورش استفاده از آن به‌کلی ممنوع است!)

راستی شما در قبال تکرار یا عدم تکرار حادثه «شین‌آباد» در مدارسی از این دست وظیفه‌ای ندارید؟

برادر عزیز! فاین تذهبون!؟ آن عهد و پیمانی که با مردم محروم، با روستایی‌ها، با پابرهنه‌ها داشتید چه شد؟ به همین زودی یادتان رفت؟ لطفا اگر از مدیریت جهان و مهرورزی برای بشریت فارغ شدید کمی هم به فکر حل مشکلات مردمی باشید که شما را «احمدی‌نژاد» کردند! لطفا به همان اندازه که اسفندیارجانتان را دوست دارید (و نه بیشتر!) بقیه مردم ایران را هم دوست داشته باشید!

مکتب مشائیان پاینده باد / یک کمی هم حزب مردم زنده باد

یک پاسخ به “آقای رئیس‌جمهور!«سیروان یگانه» دیگر زنده نیست!”

 • بچه انقلاب اسلامی:

  آقای فارغ التحصیل از جاهای خاص!
  و به راحتی شده استاد دانشگاه بدبخت تهران!
  شبیه همین حرفها را از ۸۴ تا۸۹ فتنه گران! زدند و شماها آلآن می زنید
  معلوم میشود آنچه شما در آینه نمی بینید آنها در خشت خام می دیدند!
  اسلام اصولگرایان اگر برای آخرتشان آب ندارد برای دنیایشان نان دارد.
  برای همین است که اگر رهبر ساعت ۱۰ دریک موردی سخنرانی کنند دکتر!های اصولکرا ساعت ۱۱ درباب همان موضوع کنفرانس خبری میدهند. واسم اینو میگذارن ولایت مداری. شما فکر می کنید اصلاح طلبان بلد نیستند هی بگویند “به فرموده مقام معظم رهبری” تاهمه مشکلاتشان حل شود؟! باور کن در دنیا کاری آسانتر از تملق نیست و کاری سخت تر از دینداری نیست حالا کی دیندار است؟! اگر گفتی؟!

یک نظر بگذارید