جستجو
آرشیو

مجلس ثابت کرد در راس امور است

دکتر کوشکی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در این باره به خبرنگار مهر گفت: طبیعی است که در هر کشوری اختلاف، واختلاف نظرها و سلیقه هایی وجود داشته باشد اما اینکه آیا نیاز هست که این اختلاف نظرها و سلیقه ها به صورتی علنی شود که مورد استفاده دشمنان قرار گیرد یا نه؟! قطعا هیچ عقل سلیمی این را نمی پذیرد.

وی افزود: آنچه که دیروز در مجلس اتفاق افتاد در واقع از چند زاویه قابل دید و بررسی است: یکی اینکه دیروز عملکرد اکثریت نمایندگان مجلس و ریاست مجلس ثابت کرد که مجلس در رأس امور است و می تواند در رأس امور باشد. می تواند با یک قوه نظارتی وظایف قانونی خود را انجام بدهد و از قانون پاسداری کند و جلوی زیاده طلبی ها و کج رفتاریهای برخی که صاحب قدرت هستند را بگیرد.

کوشکی در پایان سخنانش گفت اما متأسفانه رفتارهایی انجام شد نشان داد که افرادی تحت تأثیر اطرافیانشان چندان پای بند به وحدت نیستند و میل دارند که اختلافات را علنی کنند ولی در مجموع، رفتار مجلس نجیبانه بود.

وی تأکید کرد: به هر حال اگر قرار است وحدت خدشه دار نشود همه باید پای بند باشند یعنی این امکان ندارد که یک طرف وحدت را خدشه دار بکند و اختلافات را علنی بکند و بقیه صرفا تماشاچی باشند. اینکه از نجابت یک طرف سوء استفاده شود رفتار درستی نیست.

یک نظر بگذارید