جستجو
آرشیو

فضای نقد در دوره هاشمی کاملا بسته بود و هر کس نقدی می‌کرد برچسب ضد ولایت می‌خورد/ اطرافیان هاشمی ‘خیلی تمیز’ و در خفا همه چیز را خراب کردند، اما اطرافیان احمدی‌نژاد زشتی کارشان عیان است

به گزارش خبرنگار «نسیم» مهمترین محورهای سخنان صادق کوشکی، کارشناس مسایل در دفتر تحکیم وحدت بدین شرح است:

- آن روزی که آقای هاشمی می‌خواست برود خیلی شبیه الان بود با یک تفاوت که آقای هاشمی مثل احمدی نژاد وجهه اش خراب نشده بود.

- اطرافیان هاشمی خیلی تمیز همه چیز را خراب کردند اما اطرافیان احمدی نژاد زشتی کارشان عیان است.

- فضای نقد در دوره هاشمی کاملا بسته بود، هر کس نقدی می کرد برچسب ضد ولایت می خورد.

- سیاست خاتمی بستن دهان مخاطب نبود؛ مثلا نشریه های تند رویی همچون شلمچه و انصار حزب الله که سخت ترین انتقادها را به دولت داشتند هرگز سهمیه کاغذشان قطع نشد اما روش احمدی نژاد درو کردن تمام منتقدان است.

- خط مشی هاشمی و احمدی نژاد کاملا یکی بود. فقط در یک آیتم تفاوت دارند؛ اینکه احمدی نژاد می گوید هوای قشر پایین را باید داشت و هاشمی می‌گوید هوای کارخانه دار و سرمایه دار را باید داشته باشیم.

- احمدی نژاد از همان دوره شهرداری همین آدم بود.

- بعضی ها فکر می کنند یک احمدی نژاد خوبی داشتیم که با دوستان ناباب نشست و برخواست کرد و بد شد!

- یک زمانی یک نفر آمد و گفت: هاشمی غارتگر بیت المال است. احمدی نژاد تحصن ۱۱ روزه راه انداخت که بیخود کردید به سردار سازندگی توهین کردید.

-شباهت‌های هاشمی و احمدی‌نژاد؛ هردونفر ولایت فقیه را به عنوان فصل‌الخطاب نداشتند. هر دو مردم را چیزی حساب نمی‌کردند، هاشمی با غرور و احمدی نژاد با رنگ کردن مردم. هر دو فرهنگ لیبرال را قبول دارند. هیچکدام تحمل یک جمله انتقاد را ندارند.

-رهبری در نظام دینی وظیفه‌اش مشروعیت دادن و دفاع از دولت است. این وظیفه ما است که آن دولت را اگر نا مناسب است نقد کنیم.

-مردم ما احساساتی تصمیم رأی می‌دهند و برنامه محور نیستند و هرکس هم که بیشتر احساسات مردم را قلقلک دهد پیروز می‌شود.

۴پاسخ به “فضای نقد در دوره هاشمی کاملا بسته بود و هر کس نقدی می‌کرد برچسب ضد ولایت می‌خورد/ اطرافیان هاشمی ‘خیلی تمیز’ و در خفا همه چیز را خراب کردند، اما اطرافیان احمدی‌نژاد زشتی کارشان عیان است”

 • یدالهی:

  سلام. خدا قوت.

 • طاووسی:

  سلام وقت شما بخیر اقای دکتر منتظر بیان نظرات و دیدگاههای شما در مورد انتخابات پیش رو هستیم

 • فاطمه:

  سلام
  استاد خیلی نگران این انتخابات هستیم.یکی از خوبان تاکید می کنند فتنه ای بزرگ در راه است.اگر می شود کمی صحبتهای بیشتری در سایتتون در مورد انتخابات بنویسید.جبه استکبار به این روشنی صحبت می کنند اما دوستان ما همیشه در لفافه سخن می گویند…

 • نوبخت:

  با سلام
  لطفا مطالب بیشتری در نقد دوره آقای هاشمی و تغییرات احتمالی در رویکرد فعلی ایسان بگذارید و در هر مورد سند آن را نیز ارائه دهید تا افرادی که شمارا نمی شناسند نیز مستدل بتوانند قضاوت کنند.

یک نظر بگذارید