جستجو
آرشیو

مقصود آمریکایی‌ها از مذاکره، تسلیم یک‌جانبه است

یک استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی معتقد است: آمریکایی‌ها هیچ وقت از مذاکره واژه گفت‌وگو را مدنظر نداشته‌اند بلکه مقصود آنها از مذاکره، تسلیم یک‌جانبه و القای شرایط یک‌طرفه خود و گرفتن واژه تسلیم از طرف مقابل بوده است.

محمدصادق کوشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره اهداف آمریکا از طرح پیشنهاد مذاکره در شرایط کنونی، گفت: از مقطعی که آمریکا خود را به عنوان ناظم نظم جهانی متصور کرده یعنی از جنگ جهانی دوم تاکنون هیچ وقت از مذاکره واژه گفت‌وگو را مدنظر نداشته است. مقصود آنها از مذاکره همیشه تسلیم یک‌جانبه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این اوصاف اگر بنا به این مدل مذاکره با آمریکایی‌ها بود ما اصلا نیازی نداشتیم که انقلاب کنیم و ۳۴ سال دشواری و سختی را تحمل کنیم. امروز هم معنی مذاکره که آنها مطرح می‌کنند از همان جنس مذاکره است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی تاکید کرد: مذاکره در قالب گفت‌وگو و احترام متقابل و منافع دوجانبه در قاموس آمریکایی‌ها نبوده و نیست و ملت ما تصمیم گرفته که چنین مذاکره‌ای را قبول نکند.

کوشکی همچنین درباره پیام‌های حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال برای مسوولان گفت: ضرورت حفظ وحدت و همبستگی و احترام به حضور مردم از سوی مسوولان می تواند حداقل واکنش انسانی مسووولان در قبال این حجم ناگفتنی از خودگذشتگی مردم باشد.

وی با بیان اینکه مسوولان باید دست از لجاجت، خودپسندی و اختلافات بردارند، گفت: مسوولان بدانند آرای همین مردم آنها را مسوول کرده است و همین مردم می‌توانند دوباره آنها را با آرای خود از اریکه قدرت پایین بکشند لذا به احترام آرای مردم که هر رای پله‌ای برای رسیدن آنها به قدرت بوده دیگر پیش از این خود را کسی فرض نکنند و احترام رای که مردم به آنها داده را حفظ کنند.

یک نظر بگذارید