جستجو
آرشیو

انتقادات تند کوشکی به جشنواره‌ی فیلم فجر

محمد صادق کوشکی در حاشیه‌ی نشست اعضای انصار حزب الله با بیان اینکه جشنواره‌های فیلم فجر با هدف بزرگداشت آرمان‌های انقلاب اسلامی برپا شدند،‌ در عین حال ابراز عقیده کرد: نزدیک به ۲۰ سال است که جشنواره‌های فجر نسبتی با انقلاب اسلامی ندارند.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، عضو هیات علمی دانشگاه تهران که شامگاه اول بهمن ماه در آستانه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر سخن می‌گفت، ادامه داد: بخش اعظمی از جشنواره فجر در سال‌های گذشته با به نمایش گذاشتن بی‌حیایی‌، بی‌حجابی‌ و رفتارهای خلاف عفت، اخلاق و توهین و اهانت به نظام سپری شده است.

وی همچنین ابراز عقیده کرد: حتی گاهی اوقات هر کس که بیشتر به نظام توهین می‌کند، بیشتر تحویل گرفته می‌شود و حتی به او جایزه نیز می‌دهند.

کوشکی با اشاره به اینکه سال گذشته از چهره‌هایی تجلیل به عمل آمد که از بنیانگذاران سینمای ضد اخلاق بودند، ابراز عقیده کرد: جشنواره فجر کلکسیون ارزش‌های ضد انقلابی و اسلامی شده است با آنکه گفته‌اند، این دوره می‌خواهند بازبینی کنند اما به نظرم امیدی نیست که رویه بهتری پیدا کند.

وی با خواندن شعری با این عنوان که «ما را به خیر توامید نیست، شر مرسان‌» گفت:امیدوارم در جشنواره فجر امسال، فیلم ضد نظام در آن حضور نداشته باشد.

وی ادامه داد: در ۲۰ سال گذشته جشنواره‌های فجر پاتوقی برای فحشا بوده‌اند و گاهی که به سینماهای ویژه جشنواره می‌رویم از اینکه اینجا سینمای جمهوری اسلامی است، ناامید می‌شویم و حس می‌کنیم وارد یک جشنواره اروپایی شده‌ایم.

این منتقد با باین اینکه جشنواره‌ها قرار بود محلی باشد که انقلاب هنرش را همه ساله به نمایش گذارد‌، افزود:‌البته مسئولان گفته‌اند که امسال قرار است جشنواره‌ها بهتر برگزار شود.

کوشکی در بخش دیگری از سخنان خود درباره برنامه‌های تلویزیون گفت: در حال حاضر برنامه‌های تلویزیون شبیه برنامه‌های ماهواره شده است، باید خودمان و خانواده‌هایمان را طوری تربیت کنیم که در این محیط ویروس پرور سرما نخورند!

وی به یکی از برنامه‌های پخش شده از تلویزیون نیز اشاره کرد و گفت: چند روز پیش مجری یکی از کانال‌های تلویزیونی جمهوری اسلامی می‌گفت «بسیجی‌هایی که در زمان جنگ حقوق نمی‌گرفتند و به جنگ با دشمن می‌رفتند بسیجی‌های خوبی بودند!» این حرف‌ها را که بی بی سی با این صراحت می‌گوید،‌ پس لابد بسیجی‌های الان همگی بد هستند!

کوشکی با بیان اینکه چندی پیش نیز در یکی از برنامه‌های تلویزیون زشت‌ترین اهانت‌ها به یک جریان ارزشی شد تصریح کرد: به نظرم باید کمتر تلویزیون ببینیم و بیشتر مطالعه کنیم.

یک نظر بگذارید