جستجو
آرشیو

مجلس ثابت کرد در راس امور است

دکتر کوشکی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در این باره به خبرنگار مهر گفت: طبیعی است که در هر کشوری اختلاف، واختلاف نظرها و سلیقه هایی وجود داشته باشد اما اینکه آیا نیاز هست که این اختلاف نظرها و سلیقه ها به صورتی علنی شود که مورد استفاده دشمنان قرار گیرد یا نه؟! قطعا هیچ عقل سلیمی این را نمی پذیرد.

وی افزود: آنچه که دیروز در مجلس اتفاق افتاد در واقع از چند زاویه قابل دید و بررسی است: یکی اینکه دیروز عملکرد اکثریت نمایندگان مجلس و ریاست مجلس ثابت کرد که مجلس در رأس امور است و می تواند در رأس امور باشد. می تواند با یک قوه نظارتی وظایف قانونی خود را انجام بدهد و از قانون پاسداری کند و جلوی زیاده طلبی ها و کج رفتاریهای برخی که صاحب قدرت هستند را بگیرد.

کوشکی در پایان سخنانش گفت اما متأسفانه رفتارهایی انجام شد نشان داد که افرادی تحت تأثیر اطرافیانشان چندان پای بند به وحدت نیستند و میل دارند که اختلافات را علنی کنند ولی در مجموع، رفتار مجلس نجیبانه بود.

وی تأکید کرد: به هر حال اگر قرار است وحدت خدشه دار نشود همه باید پای بند باشند یعنی این امکان ندارد که یک طرف وحدت را خدشه دار بکند و اختلافات را علنی بکند و بقیه صرفا تماشاچی باشند. اینکه از نجابت یک طرف سوء استفاده شود رفتار درستی نیست.

۴پاسخ به “مجلس ثابت کرد در راس امور است”

 • رسول مبینی لنگرودی:

  ضمن تشکر فراوان از اقای دکتر کوشکی عزیز بخاطر ارائه دیدگاههای ارزشی و تحلیلهای راهگشاودلسوزانه.ایا واقعا بهتر نبود مجلس محترم با صبر ومتانت وعاری از هر تنش در خصوص موارد مطروحه مسئول قوه مجریه که نوعی گل زدن بخودی بودسکوت میکردند واین حق را در بررسی موشکافانه در وقت لازم اعاده می نمودند

 • سلام و عرض ادب
  بنده مدت‌هاست از مطالب شما استفاده می کنم
  اما وقتی تیتر این مطلب را در سایت عدالتخواهی مشاهده کردم، گمان می کردم با مطلبی طنز و کنایه ای به مجلس روبرو خواهم شد. اما ظاهرا …
  کدام نجابت آقای دکتر؟ نجابت با خنده های چندش آور و روبوسی های بعد از استیضاح چگونه جمع می شود؟
  (الان در مقام نقد رفتار رییس جمهور نیستم)

 • امیر:

  سلام علیکم.استادعزیز ممنون ازتحلیل شما.راستی شماکه انگ بی بصیرتی نخورده اید…..؟؟؟

 • سلمانیان:

  دکتر گمانم این است که از فحاشی های مجلسیان به احمدی نژاد خبر نداری(البته کار احمدی نژاد قابل دفاع نیست) اینکه مجلس نجیبانه عمل کرد را نفرمایید مگر آقا همین چند مدت پیش به مجلسان تذکر نداد که هنگام سخن مخالف دو دو نگویید آنها نجیبانه برخورد کردند؟ از اولی که احمدی نژاد شروع به سخن گفتن کرد فحش از نمایندگان نجیب شنید (از برخی از نمایندگان مجلس بپرس یا لااقل فیلم را ببین)
  دکتر جان اینکه از احمدی نژاد خوشت نماد دلیل نمی شکه عمل مجلس را نجیبانه بدانی. نگی از احمد نژاد خوشت می آد که نارحت می شم
  یاد می آد سال اول ماههای اول عمر دولت احمدی نژآد در داشگاه فردوسی با هم سخن می کردیم و شما همان ماههای اول مخالف احمدی نژاد بودی.
  دکتر جان یا علی

یک نظر بگذارید